The7 7.1.0 - en to pl_PL translation catalogue (2250 entries)

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
pl_PL: Ups! Ta strona nie została znaleziona.

en: It looks like nothing was found at this location. Try using the search box below:
pl_PL: Wygląda na to, że nic nie znaleziono w tej lokalizacji. Spróbuj użyć pola wyszukiwania poniżej:

en: Comment navigation
pl_PL: Nawigacja komentarzy

en: &larr; Older Comments
pl_PL: &larr; Starsze komentarze

en: Newer Comments &rarr;
pl_PL: Nowsze komentarze &rarr;

en: Comments are closed.
pl_PL: Komentowanie zostało wyłączone.

en: Required fields are marked %s
pl_PL: Wymagane pola są oznaczone %s

en: Name &#42;
pl_PL: Imię &#42;

en: Name&#42;
pl_PL: Imię&#42;

en: Email &#42;
pl_PL: Adres e-mail &#42;

en: Email&#42;
pl_PL: Adres e-mail&#42;

en: Website
pl_PL: Strona internetowa

en: Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
pl_PL: Zapisz moje imię, email i stronę w tej przeglądarce na następny komentarz.

en: Comment
pl_PL: Komentarz

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
pl_PL: Musisz być <a href="%s">zalogowany</a>, aby zostawić komentarz.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
pl_PL: Zalogowano jako <a href="%1s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Wyloguj się">Wylogować?</a>

en: Your email address will not be published.
pl_PL: Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

en: Previous album:
pl_PL: Poprzedni album:

en: Next album:
pl_PL: Następny album:

en: Album navigation
pl_PL: Nawigacja albumu

en: Pages:
pl_PL: Strony:

en: Go to Top
pl_PL: Do góry

en: Skip to content
pl_PL: Przewiń do zawartości

en: Current user cannot modify legacy settings
pl_PL: Bieżący użytkownik nie może modyfikować przestarzałych ustawień

en: My The7
pl_PL: Moje The7

en: Pre-made Websites
pl_PL: Przykładowe strony

en: Plugins
pl_PL: Wtyczki

en: Service Information
pl_PL: Informacje Serwisowe

en: Hide featured image on post page:
pl_PL: Ukryj wyróżniony obraz na stronie wpisu:

en: Settings
pl_PL: Ustawienia

en: DB auto update
pl_PL: Autoaktualizacja bazy danych

en: Legacy Features
pl_PL: Przestarzałe funkcje

en: Show theme options in sidebar
pl_PL: Pokaż ustawienia motywu w pasku bocznym

en: The7 rows
pl_PL: Wiersze The7

en: Icons Bar
pl_PL: Pasek ikon

en: Overlapping Headers
pl_PL: Nakładające się nagłówki

en: FontAwesome 4 compatibility
pl_PL: Kompatybilność z FontAwesome 4

en: The7 Post Types and Elements
pl_PL: Typy wpisów i elementy The7

en: Portfolio slug
pl_PL: Slug portfolio

en: Project media
pl_PL: Media projektu

en: (legacy feature)
pl_PL: (przestarzała funkcja)

en: Testimonials
pl_PL: Referencje

en: Team
pl_PL: Zespół

en: Team slug
pl_PL: Slug zespołu

en: Partners, Clients, etc.
pl_PL: Partnerzy, Klienci etc.

en: Benefits
pl_PL: Korzyści

en: Photo Albums
pl_PL: Albumy zdjęć

en: Photo Albums slug
pl_PL: Slug albumów zdjęć

en: Slideshows
pl_PL: Pokazy slajdów

en: Save
pl_PL: Zapisz

en: Theme is Registered
pl_PL: Motyw jest zarejestrowany

en: Your purchase code is:
pl_PL: Twój kod zakupu to:

en: De-register Theme
pl_PL: Wyrejestruj motyw

en: Theme Registration
pl_PL: Rejestracja motywu

en: Purchase Code:
pl_PL: Kod zakupu:

en: Purchase Code
pl_PL: Kod licencji

en: Register Theme
pl_PL: Rejestruj motyw

en: Thank you for choosing The7!
pl_PL: Dziękujemy za wybranie The7!

en: Welcome to The7!
pl_PL: Witamy w The7!

en: Please register this copy of theme to get access to premium plugins, pre-made websites, 1-click updates and more.
pl_PL: Proszę zarejestrować tę kopię motywu aby uzyskać dostęp do wtyczek premium, przykładowych stron, aktualizacji i innych.

en: If you don’t have a license yet, you can purchase it %1$shere%2$s.
pl_PL: Jeśli nie masz jeszcze licencji, możesz ją zakupić %1$stutaj%2$s.

en: Your copy of theme is registered and ready to rock!
pl_PL: Twoja kopia motywu jest zarejestrowana i gotowa do działania!

en: We are super excited and honored to see a new member of ever growing The7 family.
pl_PL: Jesteśmy podekscytowani i zaszczyceni rosnącą liczbą użytkowników The7.

en: Let’s get some work done!
pl_PL: Zróbmy coś!

en: We have assembled useful links to get you started:
pl_PL: Zebraliśmy użyteczne linki, aby pomóc Ci zacząć:

en: Getting Started
pl_PL: Rozpocznij

en: Import a pre-made site
pl_PL: Zaimportuj przykładową stronę

en: Install or update plugins
pl_PL: Zainstaluj lub zaktualizuj wtyczki

en: Customize your site
pl_PL: Dostosuj swoją stronę

en: Guides & Support
pl_PL: Poradniki & Wsparcie

en: Quick start guide
pl_PL: Skrócona instrukcja obsługi

en: Advanced user guide
pl_PL: Zaawansowany podręcznik użytkownika

en: Support portal
pl_PL: Portal wsparcia

en: System Status
pl_PL: Status systemu

en: Install Location:
pl_PL: Lokalizacja instalacji:

en: File System Accessible:
pl_PL: Dostęp do systemu plików:

en: <code class="status-good">Yes</code>
pl_PL: <code class="status-good">Tak</code>

en: <code class="status-bad">No</code> Theme has no direct access to the file system. Therefore plugins and pre-made websites installation is not possible.<br>Please try to insert the following code: <code>define( "FS_METHOD", "direct" );</code><br>before <code>/* That's all, stop editing! Happy blogging. */</code> in <code>wp-config.php</code>.
pl_PL: <code class="status-bad">Nie</code> Motyw nie posiada bezpośredniego dostępu do systemu plików. Instalacja wtyczek lub przykładowych stron nie jest możliwa.<br>Spróbuj dodać następujący kod: <code>define("FS_METHOD", "direct");</code><br> przed <code>/* That's all, stop editing! Happy blogging. */</code> w <code>wp-config.php</code>.

en: Uploads Folder Writable:
pl_PL: Zapis w folderze Uplodads:

en: <code class="status-bad">No</code> Uploads folder must be writable to allow WordPress function properly.<br><span class="the7-tip">See <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">changing file permissions</a> or contact your hosting provider.</span>
pl_PL: <code class="status-bad">Nie</code> Folder uploads musi być zapisywalny, aby WordPress mógł funkcjonować poprawnie.<br> <span class="the7-tip">Zobacz <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">zmiana uprawnień plików</a> lub skontaktuj się z hostingodawcą.</span>

en: ZipArchive Support:
pl_PL: Obsługa ZipArchive:

en: <code class="status-bad">No</code> ZipArchive is required for plugins installation and pre-made websites import.<br><span class="the7-tip">Please contact your hosting provider.</span>
pl_PL: <code class="status-bad">Nie</code> Rozszerzenie ZipArchive jest wymagane do instalacji wtyczek i importu przykładowych stron.<br><span class="the7-tip">Skontaktuj się ze swoim hostingodawcą.</span>

en: PHP Version:
pl_PL: Wersja PHP:

en: <code class="status-okay">%1$s</code> Current version is sufficient. However <strong>v.7.0.0</strong> or greater is recommended to improve the performance.
pl_PL: <code class="status-okay">%1$s</code> Bieżąca wersja jest wystarczająca. W każdym razie wersja <strong>7.0.0</strong> lub wyższa jest zalecana.

en: <code class="status-good">%1$s</code> Current version is sufficient.
pl_PL: <code class="status-good">%1$s</code> Bieżąca wersja jest wystarczająca.

en: <code class="status-bad">%1$s</code> Minimum value is <strong>1000</strong>. <strong>2000</strong> is recommended. <strong>3000</strong> or more may be required if lots of plugins are in use and/or you have a large amount of menu items.
pl_PL: <code class="status-bad">%1$s</code> Minimalna wartość to <strong>1000</strong>, jednak zalecana wartość to<strong>2000</strong>. <strong>3000</strong>lub więcej może być wymagane jeżeli posiadasz dużo wtyczek i/lub posiadasz dużą ilość elementów w menu.

en: <code class="status-okay">%1$s</code> Current limit is sufficient for most tasks. <strong>2000</strong> is recommended. <strong>3000</strong> or more may be required if lots of plugins are in use and/or you have a large amount of menu items.
pl_PL: <code class="status-okay">%1$s</code> Bieżący limit jest wystarczający do większości zadań. Zalecana wartość to <strong>2000</strong>. <strong>3000</strong>lub więcej może być wymagane jeżeli posiadasz dużo wtyczek i/lub posiadasz dużą ilość elementów w menu.

en: <code class="status-good">%1$s</code> Current limit is sufficient. However, up to <strong>3000</strong> or more may be required if lots of plugins are in use and/or you have a large amount of menu items.
pl_PL: <code class="status-good">%1$s</code> Bieżący limit jest wystarczający. <strong>3000</strong>lub więcej może być wymagane jeżeli posiadasz dużo wtyczek i/lub posiadasz dużą ilość elementów w menu.

en: <code class="status-good">%1$s</code> Current limit is sufficient.
pl_PL: <code class="status-good">%1$s</code> Bieżący limit jest wystarczający.

en: WP Memory Limit:
pl_PL: Limit pamięci WP:

en: <br><span class="the7-tip">See <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">increasing memory allocated to PHP</a> or contact your hosting provider.</span>
pl_PL: <br><span class="the7-tip">Zobacz <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">zwiększenie limitu pamięci PHP</a> lub skontaktuj się z hostingodawcą.</span>

en: <code class="status-bad">%1$s</code> Minimum value is <strong>64 MB</strong>. <strong>128 MB</strong> is recommended. <strong>256 MB</strong> or more may be required if lots of plugins are in use and/or you want to install the Main Demo.
pl_PL: <code class="status-bad">%1$s</code> Minimalna wartość to <strong>64 MB</strong>. <strong>128 MB</strong> jest zalecane. <strong>256 MB</strong> lub więcej może być wymagane jeżeli posiadasz dużo wtyczek i/lub chcesz instalować Main Demo.

en: <code class="status-okay">%1$s</code> Current memory limit is sufficient for most tasks. However, recommended value is <strong>128 MB</strong>. <strong>256 MB</strong> or more may be required if lots of plugins are in use and/or you want to install the Main Demo.
pl_PL: <code class="status-okay">%1$s</code> Bieżący limit pamięci jest wystarczający do większości zadań. <strong>128 MB</strong> jest zalecane. <strong>256 MB</strong> lub więcej może być wymagane jeżeli posiadasz dużo wtyczek i/lub chcesz instalować Main Demo.

en: <code class="status-good">%1$s</code> Current memory limit is sufficient. However, <strong>256 MB</strong> or more may be required if lots of plugins are in use and/or you want to install the Main Demo.
pl_PL: <code clsas="status-good">%1$s</code> Bieżący limit pamięci jest wystarczający. <strong>256 MB</strong> lub więcej może być wymagane jeżeli posiadasz dużo wtyczek i/lub chcesz instalować Main Demo.

en: <code class="status-good">%1$s</code> Current memory limit is sufficient.
pl_PL: <code class="status-good">%1$s</code> Bieżący limit pamięci jest wystarczający.

en: PHP Time Limit:
pl_PL: PHP Limit czasu wykonania:

en: <br><span class="the7-tip">See <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">increasing max PHP execution time</a> or contact your hosting provider.</span>
pl_PL: <br><span class="the7-tip">Zobacz <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">zwiększenie limitu czasu wykonania PHP</a> lub skontaktuj się z hostingodawcą.</span>

en: <code class="status-bad">%1$s</code> Minimum value is <strong>30</strong>. <strong>60</strong> is recommended. Up to <strong>300</strong> seconds may be required to install the main demo.
pl_PL: <code class="status-bad">%1$s</code> Minimalna wartość to <strong>30</strong>. Zalecana wartość to <strong>60</strong>. Maksymalnie <strong>300</strong> może być wymagane do instalacji Main Demo.

en: <code class="status-okay">%1$s</code> Current time limit is sufficient for most tasks. However, recommended value is <strong>60</strong>. Up to <strong>300</strong> seconds may be required to install the main demo.
pl_PL: <code class="status-okay">%1$s</code> Bieżący limit czasu wykonania jest wystarczający do większości zadań. Zalecana wartość to <strong>60</strong>. Maksymalnie <strong>300</strong> może być wymagane do instalacji Main Demo.

en: <code class="status-good">%1$s</code> Current time limit is sufficient. However, up to <strong>300</strong> seconds may be required to install the main demo.
pl_PL: <code class="status-good">%1$s</code> Bieżący limit czasu wykonania jest wystarczający. Maksymalnie <strong>300</strong> może być wymagane do instalacji Main Demo.

en: <code class="status-good">%1$s</code> Current time limit is sufficient.
pl_PL: <code class="status-good">%1$s</code> Bieżący limit czasu jest wystarczający.

en: <code class="status-good">unlimited</code> Current time limit is sufficient.
pl_PL: <code class="status-good">bez limitu</code> Bieżący limit czasu jest wystarczający.

en: cannot find class file
pl_PL: nie można znaleźć pliku klasy

en: Recommended Plugins
pl_PL: Zalecane wtyczki

note: translators: 1: file.
en: There is a conflict with external TGM_Plugin_Activation class %s. Please turn off plugin that uses TGM_Plugin_Activation or contact our support.
pl_PL: Wystąpił konflikt z zewnętrzną klasą TGM_Plugin_Activation %s. Proszę wyłączyć wtyczkę, która używa TGM_Plugin_Activation lub skontaktuj się z naszym wsparciem.

en: Please copy and paste this information in your ticket when contacting support:
pl_PL: Proszę skopiować i wkleić te informacje do swojego zgłoszenia podczas kontaktowania się z suportem:

en: Get system report
pl_PL: Pobierz raport systemu

en: Please press Ctrl/Cmd+C to copy.
pl_PL: Proszę wcisnąć CTRL/Cmd+C aby skopiować.

en: WordPress Environment
pl_PL: Środowisko WordPress

en: Site URL:
pl_PL: SIte URL:

en: WP Version:
pl_PL: Wersja WP:

en: FS Accessible:
pl_PL: System plików dostępny:

en: WP Debug Mode:
pl_PL: Tryb debugowania WP:

en: Language:
pl_PL: Język:

en: Server Environment
pl_PL: Środowisko serwera

en: Server Info:
pl_PL: Informacje serwera:

en: SUHOSIN Installed:
pl_PL: Zainstalowane SUHOSIN:

en: MySQL Version:
pl_PL: Wersja MySQL:

en: GD Library:
pl_PL: Biblioteka GD:

en: Not Installed
pl_PL: Nie zainstalowano

en: Installed
pl_PL: Zainstalowano

en: Not Enabled
pl_PL: Nieaktywny

en: The7 Information
pl_PL: Informacje o The7

en: Current Theme Version:
pl_PL: Bieżąca wersja motywu:

en: Current DB Version:
pl_PL: Bieżąca wersja bazy danych:

note: translators: 1: current db version, 2: max db version,
en: %1$s, can be upgraded to %2$s
pl_PL: %1$s, może być zaktualizowany do %2$s

en: Installation Path:
pl_PL: Ścieżka instalacji:

en: The7 Server Available:
pl_PL: Serwer The7 dostępny:

en: <span class="error">No</span> Service is temporary unavailable. Please check back later.
    If the issue persists, contact your hosting provider and make sure that %1$s is not blocked.
pl_PL: <span class="error">Nie</span> Usługa tymczasowo niedostępna. Proszę spróbować ponownie później.
    Jeżeli problem wciąż będzie występował, skontaktuj się z hostingodawcą i upewnij się że %1$s nie jest zablokowane.

en: Ajax calls with wp_remote_post:
pl_PL: Wywołania Ajax z wp_remote_post:

en: <span class="error">No</span><br> Seems that your server is blocking connections to your own site. It may brake theme db update process and lead to style corruption. Please, make sure that remote requests to %s are not blocked.
pl_PL: <span class="error">Nie</span><br> Wygląda na to, że Twój serwer blokuje połączenia do Twojej strony. Może to zatrzymać aktualizacje bazy danych motywu i doprowadzić do uszkodzenia stylów. Proszę upewnić się, że zdalne wywołania do %s nie są blokowane.

en: Active Plugins
pl_PL: Aktywne wtyczki

en: Visit plugin homepage
pl_PL: Odwiedź stronę internetową wtyczki

en: Related Posts
pl_PL: Powiązane wpisy

en: Solid
pl_PL: Ciągła

en: Dotted
pl_PL: Kropkowana

en: Dashed
pl_PL: Przerywana

en: Double
pl_PL: Podwójna

note: translators: %d: ID of a post
en: #%d (no title)
pl_PL: #%d (bez tytułu)

en: Cannot access file system.
pl_PL: Brak dostępu do systemu plików.

en: Remove
pl_PL: Usuń

en: Add
pl_PL: Dodaj

en: Remove Image
pl_PL: Usuń obraz

en: Upload Image
pl_PL: Wgraj obraz

en: Could not access filesystem.
pl_PL: Brak dostępu do systemu plików.

en: Filesystem error.
pl_PL: Błąd systemu plików.

note: translators: %s: directory name
en: Unable to locate needed folder (%s).
pl_PL: Nie udało się zlokalizować wymaganego folderu (%s).

en: Download failed.
pl_PL: Pobieranie nieudane.

en: The package could not be installed.
pl_PL: Pakiet nie mógł zostać zainstalowany.

en: Bad request.
pl_PL: Niepoprawna odpowiedź.

en: Invalid response.
pl_PL: Błędna odpowiedź.

en: Theme was remotely de-registered.
pl_PL: Motyw został zdalnie wyrejestrowany.

en: Access denied. Theme was remotely de-registered.
pl_PL: Brak dostępu. Motyw został zdalnie wyrejestrowany.

en: Please correct the errors highlighted below and try again.
pl_PL: Proszę poprawić błędy wyróżnione poniżej i spróbować ponownie.

en: Click me
pl_PL: Kliknij mnie

en: Select Files
pl_PL: Wybierz pliki

en: You may only upload maximum %d file
pl_PL: Możesz wgrać maksymalnie %d plik

en: You may only upload maximum %d files
pl_PL: Możesz wgrać maksymalnie %d plików

en: Error: Cannot delete file
pl_PL: Błąd: Nie można usunąć pliku

en: Select Images
pl_PL: Wybierz obrazy

en: Order saved
pl_PL: Kolejność zapisana

en: Find Address
pl_PL: Znajdź adres

en: Post
pl_PL: Wpis

en: Select a %s
pl_PL: Wybierz %s

en: Cannot switch options mode: invalid nonce. Please go to another options page and try one more time.
pl_PL: Nie udało się zmienić ustawień: nieprawidłowe pole nonce. Odśwież stronę i spróbuj jeszcze raz.

en: Upload
pl_PL: Wgraj

en: Save Options
pl_PL: Zapisz ustawienia

en: Saving Options ...
pl_PL: Zapisuję ustawienia...

en: Restore Defaults
pl_PL: Przywróć domyślne

en: Restoring Defaults ...
pl_PL: Przywracanie domyślnych ustawień...

en: Default options restored.
pl_PL: Ustawienia domyślne zostały przywrócone.

en: &mdash; Select &mdash;
pl_PL: &mdash; Wybierz &mdash;

en: No file chosen
pl_PL: Nie wybrano pliku

en: Upgrade your version of WordPress for full media support.
pl_PL: Zaktualizuj WordPressa, aby uzyskać pełną obsługę mediów.

en: Image preview
pl_PL: Podgląd obrazu

en: View File
pl_PL: Pokaż plik

en: (Edit)
pl_PL: (Edytuj)

en: %s <span class="says">says:</span>
pl_PL: %s <span class="says">napisał(a):</span>

note: translators: 1: comment date, 2: comment time
en: %1$s at %2$s
pl_PL: %1$s o %2$s

en: Edit
pl_PL: Edytuj

en: Your comment is awaiting moderation.
pl_PL: Twój komentarz oczekuje na moderację.

en: Reply
pl_PL: Odpowiedz

en: Reply to %s
pl_PL: Odpowiedz użytkownikowi %s

en: Log in to Reply
pl_PL: Zaloguj się, aby odpowiedzieć

en: Tags:
pl_PL: Tagi:

en: Leave a comment
pl_PL: Zostaw komentarz

en: 1 Comment
pl_PL: 1 komentarz

en: % Comments
pl_PL: %s komentarzy

en: Category: | Categories:
pl_PL[0]: Kategoria:
pl_PL[1]: Kategorie:
pl_PL[2]: Kategorie:

en: Details
pl_PL: Szczegóły

en: Share this
pl_PL: Udostępnij

en: Share with %s
pl_PL: Udostępnij przez %s

en: Author:
pl_PL: Autor:

en: 1 image | %s images
pl_PL[0]: 1 obraz
pl_PL[1]: %s obrazy
pl_PL[2]: %s obrazów

en: 1 video | %s video
pl_PL[0]: 1 film
pl_PL[1]: %s filmy
pl_PL[2]: %s filmów

en: View all posts by %s
pl_PL: Zobacz wszystkie wpisy użytkownika %s

en: By %s
pl_PL: Przez %s

en: All
pl_PL: Wszystkie

en: There is no categories
pl_PL: Brak kategorii

en: %s video
pl_PL: %s film

en: Search Results for: %s
pl_PL: Wyniki wyszukiwania dla: %s

en: Category Archives: %s
pl_PL: Archiwa kategorii: %s

en: Tag Archives: %s
pl_PL: Archiwa tagu: %s

en: Author Archives: %s
pl_PL: Archiwa autora: %s

en: Daily Archives: %s
pl_PL: Dzienne archiwa: %s

en: Monthly Archives: %s
pl_PL: Miesięczne archiwa: %s

en: Yearly Archives: %s
pl_PL: Roczne archiwa: %s

en: Archives:
pl_PL: Archiwa:

en: Page not found
pl_PL: Strona nie została znaleziona

en: Previous post:
pl_PL: Poprzedni wpis:

en: Next post:
pl_PL: Następny wpis:

en: Post navigation
pl_PL: Nawigacja wpisów

en: Previous
pl_PL: Poprzednie

en: Next
pl_PL: Następne

en: Loading...
pl_PL: Wczytywanie...

en: Load more
pl_PL: Wczytaj więcej

en: Home
pl_PL: Strona główna

en: Category "%s"
pl_PL: Kategoria "%s"

en: Results for "%s"
pl_PL: Wyniki dla "%s"

en: Entries tagged with "%s"
pl_PL: Wpisy oznaczone tagiem "%s"

en: Article author %s
pl_PL: Autor artykułów %s

en: Error 404
pl_PL: Błąd 404

en: You are here:
pl_PL: Jesteś tutaj:

en: Page
pl_PL: Strona

en: Sort by date
pl_PL: Sortuj po dacie

en: Sort by name
pl_PL: Sortuj po nazwie

en: Descending
pl_PL: Malejąco

en: Ascending
pl_PL: Rosnąco

en: All posts
pl_PL: Wszystkie wpisy

en: View all
pl_PL: Pokaż wszystkie

en: Other posts
pl_PL: Inne wpisy

en: Other
pl_PL: Inne

en: No title
pl_PL: Brak tytułu

en: <strong>Important notice</strong>: You have an outdated version of <strong>The7 Elements</strong> plugin. For better compatibility with theme it is required to <a href="%s">update the plugin</a>.
pl_PL: <strong>Ważna uwaga</strong> Używasz nieaktualnej wersji wtyczki <strong>The7 Elements</strong>. Dla lepszej kompatybilności z motywem wymagana jest <a href="%s">aktualizacja</a>.

en: Your cart
pl_PL: Twój koszyk

en: Checkout
pl_PL: Zamówienie

en: Remove this item
pl_PL: Usuń ten przedmiot

en: No products in the cart.
pl_PL: Brak produktów w koszyku.

en: Subtotal
pl_PL: Razem

en: Product details
pl_PL: Szczegóły produktu

en: View cart
pl_PL: Zobacz koszyk

en: Grid view
pl_PL: Widok siatki

en: List view
pl_PL: Widok listy

en: View Cart
pl_PL: Zobacz koszyk

en: Out Of Stock
pl_PL: Brak w magazynie

en: Using this feature is reserved for Super Admins. You unfortunately don't have the necessary permissions.
pl_PL: Używanie tej funkcji jest zastrzeżone dla Super Administratorów. Niestety nie posiadasz takich uprawnień.

en: Unable to get attachment id.
pl_PL: Nie udało się pobrać identyfikatora załącznika.

en: Unable to unzip icons archive.
pl_PL: Nie udało się wypakować archiwum ikon.

en: Was not able to remove Font.
pl_PL: Nie udało się usunąć czcionki.

en: Wasn't able to create temp folder
pl_PL: Nie udało się utworzyć folderu tymczasowego

en: Wasn't able to work with Zip Archive
pl_PL: Nie udało się przetworzyć ZipArchive

en: Incompatible Archive.
pl_PL: Niekompatybulne archiwum.

en: Could not retrieve file from archive.
pl_PL: Nie udało się wyodrębnić pliku z archiwum.

en: Could not extract file from archive.
pl_PL: Nie udało się wypakować pliku z archiwum.

en: Could not copy file.
pl_PL: Nie udało się skopiować pliku.

en: selection.json or SVG file not found. Was not able to create the necessary config files
pl_PL: selection.json lub plik SVG nie został znaleziony. Nie udało się utworzyć niezbędnych plików konfiguracyjnych

en: It seems that the font with the same name is already exists! Please upload the font with different name.
pl_PL: Wygląda na to, że czcionka z identyczną nazwą już istnieje. Proszę wgrać czcionkę z inną nazwą.

en: Uploaded font is not from IcoMoon. Please upload fonts created with the IcoMoon App Only.
pl_PL: Wgrana czcionka nie jest z IcoMoon. Proszę wgrać czcionki stworzone przez aplikację IcoMoon.

en: There are no icons.
pl_PL: Nie znaleziono ikon.

en: Was not able to write a config file
pl_PL: Nie udało się nadpisać pliku konfiguracyjnego

en: Unable to write css. Upload icons downloaded only from icomoon
pl_PL: Nie udało się zapisać css. Wgraj ikony pobrane przez icomoon

en: Unable to add this font. Please try again.
pl_PL: Nie udało się dodać tej czcionki. Proszę spróbować ponownie.

en: The7 Icons
pl_PL: Ikony The7

en: Icon
pl_PL: Ikona

en: Select icon from library.
pl_PL: Wybierz ikonę z biblioteki.

en: Importing...
pl_PL: Importowanie...

en: Demo content successfully imported.
pl_PL: Treść demo została zaimportowana.

en: Import Fail!
pl_PL: Błąd importu!

en: Downloading package.
pl_PL: Pobieranie pakietu.

en: Importing content.
pl_PL: Importowanie treści.

en: Importing attachments.
pl_PL: Importowanie załączników.

en: Importing theme options.
pl_PL: Importowanie ustawień motywu.

en: Importing slider(s).
pl_PL: Importowanie sliderów.

en: Final cleanup.
pl_PL: Sprzątanie końcowe.

en: Installing
pl_PL: Instalowanie

en: Activating plugin(s)
pl_PL: Aktywowanie wtyczek

en: Plugin(s) activated successfully.
pl_PL: Wtyczki zostały aktywowane pomyślnie.

en: Server error.
pl_PL: Błąd serwera.

en: Cleanup after plugins installation.
pl_PL: Sprzątanie po instalacji wtyczek.

en: Parsing content.
pl_PL: Parsowanie treści.

en: Importing
pl_PL: Importowanie

en: Choose post type
pl_PL: Wybierz typ wpisów

en: Choose post
pl_PL: Wybierz wpis

en: Import post
pl_PL: Importuj wpis

en: example
pl_PL: przykład

en: Demo page successfully imported.
pl_PL: Strona demo została zaimportowana.

en: %%url%% is not a %s or does not exist.
pl_PL: %%url%% nie jest %s lub nie istnieje.

en: Cannot get posts lists from package.
pl_PL: Nie udało się pobrać listy wpisów z pakietu.

en: Provided URL (link) is not valid. Please copy a valid URL (link) from one of %s.
pl_PL: Podany URL (link) nie jest prawidłowy. Proszę skopiować prawidłowy URL (link) z jednego z %s.

en: Error. Cannot complete following action
pl_PL: Błąd: Nie można ukończyć następującej akcji

en: Import content
pl_PL: Importuj treść

en: Insufficient user rights.
pl_PL: Niewystarczające uprawnienia użytkownika.

en: Unable to find dummy content.
pl_PL: Nie znaleziono przykładowej zawartości.

en: Please note that all copyrighted images were replaced with a placeholder pictures.
pl_PL: Zwróć uwagę, że wszystkie obrazy objęte prawami autorskimi zostały zastąpione placeholderami.

en: Install required plugins
pl_PL: Zainstaluj wymagane wtyczki

en: Import the entire content
pl_PL: Zaimportuj całą zawartość

en: (Note that this will automatically switch your active Menu and Homepage.)
pl_PL: (Zwróć uwagę, że to automatycznie zmieni Twoje aktywne Menu i Stronę główną.)

en: Import Theme Options
pl_PL: Zaimportuj ustawienia motywu

en: (Attention! That this will overwrite your current Theme Options and widget areas. You may want to %1$sexport%2$s them before proceeding.)
pl_PL: (Uwaga! To nadpisze Twoje bieżące ustawienia motywu i obszary widgetów. Możesz %1$swyeksportować%2$s obecne ustawienia przed przejściem dalej.)

en: Download and import file attachments
pl_PL: Pobierz i zaimportuj załączniki

en: Import slider(s)
pl_PL: Zaimportuj slidery

en: Assign posts to an existing user:
pl_PL: Przypisz wpisy istniejącemu użytkownikowi:

en: In order to import this demo, you need to install/activate the following plugins:
pl_PL: Aby zaimportować to demo, musisz zainstalować/aktywować następujące wtyczki:

en: Please <a href="%s">register</a> the theme to install this demo.
pl_PL: Proszę <a href="%s">zarejestrować motyw</a> aby zainstalować to demo.

en: Search by demo name or URL (link):
pl_PL: Szukaj po nazwie demo lub URL (link):

en: Search by demo name or URL (link)
pl_PL: Szukaj po nazwie demo lub URL (link)

en: Your server configuration does not meet our recommendations. Demo content import may not work correctly. Please apply:
pl_PL: Twoja konfiguracja serwera nie spełnia naszych zaleceń. Import zawartości może nie działać poprawnie. Proszę zastosuj:

en: PHP Time Limit
pl_PL: Maksymalny czas wykonania PHP

en: PHP Memory Limit
pl_PL: Limit pamięci PHP

en: (%s recommended)
pl_PL: (%s zalecane)

en: How to:
pl_PL: Poradnik:

en: tutorials
pl_PL: poradniki

en: Import failed due to repository server error. Please try again in 30-60 minutes.
    If the problem persists, please don't hesitate to contact our <a href="%s" target="_blank">support</a>.
pl_PL: Import się nie powiódł ze względu na błąd serwera repozytorium. Spróbuj ponownie za 30-60 minut.
    Jeżeli problem się powtórzy, skontaktuj się z naszym <a href="%s" target="_blank">wsparciem</a>.

en: Previously used menu
pl_PL: Poprzednio używane menu

en: The Auto importing script could not be loaded.
pl_PL: Skrypt auto-importu nie mógł zostać wczytany.

en: Menu item skipped due to missing menu slug
pl_PL: Element menu pominięty ze względu na brakujący slug

en: Menu item skipped due to invalid menu slug: %s
pl_PL: Element menu pominięty ze względu na brakujący sług: %s

en: There was an error when reading this WXR file
pl_PL: Wystąpił błąd odczytywania pliku WXR

en: Details are shown above. The importer will now try again with a different parser...
pl_PL: Szczegóły są dostępne poniżej. Importer spróbuje jeszcze próbę przy użyciu innego parsera...

en: Cannot use DOMDocument to parse file - class does not exist
pl_PL: Nie można użyć DOMDocument do przeparsowania pliku - klasa nie istnieje

en: This does not appear to be a WXR file, missing/invalid WXR version number
pl_PL: Plik nie wydaje się być plikiem WXR, brakujący/nieprawidłowy wersji WXR

en: Sorry, there has been an error.
pl_PL: Przepraszamy, wystąpił błąd.

en: The file does not exist, please try again.
pl_PL: Plik nie istnieje, spróbuj ponownie.

en: All done.
pl_PL: Wszystko zrobione.

en: Have fun!
pl_PL: Baw się dobrze!

en: Remember to update the passwords and roles of imported users.
pl_PL: Pamiętaj, aby zaktualizować hasła i uprawnienia zaimportowanych użytkowników.

en: The export file could not be found at <code>%s</code>. It is likely that this was caused by a permissions problem.
pl_PL: Plik eksportu nie został znaleziony w <code>%s</code>. Najprawdopodobniej przyczyną są nieprawidłowe uprawnienia.

en: This WXR file (version %s) may not be supported by this version of the importer. Please consider updating.
pl_PL: Ten plik WXR (wersja %s) może nie być obsługiwany przez bieżącą wersję importera. Proszę rozważyć aktualizację.

en: Failed to import author %s. Their posts will be attributed to the current user.
pl_PL: Nie udało się zaimportować autora %s. Jego posty zostaną przypisane bieżącemu użytkownikowi.

en: Assign Authors
pl_PL: Przypisz autorów

en: To make it easier for you to edit and save the imported content, you may want to reassign the author of the imported item to an existing user of this site. For example, you may want to import all the entries as <code>admin</code>s entries.
pl_PL: Aby ułatwić edycję i zapisywanie zaimportowanej zawartości, możesz przypisać autora importowanego elementu do istniejącego użytkownika tej witryny. Na przykład możesz importować wszystkie wpisy jako wpisy użytkownika <code>admin</code>.

en: If a new user is created by WordPress, a new password will be randomly generated and the new user&#8217;s role will be set as %s. Manually changing the new user&#8217;s details will be necessary.
pl_PL: Jeśli nowy użytkownik zostanie utworzony przez WordPress, zostanie wygenerowane nowe hasło, a nowa rola użytkownika zostanie ustawiona jako %s. Konieczne będzie ręczne zmienianie szczegółów nowego użytkownika.

en: Import Attachments
pl_PL: Importuj załączniki

en: Submit
pl_PL: Wyślij

en: Import author:
pl_PL: Autor importu:

en: or create new user with login name:
pl_PL: lub stwórz użytkownika o nazwie:

en: as a new user:
pl_PL: jako nowy użytkownik:

en: assign posts to an existing user:
pl_PL: przypisz wpisy istniejącemu użytkownikowi:

en: or assign posts to an existing user:
pl_PL: lub przypisz wpisy istniejącemu użytkownikowi:

en: - Select -
pl_PL: - Wybierz -

en: Failed to create new user for %s. Their posts will be attributed to the current user.
pl_PL: Nie można utworzyć nowego użytkownika dla %s. Jego wpisy zostaną przypisane do bieżącego użytkownika.

en: Failed to import category %s
pl_PL: Nie można zaimportować kategorii %s

en: Failed to import post tag %s
pl_PL: Nie można zaimportować tagu wpisów %s

en: Failed to import %s %s
pl_PL: Nie można zaimportować %s %s

en: Failed to import &#8220;%s&#8221;: Invalid post type %s
pl_PL: Nie udało się zaimportować &#8220;%s&8221;: nieprawidłowy typ wpisu %s

en: %s &#8220;%s&#8221; already exists.
pl_PL: %s &#8220;%s&#8221; już istnieje.

en: Failed to import %s &#8220;%s&#8221;
pl_PL: Nie można zaimportować %s &#8220;%s&#8221;

en: Fetching attachments is not enabled
pl_PL: Pobieranie załączników nie jest włączone

en: Invalid file type
pl_PL: Nieprawidłowy typ pliku

en: Remote server did not respond
pl_PL: Zdalny serwer nie odpowiedział

en: Remote server returned error response %1$d %2$s
pl_PL: Zdalny serwer zwrócił odpowiedź o błędzie %1$d %2$s

en: Remote file is incorrect size
pl_PL: Plik zdalny posiada niepoprawny rozmiar

en: Zero size file downloaded
pl_PL: Pobrano plik o zerowym rozmiarze

en: Remote file is too large, limit is %s
pl_PL: Zdalny plik jest za duży, limit to %s

en: A new version of this importer is available. Please update to version %s to ensure compatibility with newer export files.
pl_PL: Dostępna jest nowa wersja tego importera. Zaktualizuj do wersji %s, aby zapewnić zgodność z nowymi plikami eksportowymi.

en: Howdy! Upload your WordPress eXtended RSS (WXR) file and we&#8217;ll import the posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags into this site.
pl_PL: Hej! Wgraj swój plik WordPress eXtended RSS (WXR) a my zaimportujemy wpisy, strony, komentarze, własne pola, kategorie i tagi do tej strony.

en: Choose a WXR (.xml) file to upload, then click Upload file and import.
pl_PL: Wybierz plik WXR (.xml) do przesłania, a następnie kliknij przycisk Prześlij plik i zaimportuj.

en: Important
pl_PL: Ważne

en: You are using The7 in BETA testing mode and will receive latest nightly updates.
pl_PL: Używasz The7 w trybie BETA testowania i będziesz otrzymywał aktualizacje nightly.

en: To disable BETA testing mode, visit %s page.
pl_PL: Aby wyłączyć tryb BETA testowania, odwiedź stronę %s.

en: Re-Install theme
pl_PL: Reinstaluj motyw

en: Enable Beta tester mode
pl_PL: Włącz tryb Beta testera

en: This mode allow you to use beta version of theme and plugins.
pl_PL: Ten tryb pozwala na używanie wersji beta motywu i wtyczek.

en: Cannot delete screenshot file
pl_PL: Błąd: Nie można usunąć pliku zrzutu ekranu

en: Cannot write write file
pl_PL: Nie można zapisać pliku

en: Cannot download file from url
pl_PL: Nie można pobrać pliku z URL

note: translators: %s: title of menu item which is invalid
en: %s (Invalid)
pl_PL: %s (Nieprawidłowy)

note: translators: %s: title of menu item in draft status
en: %s (Pending)
pl_PL: %s (Oczekujący)

en: sub item
pl_PL: pozycja podrzędna

en: Move up
pl_PL: Przenieś wyżej

en: Move down
pl_PL: Przenieś niżej

en: Edit menu item
pl_PL: Edytuj pozycję menu

en: Navigation Label
pl_PL: Etykieta nawigacji

en: Title Attribute
pl_PL: Atrybut title

en: Open link in a new tab
pl_PL: Otwórz link w nowej karcie

en: CSS Classes (optional)
pl_PL: Klasy CSS (opcjonalne)

en: Link Relationship (XFN)
pl_PL: Powiązanie linków (XFN)

en: Description
pl_PL: Opis

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
pl_PL: Opis zostanie wyświetlony w menu, jeśli bieżący motyw go obsługuje.

en: Move
pl_PL: Przenieś

en: Up one
pl_PL: W górę

en: Down one
pl_PL: W dół

en: To the top
pl_PL: Na samą górę

en: Original: %s
pl_PL: Oryginał: %s

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Enter preset name
pl_PL: Wprowadź nazwę zestawu ustawień

en: Preset saved
pl_PL: Zestaw ustawień zapisany

en: Defaults saved
pl_PL: Domyślne zapisane

en: Applying preset ...
pl_PL: Stosowanie zestawu ustawień...

en: Seems that you use expired or incorrect nonce. Please reload the page and try again.
pl_PL: Wygląda na to że używasz wygasłego lub nieprawidłowego nonce. Odśwież stronę i spróbuj ponownie.

en: Settings Presets
pl_PL: Zestawy ustawień

en: Create new
pl_PL: Utwórz nowy

en: Delete
pl_PL: UsuńUsuń

en: Preset Actions
pl_PL: Akcje zestawu ustawień

en: Save as default
pl_PL: Zapisz jako domyślne

en: Apply to this page
pl_PL: Zastosuj do tej strony

en: Install Required Plugins
pl_PL: Zainstaluj wymagane wtyczki

en: Install Plugins
pl_PL: Zainstaluj wtyczki

note: translators: %s: plugin name.
en: Installing Plugin: %s
pl_PL: Instalowanie wtyczki: %s

note: translators: %s: plugin name.
en: Updating Plugin: %s
pl_PL: Aktualizowanie wtyczki: %s

en: Something went wrong with the plugin API.
pl_PL: Coś poszło nie tak z API wtyczki.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
pl_PL[0]: Rozpocznij instalację wtyczki
pl_PL[1]: Rozpocznij instalację wtyczek
pl_PL[2]: Rozpocznij instalację wtyczek

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
pl_PL[0]: Rozpocznij aktualizację wtyczki
pl_PL[1]: Rozpocznij aktualizację wtyczek
pl_PL[2]: Rozpocznij aktualizację wtyczek

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
pl_PL[0]: Rozpocznij aktywację wtyczki
pl_PL[1]: Rozpocznij aktywację wtyczek
pl_PL[2]: Rozpocznij aktywację wtyczek

en: Return to Required Plugins Installer
pl_PL: Powrót do instalatora wymaganych wtyczek

en: Return to the Dashboard
pl_PL: Powrót do kokpitu

en: Plugin activated successfully.
pl_PL: Wtyczka aktywowana pomyślnie.

en: The following plugin was activated successfully:
pl_PL: Następująca wtyczka została aktywowana pomyślnie:

note: translators: 1: plugin name.
en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
pl_PL: Nie podjęto żadnego działania. Wtyczka %1$s była już aktywna.

note: translators: 1: plugin name.
en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
pl_PL: Wtyczka nie został aktywowany. W tym motywie potrzebna jest nowsza wersja %s. Proszę zaktualizować wtyczkę.

note: translators: 1: dashboard link.
en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
pl_PL: Wszystkie wtyczki zostały zainstalowane i aktywowane z powodzeniem. %1$s

en: Dismiss this notice
pl_PL: Ukryj ten komunikat

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
pl_PL: Do zainstalowania, aktualizacji lub aktywacji jest jedna lub więcej wymaganych lub zalecanych wtyczek.

en: Please contact the administrator of this site for help.
pl_PL: Aby uzyskać pomoc, skontaktuj się z administratorem tej witryny.

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
pl_PL: Ta wtyczka musi zostać zaktualizowana, aby była zgodna z Twoim motywem.

en: Update Required
pl_PL: Wymagana aktualizacja

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
pl_PL: Zdalna paczka wtyczki nie zawiera katalogu z żądanym slugiem, a zmiana nazwy nie zadziała.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
pl_PL: Skontaktuj się z dostawcą wtyczki i poproś o pakowanie ich wtyczki zgodnie ze wskazówkami WordPress.

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
pl_PL: Zdalna paczka wtyczki składa się z więcej niż jednego pliku, lecz pliki nie są spakowane w folderze.

en: Required
pl_PL: Wymagany

en: Recommended
pl_PL: Zalecany

en: WordPress Repository
pl_PL: Repozytorium WordPress

en: External Source
pl_PL: Źródło zewnętrzne

en: Pre-Packaged
pl_PL: Dostarczane z motywem

en: Installed But Not Activated
pl_PL: Zainstalowane, lecz nieaktywne

en: Active
pl_PL: Aktywuj

en: Required Update not Available
pl_PL: Wymagana aktualizacja niedostępna

en: Requires Update
pl_PL: Wymaga aktualizacji

en: Update recommended
pl_PL: Zalecana aktualizacja

note: translators: 1: number of plugins.
en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
pl_PL[0]: Aby zainstalować <span class="count">(%s)</span>
pl_PL[1]: Aby zainstalować <span class="count">(%s)</span>
pl_PL[2]: Aby zainstalować <span class="count">(%s)</span>

note: translators: 1: number of plugins.
en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
pl_PL[0]: Dostępna aktualizacja <span class="count">(%s)</span>
pl_PL[1]: Dostępna aktualizacja <span class="count">(%s)</span>
pl_PL[2]: Dostępna aktualizacja <span class="count">(%s)</span>

note: translators: 1: number of plugins.
en: To Activate <span class="count">(%s)</span> | To Activate <span class="count">(%s)</span>
pl_PL[0]: Aby aktyowować <span class="count">(%s)</span>
pl_PL[1]: Aby aktyowować <span class="count">(%s)</span>
pl_PL[2]: Aby aktyowować <span class="count">(%s)</span>v

en: Installed version:
pl_PL: Zainstalowana wersja:

en: Minimum required version:
pl_PL: Minimalna wymagana wersja:

en: Available version:
pl_PL: Dostępna wersja:

en: No plugins to install, update or activate.
pl_PL: Brak wtyczek do zainstalowania, aktualizacji lub aktywacji.

en: Plugin
pl_PL: Wtyczka

en: Source
pl_PL: Źródło

en: Type
pl_PL: Typ

en: Version
pl_PL: Wersja

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Install %2$s
pl_PL: Instaluj %2$s

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Update %2$s
pl_PL: Aktualizuj %2$s

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Activate %2$s
pl_PL: Aktywuj %2$s

en: Upgrade message from the plugin author:
pl_PL: Komunikat aktualizacji od autora wtyczki:

en: Install
pl_PL: Instaluj

en: Update
pl_PL: Aktualizuj

en: Activate
pl_PL: Aktywuj

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
pl_PL: Nie wybrano wtyczek do instalacji. Nie podjęto żadnej akcji.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
pl_PL: Nie wybrano wtyczek do aktualizacji. Nie podjęto żadnej akcji.

en: No plugins are available to be installed at this time.
pl_PL: Brak dostępnych wtyczek do instalacji.

en: No plugins are available to be updated at this time.
pl_PL: Brak dostępnych wtyczek do aktualizacji.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
pl_PL: Nie wybrano wtyczek do aktywacji. Nie podjęto żadnej akcji.

en: No plugins are available to be activated at this time.
pl_PL: Brak dostępnych wtyczek do aktywacji.

en: Plugin activation failed.
pl_PL: Aktywacja wtyczki nie powiodła się.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
pl_PL: Aktualizacja wtyczki %1$s (%2$d/%3$d)

note: translators: 1: plugin name, 2: error message.
en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
pl_PL: Wystąpił błąd podczas instalacji %1$s: <strong>%2$s</strong>.

note: translators: 1: plugin name.
en: The installation of %1$s failed.
pl_PL: Instalacja %1$s nie powiodła się.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
pl_PL: Rozpocznie się proces instalowania i aktywowania. Ten proces może zająć trochę czasu na niektórych hostach, więc bądź cierpliwy.

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s installed and activated successfully.
pl_PL: %1$s zainstalowano i aktywowano pomyślnie.

en: Show Details
pl_PL: Pokaż szczegóły

en: Hide Details
pl_PL: Ukryj szczegóły

en: All installations and activations have been completed.
pl_PL: Wszystkie instalacje i aktywacje zostały zakończone.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
pl_PL: Instalowanie i aktywowanie wtyczki %1$s (%2$d/%3$d)

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
pl_PL: Rozpoczyna się proces instalacji. Ten proces może zająć trochę czasu na niektórych hostach, więc bądź cierpliwy.

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s installed successfully.
pl_PL: %1$s zainstalowano pomyślnie.

en: All installations have been completed.
pl_PL: Wszystkie instalacje zostały zakończone.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
pl_PL: Instalacja wtyczki %1$s (%2$d/%3$d)

en: Up to date
pl_PL: Aktualne

en: Please <a href="%s">register</a> the theme
pl_PL: Proszę <a href="%s">zarejestrować motyw</a>

en: The7 Plugins
pl_PL: Wtyczki The7

en: This theme requires the following plugin: %1$s. | This theme requires the following plugins: %1$s.
pl_PL[0]: Motyw wymaga następującej wtyczki: %1$s.
pl_PL[1]: Motyw wymaga następujących wtyczek: %1$s.
pl_PL[2]: Motyw wymaga następujących wtyczek: %1$s.

en: This theme recommends the following plugin: %1$s. | This theme recommends the following plugins: %1$s.
pl_PL[0]: Motyw zaleca następującą wtyczkę: %1$s.
pl_PL[1]: Motyw zaleca następujące wtyczki: %1$s.
pl_PL[2]: Motyw zaleca następujące wtyczki: %1$s.

en: The following required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
pl_PL[0]: Następująca wymagana wtyczka jest nieaktywna: %1$s.
pl_PL[1]: Następujące wymagane wtyczki są nieaktywne: %1$s.
pl_PL[2]: Następujące wymagane wtyczki są nieaktywne: %1$s.

en: The following recommended plugin is currently inactive: %1$s. | The following recommended plugins are currently inactive: %1$s.
pl_PL[0]: Następująca zalecana wtyczka jest nieaktywna: %1$s.
pl_PL[1]: Następujące zalecane wtyczki są nieaktywne: %1$s.
pl_PL[2]: Następujące zalecane wtyczki są nieaktywne: %1$s.

en: The following plugin needs to be updated to its latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s. | The following plugins need to be updated to their latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s.
pl_PL[0]: Następująca wtyczka musi zostać zaktualizowana do najnowszej wersji, aby zapewnić maksymalną kompatybilność z motywem: %1$s.
pl_PL[1]: Następujące wtyczki muszą zostać zaktualizowane do najnowszej wersji, aby zapewnić maksymalną kompatybilność z motywem: %1$s.
pl_PL[2]: Następujące wtyczki muszą zostać zaktualizowane do najnowszej wersji, aby zapewnić maksymalną kompatybilność z motywem: %1$s.

en: Activate installed plugin | Activate installed plugins
pl_PL[0]: Aktywuj zainstalowaną wtyczkę
pl_PL[1]: Aktywuj zainstalowane wtyczki
pl_PL[2]: Aktywuj zainstalowane wtyczki

en: Return to Plugins Installer
pl_PL: Powrót do instalatora wtyczek

en: All plugins installed and activated successfully. %s
pl_PL: Wszystkie wtyczki zostały zainstalowane i aktywowane pomyślnie. %s

en: Every %d minutes
pl_PL: Każde %d minut

en: Purchase code is not valid.
pl_PL: Kod zakupu jest niepoprawny.

en: Purchase code successfully de-registered.
pl_PL: Kod zakupu został wyrejestrowany pomyślnie.

en: <strong>Thank you for choosing The7!</strong>
pl_PL: <strong>Dziękujemy za wybranie The7!</strong>

en: <strong>Please %1$sregister%2$s</strong> this copy of theme to get access to premium plugins, pre-built websites, 1-click updates and more.
pl_PL: <strong>Proszę %1$szarejestrować%2$s</strong> tę kopię motywu, aby uzyskać dostęp do wtyczek premium, przykładowych stron, aktualizacji i innych.

en: Also be advised that according to %1$sThemeForest Standard Licenses%2$s each site/project built with The7 requires a separate license, which can be purchased %3$shere%4$s.
pl_PL: Należy również pamiętać, że zgodnie z %1$sThemeForest Standard Licenses%2$s każda witryna/projekt zbudowany z The7 wymaga oddzielnej licencji, którą można kupić %3$shere%4$s.

en: The7 database update
pl_PL: Aktualizacja bazy danych The7

en: We need to update your site database to match the latest theme version.
pl_PL: Musimy zaktualizować bazę danych Twojej strony, aby zgadzała się z najnowszą wersją motywu.

en: Run the updater
pl_PL: Uruchom aktualizator

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
pl_PL: Przed rozpoczęciem zalecamy wykonać kopię zapasową bazy danych. Jesteś pewien, że chcesz uruchomić teraz aktualizator?

en: The7 database update complete. Thank you for updating to the latest version!
pl_PL: Aktualizacja bazy danych The7 zakończona. Dziękujemy za aktualizację do najnowszej wersji!

en: Your database is being updated in the background.
pl_PL: Twoja baza danych zostanie zaktualizowana w tle.

en: Taking a while? Click here to run it now.
pl_PL: Kliknij tutaj aby uruchomić aktualizator teraz.

en: List item image
pl_PL: Obraz elementu listy

en: Show background
pl_PL: Pokaż tło

en: by Dream-Theme
pl_PL: od Dream-Theme

en: Title size
pl_PL: Rozmiar tytułu

en: Style
pl_PL: Styl

en: Background
pl_PL: Tło

en: Image hovers
pl_PL: Style najechań obrazów

en: Lazy loading
pl_PL: Opóźnione ładowanie (Lazy loading)

en: Smooth scroll?
pl_PL: Płynne przewijanie?

en: for #anchor navigation
pl_PL: dla nawigacji przy użyciu #kotwicy

en: The7 Old
pl_PL: Stare The7

en: Background image
pl_PL: Obraz tła

en: Image URL.
pl_PL: URL obrazu.

en: Content
pl_PL: Zawartość

en: <p>I am test text for BANNER. Click edit button to change this text.</p>
pl_PL: <p>Przykładowy tekst banneru. Kliknij przycisk edytuj, aby zmienić.</p>

en: Banner link
pl_PL: Link banneru

en: Open link in
pl_PL: Otwórz link w

en: Background color
pl_PL: Kolor tła

en: Border color
pl_PL: Kolor ramki

en: Font size
pl_PL: Rozmiar czcionki

en: Border width
pl_PL: Szerokość ramki

en: In pixels.
pl_PL: W pikselach.

en: Outer padding
pl_PL: Zewnętrzny padding

en: Inner padding
pl_PL: Wewnętrzny padding

en: Banner minimal height
pl_PL: Minimalna wysokość banneru

en: Animation
pl_PL: Animacja

en: Before / After
pl_PL: Przed / za

en: Choose first image
pl_PL: Wybierz pierwszy obraz

en: Choose second image
pl_PL: Wybierz drugi obraz

en: Orientation
pl_PL: Orientacja

en: Navigation
pl_PL: Nawigacja

en: Visible part of the "Before" image (in %)
pl_PL: Widoczna część "Before" obrazu (w %)

en: Show
pl_PL: Pokaż

en: Choose posts
pl_PL: Wybierz wpisy

en: Field accept post ID, title. Leave empty to show all posts.
pl_PL: Pole akceptuje ID wpisu lub tytuł. Pozostaw puste, aby wyświetlić wszystkie wpisy.

en: Choose post categories
pl_PL: Wybierz kategorie wpisów

en: Field accept category ID, title, slug. Leave empty to show all posts.
pl_PL: Pole akceptuje ID kategorii, tytuł lub sług. Pozostaw puste, aby wyświetlić wszystkie wpisy.

en: Choose tags
pl_PL: Wybierz tagi

en: Field accept tag ID, title, slug. Leave empty to show all posts.
pl_PL: Pole akceptuje ID tagu, tytuł lub sług. Pozostaw puste, aby wyświetlić wszystkie wpisy.

en: Order
pl_PL: Kolejność

en: Order by
pl_PL: Sortuj po

en: Total number of posts
pl_PL: Całkowity numer wpisów

en: Leave empty to display all posts.
pl_PL: Pozostaw puste, aby wyświetlić wszystkie wpisy.

en: Posts offset
pl_PL: Offset wpisów

en: Offset for posts query (i.e. 2 means, posts will be displayed starting from the third post).
pl_PL: Offset dla zapytania wpisów (np. 2 oznacza, że wpisy będą wyświetlane począwszy od trzeciego).

en: Layout Settings
pl_PL: Ustawienia układu

en: Content area width
pl_PL: Szerokość obszaru treści

en: Content area top overlap
pl_PL: Zachodzący górny obszar treści

en: Overlay background margins
pl_PL: Marginesy tła overlay

en: Content Area
pl_PL: Obszar treści

en: Color
pl_PL: Kolor

en: Leave empty to use default content boxes color & decoration.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć domyślne kolory obszarów treści i dekoracje.

en: Content area paddings
pl_PL: Padding obszaru treści

en: Image Settings
pl_PL: Ustawienia obrazu

en: Image sizing
pl_PL: Rozmiary obrazu

en: Width
pl_PL: Szerokość

en: Height
pl_PL: Wysokość

en: Set image proportions, for example: 4x3, 3x2.
pl_PL: Ustaw proporcję obrazu, np. 4x3, 3x2.

en: Image paddings
pl_PL: Padding obrazu

en: Enable scale animation on hover
pl_PL: Włącz animację skalowania przy najechaniu

en: Enable hover background color
pl_PL: Włącz kolor tła przy najechaniu

en: Columns & Responsiveness
pl_PL: Kolumny i responsywność

en: Wide desktop
pl_PL: Na desktopach

en: Hor. tablet
pl_PL: Poziomy tablet

en: Vert. tablet
pl_PL: Pionowy tablet

en: Phone
pl_PL: Smartfon

en: Gap between columns
pl_PL: Odstęp pomiędzy kolumnami

en: Enable adaptive height
pl_PL: Włącz adaptacyjną wysokość

en: Scrolling
pl_PL: Przewijanie

en: Scroll mode
pl_PL: Tryb przewijania

en: Transition speed
pl_PL: Prędkość przejścia

en: (milliseconds)
pl_PL: (milisekundy)

en: Autoplay slides‏
pl_PL: Automatycznie odtwarzaj slajdy

en: Autoplay speed
pl_PL: Prędkość automatycznego odtwarzania

en: Extra Class
pl_PL: Dodatkowe klasy

en: Extra class name (optional)
pl_PL: Dodatkowa nazwa klasy (opcjonalne)

en: Style particular elements differently - add a class name and refer to it in custom CSS.
pl_PL: Odrębne style dla poszczególnych elementów - dodaj nazwę klasy i odnieś się do niej we własnym CSS.

en: Content alignment
pl_PL: Wyrównanie treści

en: Post Title
pl_PL: Tytuł wpisu

en: Font style
pl_PL: Styl czcionki

en: Leave empty to use H4 font size.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć rozmiar czcionki H4.

en: Line height
pl_PL: Rozmiar linii

en: Leave empty to use H4 line height.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć rozmiar linii H4.

en: Font color
pl_PL: Kolor czcionki

en: Leave empty to use headers color.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć koloru nagłówków.

en: Gap below title
pl_PL: Odstęp poniżej tytułu

en: Meta Information
pl_PL: Informacje meta

en: Show post date
pl_PL: Pokaż datę wpisu

en: Show post categories
pl_PL: Pokaż kategorie wpisu

en: Show post author
pl_PL: Pokaż autora wpisu

en: Show post comments
pl_PL: Pokaż komentarze wpisu

en: Leave empty to use small font size.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć małego rozmiaru czcionki.

en: Leave empty to use small line height.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć małego rozmiaru linii.

en: Leave empty to use secondary text color.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć podrzędnego koloru tekstu.

en: Gap below meta info
pl_PL: Odstęp poniżej meta info

en: Text
pl_PL: Tekst

en: Content or excerpt
pl_PL: Treść wpisu lub zajawka

en: Maximum number of words
pl_PL: Maksymalna liczba słów fragmentu

en: Leave empty to show full text.
pl_PL: Pozostaw puste aby pokazać cały tekst.

en: Leave empty to use medium font size.
pl_PL: Pozostaw puste aby użyć średni rozmiar czcionki.

en: Leave empty to use medium line height.
pl_PL: Pozostaw puste aby użyć średni rozmiar linii.

en: Leave empty to use primary text color.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć głównego koloru tekstu.

en: Gap below text
pl_PL: Odstęp poniżej tekstu

en: "Read More" Button
pl_PL: Przycisk "Czytaj Więcej"

en: "Read more" button
pl_PL: Przycisk "Czytaj więcej"

en: Button text
pl_PL: Tekst przycisku

en: Show Fancy date
pl_PL: Pokaż ładną datę

en: Leave empty to use predefined color.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć predefiniowanego koloru.

en: Line color
pl_PL: Kolor linii

en: Leave empty to use accent color.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć koloru akcentu.

en: Show fancy categories
pl_PL: Pokaż ładne kategorie

en: Leave empty to use predefined color or category color indication.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć koloru predefiniowanego lub koloru indykatora kategorii.

en: Arrows
pl_PL: Strzałki

en: Show arrows
pl_PL: Pokaż strzałki

en: Arrow Icon
pl_PL: Ikona strzałki

en: Choose icon for 'Next Arrow'
pl_PL: Wybierz ikonę dla 'Następnej strzałki'

en: Choose icon  for 'Prev Arrow'
pl_PL: Wybierz ikonę dla 'Poprzedniej strzałki'

en: Arrow icon size
pl_PL: Rozmiar ikony strzałki

en: Arrow Background
pl_PL: Tło strzałki

en: Arrow border radius
pl_PL: Zaokrąglenie rogów strzałki

en: Arrow border width
pl_PL: Grubość ramki strzałki

en: Color Setting
pl_PL: Ustawienia koloru

en: Arrow icon color
pl_PL: Kolor ikony strzałki

en: Live empty to use accent color.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć koloru akcentów.

en: Show arrow border color
pl_PL: Pokaż kolor ramki strzałki

en: Arrow border color
pl_PL: Kolor ramki strzałki

en: Show arrow background
pl_PL: Pokaż tło strzałki

en: Arrow background color
pl_PL: Kolor tła strzałki

en: Hover Color Setting
pl_PL: Ustawienia koloru najechań

en: Arrow icon color hover
pl_PL: Kolor ikony strzałki przy najechaniu

en: Show arrow border color hover
pl_PL: Pokaż kolor ramki strzałki przy najechaniu

en: Arrow border color hover
pl_PL: Kolor ramki strzałki przy najechaniu

en: Show arrow background hover
pl_PL: Pokaż tło strzałki przy najechaniu

en: Arrow background hover color
pl_PL: Kolor tła strzałki przy najechaniu

en: Right Arrow Position
pl_PL: Pozycja prawej strzałki

en: Icon paddings
pl_PL: Paddingi ikony

en: Vertical position
pl_PL: Pozycja pionowa

en: Horizontal position
pl_PL: Pozycja pozioma

en: Vertical offset
pl_PL: Offset pionowy

en: Horizontal offset
pl_PL: Offset poziomy

en: Left Arrow Position
pl_PL: Pozycja lewej strzałki

en: Arrows responsiveness
pl_PL: Responsywność strzałek

en: Arrows behaviour
pl_PL: Zachowanie strzałek

en: Enable if browser width is less then
pl_PL: Włącz, jeśli szerokość przeglądarki jest mniejsza niż

en: Left arrow horizontal offset
pl_PL: Offset poziomy lewej strzałki

en: Right arrow horizontal offset
pl_PL: Offset poziomy prawej strzałki

en: Bullets
pl_PL: Bullety

en: Show bullets
pl_PL: Pokaż bullety

en: Bullets Style, Size & Color
pl_PL: Styl, rozmiar i kolor bulletów

en: Choose bullets style
pl_PL: Wybierz styl bulletów

en: Bullets size
pl_PL: Rozmiar bulletów

en: Gap between bullets
pl_PL: Odstęp pomiędzy bulletami

en: Bullets color
pl_PL: Kolor bulletów

en: Bullets hover color
pl_PL: Kolor bulletów przy najechaniu

en: Bullets Position
pl_PL: Pozycja bulletów

en: CSS box
pl_PL: Boks CSS

en: Design Options
pl_PL: Opcje stylu

en: Image width
pl_PL: Szerokość obrazu

en: Show dividers
pl_PL: Pokaż separatory

en: Dividers color
pl_PL: Kolor separatorów

en: Leave empty to use default divider color.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć domyślnego koloru separatorów.

en: Content area side overlap
pl_PL: Zachodzący boczny obszar treści

en: Content area top margin
pl_PL: Górny margines obszaru treści

en: Gap below post
pl_PL: Odstęp pod wpisem

en: Responsiveness
pl_PL: Responsywność

en: Switch to mobile layout if browser width is less then
pl_PL: Przełącz na układ mobilny, jeśli przeglądarka ma szerokość mniejszą niż

en: Leave empty to use H3 font size.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć rozmiaru H3.

en: Leave empty to use H3 line height.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć rozmiaru linii H3.

en: Leave empty to use large font size.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć dużego rozmiaru czcionki.

en: Leave empty to use large line height.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć dużego rozmiaru linii.

en: Pagination
pl_PL: Stronicowanie

en: Pagination & Categorization
pl_PL: Paginacja i Kategoryzacja

en: Pagination mode
pl_PL: Tryb stronicowania

en: Number of posts to display on one page
pl_PL: Liczba wpisów do wyświetlenia na jednej stronie

en: Leave empty to use number from wp settings.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć liczby z ustawień Wordpressa.

en: Show all pages in paginator
pl_PL: Pokaż wszystkie strony w paginatorze

en: Gap before pagination
pl_PL: Odstęp przed stronicowaniem

en: Leave empty to use default gap
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć domyślnego odstępu

en: Categorization & Ordering settings
pl_PL: Ustawienia kategoryzowania i sortowania

en: Show categories filter
pl_PL: Pokaż filtr kategorii

en: Show name / date ordering
pl_PL: Pokaż sortowanie po nazwie/dacie

en: Show asc. / desc. ordering
pl_PL: Pokaż kolejność asc./desc. sortowania

en: Gap below categorization & ordering
pl_PL: Odstęp poniżej kategoryzacji i sortowania

en: Categorization, ordering & pagination colors
pl_PL: Kolory kategoryzacji, sortowania i stronicowania

en: Accent color
pl_PL: Kolor akcentu

en: Mode
pl_PL: Tryb

en: Loading effect
pl_PL: Efekt ładowania

en: Content area overlap
pl_PL: Nakładanie obszaru treści

en: Leave empty to use default content boxes color & decoration. Note that decoration doesn't apply to gradient backgrounds.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć domyślne kolory i dekoracje obszarów treści. Zauważ, że dekoracje nie są dokładane do gradientów tła.

en: Responsiveness mode
pl_PL: Tryb responsywności

en: Number of columns
pl_PL: Liczba kolumn

en: Column minimum width
pl_PL: Minimalna szerokość kolumny

en: Desired columns number
pl_PL: Żądana liczba kolumn

en: Affects only masonry layout
pl_PL: Dotyczy tylko układu masonry

en: Gap between columns
pl_PL: Odstęp pomiędzy kolumnami

en: Please note that this setting affects post paddings. So, for example: a value 10px will give you 20px gaps between posts)
pl_PL: Proszę zauważyć, że to ustawienie ma wpływ na paddingi wpisów. Np. wartość 10px sprawi, że odstęp pomiędzy wpisami będzie wynosił 20px.

en: Make all posts the same width
pl_PL: Spraw, aby wszystkie wpisy miały tę samą szerokość

en: Post wide/normal width can be chosen in single post options.
pl_PL: Szerokość szeroka/normalna wpisu może być ustawiona w opcjach pojedynczego wpisu.

en: Categories
pl_PL: Kategorie

en: Note: By default, all your posts will be displayed. <br>If you want to narrow output, select category(s) above. Only selected categories will be displayed.
pl_PL: Info: Domyślnie wszystkie Twoje wpisy będą wyświetlane<br>Jeśli chcesz, możesz wybrać kategorie poniżej. Tylko wybrane kategorie będą wyświetlane.

en: Posts Number & Order
pl_PL: Liczba wpisów i porządek

en: Number of posts to show
pl_PL: Liczba wpisów do wyświetlenia

en: Select how to sort retrieved posts.
pl_PL: Wybierz jak sortować pobrane wpisy.

en: Order way
pl_PL: Sposób sortowania

en: Designates the ascending or descending order.
pl_PL: Wyznacza kolejność rosnącą lub malejącą.

en: Appearance
pl_PL: Wygląd

en: Layout
pl_PL: Układ

en: Post Design & Elements
pl_PL: Styl i elementy wpisów

en: Featured images
pl_PL: Wyróznione obrazy

en: Images width
pl_PL: Szerokość obrazów

en: Images height
pl_PL: Wysokość obrazów

en: Posts per page
pl_PL: Wpisów na stronę

en: Posts Filter
pl_PL: Filtr wpisów

en: Posts width
pl_PL: Szerokość wpisów

en: Gap between posts (px)
pl_PL: Odstęp pomiędzy wpisami (px)

en: Post paddings (e.g. 5 pixel padding will give you 10 pixel gaps between posts)
pl_PL: Padding wpisów (np. 5px da Ci 10px odstępu pomiędzy wpisami)

en: Image proportions
pl_PL: Proporcje obrazu

en: Width:height (e.g. 16:9). Leave this field empty to preserve original image proportions.
pl_PL: Szerokość:wysokość (np. 16:9). Pozostaw puste, aby zachować oryginalne proporcje obrazu.

en: Image & background style
pl_PL: Styl obrazu i tła

en: Post Meta
pl_PL: Meta wpisu

en: Column minimum width (px)
pl_PL: Minimalna szerokość kolumny (px)

en: Columns on Desktop
pl_PL: Kolumny na desktopie

en: Columns on Horizontal Tablet
pl_PL: Kolumny na poziomym tablecie

en: Columns on Vertical Tablet
pl_PL: Kolumny na pionowym tablecie

en: Columns on Mobile Phone
pl_PL: Kolumny na smartfonie

en: Gap between images (px)
pl_PL: Odstęp pomiędzy obrazami (px)

en: Thumbnails width
pl_PL: Szerokość miniatur

en: In pixels. Leave this field empty if you want to preserve original thumbnails proportions.
pl_PL: W pikselach. Pozostaw puste, aby zachować oryginalne proporcje miniatur.

en: Thumbnails height
pl_PL: Wysokość miniatur

en: Thumbnails max width
pl_PL: Maksymalna szerokość miniatur

en: In percents.
pl_PL: W procentach.

en: Image hover background color
pl_PL: Kolor tła obrazu przy najechaniu

en: Background under projects
pl_PL: Tło pod projektami

en: Slideshow
pl_PL: Pokaz slajdów

en: Show arrows on mobile device
pl_PL: Pokaż strzałki na urządzeniach mobilnych

en: Autoslide interval (in milliseconds)
pl_PL: Interwał autoslajdu (w milisekundach)

en: Font
pl_PL: Czcionka

en: Paddings
pl_PL: Paddingi

en: Border
pl_PL: Ramka

en: Border radius
pl_PL: Zaokrąglenie rogów

en: Position
pl_PL: Pozycja

en: Alignment
pl_PL: Wyrównanie

en: Extra class name
pl_PL: Dodatkowa klasa CSS

en: If you wish to style particular content element differently, then use this field to add a class name and then refer to it in your css file.
pl_PL: Jeśli chcesz ostylować poszczególne elementy w różny sposób, użyj tego pola aby dodać własne klasy CSS.

en: Caption
pl_PL: Napis

en: Link URL
pl_PL: URL Linku

en: Button alignment
pl_PL: Wyrównanie przycisków

en: Size
pl_PL: Rozmiar

en: Background (border) color
pl_PL: Kolor tła (ramki)

en: Custom background color
pl_PL: Własny kolor tła

en: Background (border) hover color
pl_PL: Kolor tła (ramki) przy najechaniu

en: Custom background hover color
pl_PL: Własny kolor tła przy najechaniu

en: Text color
pl_PL: Kolor tekstu

en: Custom text color
pl_PL: Własny kolor tekstu

en: Text hover color
pl_PL: Kolor tekstu przy najechaniu

en: Custom text hover color
pl_PL: Własny kolor tekstu przy najechaniu

en: f.e. <code>&lt;i class="fa fa-coffee"&gt;&lt;/i&gt;</code>
pl_PL: np. <code>&lt;i class="fa fa-coffe"&gt;&lt;/i&gt;</code>

en: Icon alignment
pl_PL: Wyrównanie ikony

en: <p>I am test text for CALL TO ACTION. Click edit button to change this text.</p>
pl_PL: <p>Przykałdowy text Call To Action. Kliknij przycisk edytuj, aby zmienić.</p>

en: Decorative line on the left
pl_PL: Linia dekoracyjna z lewej

en: Use [dt_button] to insert a button. Default: button keeps alignment from content editor. On the right: button is aligned to the right.
pl_PL: Użyj kodu [dt_button], aby wstawić przycisk. Domyślne: przycisk jest wyrównany zgodnie z edytorem. Po prawej: przycisk jest wyrównany do prawej.

en: Choose icon for "Next Arrow"
pl_PL: Wybierz ikonę dla 'Następnej strzałki'

en: Choose icon  for "Prev Arrow"
pl_PL: Wybierz ikonę dla 'Poprzedniej strzałki'

en: Form fields
pl_PL: Pola formularza

en: Attention! At least one must be selected.
pl_PL: Uwaga! Przynajmniej jedno musi zostać wybrane.

en: Message textarea height
pl_PL: Wysokość pola treści wiadomości

en: Number of lines.
pl_PL: Liczba linii.

en: Required fields
pl_PL: Wymagane pola

en: Submit button caption
pl_PL: Tekst przycisku wysyłania

en: Show privacy message
pl_PL: Pokaż wiadomość prywatności

en: Privacy message
pl_PL: Wiadomość prywatnośći

en: Enable smooth scroll for anchor navigation
pl_PL: Włącz płynne przewijanie dla nawigacji kotwicą

en: Buttons style, color, font, border radius & paddings can be set up in Theme Options / Buttons.
pl_PL: Styl, kolor, czcionka, zaokrąglenie rogów i paddingi przycisków mogą zostać zmienione w Ustawieniach motywu / Przyciski.

en: Button width
pl_PL: Szerokość przycisku

en: Leave empty to use default color from Theme Options/Buttons
pl_PL: Pozostaw puste aby użyć domyślnego koloru z Ustawień motywu/Przyciski

en: f.e. <code>&lt;i class="fa fa-arrow-circle-right"&gt;&lt;/i&gt;</code> <a href="%s" target="_blank">http://fontawesome.io/icons/</a>.
pl_PL: np. <code>&lt;i class="fa fa-arrow-circle-right"&gt;&lt;/i&gt;</code> <a href="%s" target="_blank">http://fontawesome.io/icons/</a>.

en: Design Options
pl_PL: Opcje stylu

en: <ul><li>Your list</li><li>goes</li><li>here!</li></ul>
pl_PL: <ul><li>Twoja</li><li>własna</li><li>lista</li></ul>

en: List style
pl_PL: Styl listy

en: Bullet position
pl_PL: Pozycja bulletów

en: Dividers
pl_PL: Separatory

en: Image or video from Media Library
pl_PL: Obraz lub film z Biblioteki mediów

en: Choose image
pl_PL: Wybierz obraz

en: Image URL
pl_PL: URL obrazu

en: Image size
pl_PL: Rozmiar obrazu

en: Enter image size in pixels. Example: 200x100 (Width x Height).
pl_PL: Wprowadź rozmiar obrazu w pikselach. Przykład: 200x100 (Szerokość x Wysokość)

en: Image ALT
pl_PL: Tekst ALT obrazu

en: Video URL
pl_PL: URL filmu

en: On click action
pl_PL: Akcja przy kliknięciu

en: Image link
pl_PL: Link obrazu

en: Link Target
pl_PL: Cel linku

en: Enable image hovers
pl_PL: Włącz najechania obrazu

en: In pixels. Will be calculated automatically if empty.
pl_PL: W pikselach. Autokalkulacja, jeżeli puste.

en: Margin-top
pl_PL: Górny margines

en: Margin-bottom
pl_PL: Dolny margines

en: Margin-left
pl_PL: Lewy margines

en: Margin-right
pl_PL: Prawy margines

en: Align
pl_PL: Wyrównanie

en: Please note: narrow image with left or right alignment will be wrapped by the text below.
pl_PL: Info: Wąski obraz z lewym lub prawym wyrównaniem zostanie zawinięty przez tekst poniżej.

en: Image decoration
pl_PL: Dekoracja obrazu

en: Horizontal length
pl_PL: Długość pozioma

en: Vertical length
pl_PL: Długość pionowa

en: Blur radius
pl_PL: Promień rozmycia

en: Spread
pl_PL: Rozpiętość

en: Shadow color
pl_PL: Kolor cienia

en: Style particular content element differently - add a class name and refer to it in custom CSS.
pl_PL: Odrębne style dla poszczególnych elementów - dodaj nazwę klasy i odnieś się do niej w CSS.

en: <p>I am test text for QUOTE. Click edit button to change this text.</p>
pl_PL: <p>Przykładowy tekst cytatu. Kliknij przycisk edycji, aby zmienić.</p>

en: Quote type
pl_PL: Typ cytatu

en: Blockquote style
pl_PL: Styl bloku cytatu

en: Gap (old)
pl_PL: Odstęp (px)

en: Gap height
pl_PL: Wysokość odstępu

en: Images from Media Library
pl_PL: Obrazy z Biblioteki Mediów

en: Images
pl_PL: Obrazy

en: Select images from media library.
pl_PL: Wybierz obrazy z Biblioteki mediów.

en: Image border radius
pl_PL: Zaokrąglenie rogów obrazu

en: Scale animation on hover
pl_PL: Animacja skalowania przy najechaniu

en: Hover background color
pl_PL: Kolor tła najechań

en: Hover background animation
pl_PL: Animacja tła najechań

en: Hover Icon
pl_PL: Ikona najechania

en: Show icon on image hover
pl_PL: Pokaż ikonę przy najechaniu obrazu

en: Choose image zoom icon
pl_PL: Wybierz ikonę zoom obrazu

en: Icon Size & Background
pl_PL: Toło i rozmiar ikony

en: Icon size
pl_PL: Rozmiar ikony

en: Icon color
pl_PL: Kolor ikony

en: Background size
pl_PL: Rozmiar tła

en: Paint background
pl_PL: Kolor tła

en: Responsive behaviour
pl_PL: Zachowanie responsywności

en: Media Gallery Masonry & Grid
pl_PL: Media Gallery Masonry & Grif

en: Layout, Columns & Responsiveness
pl_PL: Układ, Kolumny i Responsywność

en: Number of images to display on one page
pl_PL: Liczba obrazów do wyświetlenia na jednej stronie

en: Color Settings
pl_PL: Ustawienia koloru

en: Show:
pl_PL: Pokaż:

en: Choose product categories
pl_PL: Wybierz kategorie produktów

en: Leave empty to show products from all categories. Input product category name to see suggestions.
pl_PL: Pozostaw puste aby pokazać wszystkie produkty. Zacznij wprowadzać nazwę kategorii, aby zobaczyć podpowiedzi.

en: Choose products
pl_PL: Wybierz produkty

en: Leave empty to show all products. Input product ID or product SKU or product title to see suggestions.
pl_PL: Pozostaw puste aby pokazać wszystkie produkty. Wprowadź ID, SKU lub nazwę produktu, aby zobaczyć podpowiedzi.

en: Total number of products
pl_PL: Całkowita liczba produktów

en: Text & button position:
pl_PL: Pozycja tekstu i przycisku:

en: Autoplay slides
pl_PL: Automatycznie odtwarzaj slajdy

en: Product titles & price
pl_PL: Tytuły produktów i cena

en: Leave empty to use headings color.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć koloru nagłówków.

en: Product
pl_PL: Produkt

en: Old price for sale products
pl_PL: Stara cena dla produktów w wyprzedaży

en: Product rating
pl_PL: Opinie produktu

en: Product short description
pl_PL: Krótki opis produktu

en: Product description color
pl_PL: Kolor opisu produktu

en: Categorization
pl_PL: Kategoryzacja

en: You can set up categorization colors, font & style in Theme Options >> Post Types >> General.
pl_PL: Możesz ustawić kolory kategoryzacji, czcionkę i styl w Ustawieniach motywu >> Typy wpisów >> Ogólne.

en: Gap below categorization
pl_PL: Odstęp poniżej kategoryzacji

en: Categorization & pagination colors
pl_PL: Kolory kategoryzacji i stronicowania

en: Text Colors
pl_PL: Kolory tekstu

en: Product description
pl_PL: Opis produktu

en: Add a set of multiple icons and give some custom style.
pl_PL: Dodaj zestaw ikon i nadaj im własny styl.

en: Icon link
pl_PL: Link ikony

en: Social Icon
pl_PL: Ikona social

en: Choose icon
pl_PL: Wybierz ikonę

en: Icon Background
pl_PL: Tło ikony

en: Normal
pl_PL: Normalny

en: Show icon border color
pl_PL: Pokaż kolor ramki ikony

en: Icon border color
pl_PL: Kolor ramki ikony

en: Show icon background
pl_PL: Pokaż tło ikony

en: Icon background color
pl_PL: Kolor tła ikony

en: Hover
pl_PL: Najechanie

en: Design
pl_PL: Styl

en: Social Icons
pl_PL: Ikony social

en: Gap between icons
pl_PL: Odstęp pomiędzy ikonami

en: Image WIDTH
pl_PL: Szerokość obrazu

en: image width in px
pl_PL: wzerokość obrazu w pikselach

en: Image HEIGHT
pl_PL: Wysokość obrazu

en: image height in px
pl_PL: wysokość obrazu w pikselach

en: Target link
pl_PL: Link docelowy

en: Open in lighbox
pl_PL: Otwórz w lightbox

en: If selected, larger image will be opened on click.
pl_PL: Jeśli zaznaczone, kliknięcie otworzy większy obraz.

en: I am test text for TEASER. Click edit button to change this text.
pl_PL: Przykładowy tekst dla Teasera. Kliknij przycisk edytuj, aby zmienić.

en: Media style
pl_PL: Styl medium

en: Animated pie chart
pl_PL: Animowany wykres kołowy

en: Widget title
pl_PL: Tytuł widgetu

en: Enter text which will be used as widget title. Leave blank if no title is needed.
pl_PL: Wpisz tekst, który zostanie użyty jako tytuł widgetu. Pozostaw puste, jeżeli tytuł nie jest potrzebny.

en: Pie value
pl_PL: Wartość kawałka

en: Input graph value here. Choose range between 0 and 100.
pl_PL: Wprowadź wartość grafu tutaj. Wybierz wartość z zakresu 0 - 100.

en: Pie label value
pl_PL: Etykieta kawałka

en: Input integer value for label. If empty "Pie value" will be used.
pl_PL: Wprowadź wartość dla etykiety. Jeżeli puste, zostanie użyta wartość "kawałka".

en: Units
pl_PL: Jednostki

en: Enter measurement units (if needed) Eg. %, px, points, etc. Graph value and unit will be appended to the graph title.
pl_PL: Wprowadź jednostki miary (jeśli potrzebne) Eg. %, px, punkty etc. Wartość grafu i jednostka będzie dodana do tytułu grafu.

en: Bar color
pl_PL: Kolor paska

en: Select pie chart color.
pl_PL: Wybierz kolor wykresu kołowego.

en: Custom bar color
pl_PL: Własny kolor paska

en: Element ID
pl_PL: ID elementu

en: Enter element ID (Note: make sure it is unique and valid according to <a href="%s" target="_blank">w3c specification</a>).
pl_PL: Wprowadź ID elementu (Uwaga: upewnij się, że jest unikalna i zgodna ze <a href="%s" target="_blank">specyfikacją W3C</a>).

en: Hor. Tablet
pl_PL: Poziomy tablet

en: Vert. Tablet
pl_PL: Pionowy tablet

en: Mob. Phone
pl_PL: Smartfon

en: Sku
pl_PL: SKU

en: Title
pl_PL: Tytuł

en: Name
pl_PL: Nazwa

en: Anchor
pl_PL: Kotwica

en: If anchor is &quot;contact&quot;, use &quot;#!/contact&quot; as its smooth scroll link.
pl_PL: Jeśli kotwicą jest &quot;kontakt&quot; użyj &quot;#!/kontakt&quot; jako link smooth scroll.

en: Row minimum height
pl_PL: Minimalna wysokość wiersza

en: You can use pixels (px) or percents (%).
pl_PL: Możesz użyć pikseli (px) lub procentów (%).

en: Top margin
pl_PL: Margines górny

en: In pixels; negative values are allowed. if this is <a href="%s" target="_blank">the first stripe</a>, set -50px.
pl_PL: W pikselach; wartości ujemne są dopuszczalne. Jeżeli to jest <a href="%s" target="_blank">pierwszy pasek</a>, użyj -50px.

en: Bottom margin
pl_PL: Margines dolny

en: In pixels; negative values are allowed. if this is <a href="%s" target="_blank">the last stripe</a>, set -50px.
pl_PL: W pikselach; wartości ujemne są dopuszczalne. Jeżeli to jest <a href="%s" target="_blank">ostatni pasek</a>, użyj -50px.

en: Full-width content
pl_PL: Zawartość full-width

en: Left padding
pl_PL: Padding lewy

en: In pixels. This setting works only for inner row (a row inside a row).
pl_PL: W pikselach. To ustawienie działa tylko dla zagnieżdżonych wierszy (wierszy w wierszu).

en: Right padding
pl_PL: Padding prawy

en: Top padding
pl_PL: Padding górny

en: Bottom padding
pl_PL: Padding dolny

en: Background position
pl_PL: Pozycja tła

en: Background repeat
pl_PL: Powtarzaj tło

en: Full-width background
pl_PL: Tło full-width

en: Fixed background
pl_PL: Tło fixed

en: Enable parallax
pl_PL: Włącz parallax

en: Parallax speed
pl_PL: Prędkość parallax

en: Slower then content scrolling: 0.1 - 1. Faster then content scrolling: 1 and above. Reverse direction: - 0.1 and below.
pl_PL: Wolniej niż scroll: 0.1 - 1. Szybciej niż scroll: 1 i więcej. Odwrotny kierunek: -0.1 i mniej.

en: Video background (mp4)
pl_PL: Film w tle (mp4)

en: Video background (ogv)
pl_PL: Film w tle (ogv)

en: Video background (webm)
pl_PL: Film w tle (webm)

en: Row style
pl_PL: Styl wiersza

en: Empty section. Edit page to add content here.
pl_PL: Pusta sekcja. Edytuj stronę, aby dodać zawartość.

en: Previous tab
pl_PL: Poprzednia zakładka

en: Next tab
pl_PL: Następna zakładka

en: To view this protected post, enter the password below:
pl_PL: Aby zobaczyć chronioną treść, wprowadź hasło poniżej:

en: Share on Facebook
pl_PL: Udostępnij na Facebooku

en: Tweet
pl_PL: Tweetnij

en: Pin it
pl_PL: Przypnij to

en: Share on Linkedin
pl_PL: Udostępnij na Linkedin

en: Share on Whatsapp
pl_PL: Udostępnij na Whatsapp

en: Share on Google Plus
pl_PL: Udostępnij na Google Plus

en: Download image
pl_PL: Pobierz obraz

en: Post comment
pl_PL: Opublikuj komentarz

en: E-mail
pl_PL: Adres e-mail

en: Telephone
pl_PL: Numer telefonu

en: Country
pl_PL: Kraj

en: City
pl_PL: Miejscowość

en: Company
pl_PL: Firma

en: Message
pl_PL: Wiadomość

en: submit
pl_PL: wyślij

en: Find us on:
pl_PL: Znajdź nas na:

en: Percent
pl_PL: Procent

en: Nothing Found
pl_PL: Nic nie znaleziono

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
pl_PL: Gotowy, aby opublikować swój pierwszy post? <a href="%1$s">Zacznij tutaj</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
pl_PL: Przepraszamy, ale nic nie pasuje do kryteriów wyszukiwania. Spróbuj ponownie używając innych słów kluczowych.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
pl_PL: Wygląda na to, że nie mogliśmy znaleźć tego, czego szukasz. Spróbuj użyć wyszukiwarki.

en: Search:
pl_PL: Szukaj:

en: Type and hit enter &hellip;
pl_PL: Wpisz szukaną frazę&hellip;

en: Go!
pl_PL: Idź!

en: Price
pl_PL: Cena

en: Quantity
pl_PL: Ilość

en: Total
pl_PL: Suma

en: Available on backorder
pl_PL: Dostępne na zamówienie

en: Coupon:
pl_PL: Kod kuponu:

en: Coupon code
pl_PL: Kod kuponu

en: Apply Coupon
pl_PL: Aplikuj kupon

en: Refresh Cart
pl_PL: Odśwież koszyk

en: You may be interested in&hellip;
pl_PL: Możesz być zainteresowany&hellip;

en: Create an account?
pl_PL: Stworzyć konto?

en: You must be logged in to checkout.
pl_PL: Musisz być zalogowany, aby przejść do kasy.

en: Your order
pl_PL: Twoje zamówienie

en: Have a coupon?
pl_PL: Masz kupon?

en: Click here to enter your code
pl_PL: Kliknij tutaj, aby wprowadzić swój kod

en: If you have a coupon code, please apply it below.
pl_PL: Jeśli posiadasz kupon rabatowy, wpisz kod poniżej.

en: Returning customer?
pl_PL: Powracający klient?

en: Click here to login
pl_PL: Kliknij tutaj, aby się zalogować

en: If you have shopped with us before, please enter your details below. If you are a new customer, please proceed to the Billing &amp; Shipping section.
pl_PL: Jeżeli kupowałeś już u nas wcześniej, proszę wprowadzić swoje dane w pola poniżej. Jeżeli jesteś nowym klientem, przejdź do sekcji Płatność i Wysyłka.

en: Ship to a different address?
pl_PL: Wysłać na inny adres?

en: Your Cart
pl_PL: Twój koszyk

en: Checkout Details
pl_PL: Szczegóły zamówienia

en: Order Complete
pl_PL: Zamówienie zrealizowane

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction. Please attempt your purchase again.
pl_PL: Niestety Twoje zamówienie nie może być zrealizowane, ponieważ bank/operator płatności odrzucił Twoją transakcję. Spróbuj ponownie dokonać zakupu.

en: Pay
pl_PL: Zapłać

en: My Account
pl_PL: Moje konto

en: Thank you! Your order has been received.
pl_PL: Dziękujemy! Otrzymaliśmy Twoje zamówienie.

en: Order Number
pl_PL: Numer zamówienia

en: Date:
pl_PL: Data:

en: Email:
pl_PL: Adres e-mail:

en: Payment method:
pl_PL: Sposób płatności:

en: Thank you. Your order has been received.
pl_PL: Dziękujemy. Otrzymaliśmy Twoje zamówienie.

en: Username or email *
pl_PL: Nazwa użytkownika lub adres e-mail *

en: Password *
pl_PL: Hasło *

en: Login
pl_PL: Zaloguj się

en: Remember me
pl_PL: Zapamiętaj mnie

en: Lost your password?
pl_PL: Nie pamiętasz hasła?

note: translators: %s: Quantity.
en: %s quantity
pl_PL: Ilość %s

en: Username or email address
pl_PL: Nazwa użytkownika lub adres-email

en: Password
pl_PL: Hasło

en: Log in
pl_PL: Zaloguj się

en: Register
pl_PL: Zarejestruj się

en: Username
pl_PL: Nazwa użytkownika

en: Email address
pl_PL: Adres e-mail

en: Customer Details
pl_PL: Szczegóły klienta

en: Note:
pl_PL: Uwaga:

en: Phone:
pl_PL: Numer telefonu:

en: Billing Address
pl_PL: Adres płatności

en: Shipping Address
pl_PL: Adres wysyłki

en: Order Details
pl_PL: Szczegóły zamówienia

en: Tag: | Tags:
pl_PL[0]: Tag:
pl_PL[1]: Tagi:
pl_PL[2]: Tagi:

en: Related products
pl_PL: Powiązane produkty

en: You may also like&hellip;
pl_PL: Może Ci się spodobać&hellip;

[ctx: comments title]
en: 1 Comment | %1$s Comments
pl_PL[0]: 1 komentarz
pl_PL[1]: %1$s komentarze
pl_PL[2]: %1$s komentarzy

[ctx: backend bulk edit]
en: &mdash; No Change &mdash;
pl_PL: &mdash; brak zmian &mdash;

[ctx: backend bulk edit]
en: Sidebar and footer options
pl_PL: Ustawienia sidebara i stopki

[ctx: backend bulk edit]
en: Sidebar layout
pl_PL: Układ sidebara

[ctx: backend bulk edit]
en: Left
pl_PL: Lewy

[ctx: backend bulk edit]
en: Right
pl_PL: Prawy

[ctx: backend bulk edit]
en: Disabled
pl_PL: Wyłączony

[ctx: backend bulk edit]
en: Show footer
pl_PL: Pokaż stopkę

[ctx: backend bulk edit]
en: Choose sidebar
pl_PL: Wybierz sidebar

[ctx: backend bulk edit]
en: Choose footer
pl_PL: Wybierz stopkę

[ctx: backend bulk edit]
en: Featured image options
pl_PL: Ustawienia wyróżnionego obrazu

[ctx: backend bulk edit]
en: Show featured image
pl_PL: Pokaż wyróżniony obraz

[ctx: backend bulk edit]
en: Yes
pl_PL: Tak

[ctx: backend bulk edit]
en: No
pl_PL: Nie

[ctx: backend bulk edit]
en: Apply setting preset
pl_PL: Zastosuj zestaw ustawień

[ctx: backend bulk edit]
en: To apply setting preset just select one from the list below and press Update button.
pl_PL: Aby zastosować zestaw ustawień wybierz jeden z listy i kliknij przycisk Zaktualizuj.

[ctx: backend bulk edit]
en: Setting preset
pl_PL: Zestaw ustawień

[ctx: backend bulk edit footer]
en: Yes
pl_PL: Tak

[ctx: backend bulk edit footer]
en: No
pl_PL: Nie

[ctx: media bulk action]
en: Show titles
pl_PL: Pokaż tytuły

[ctx: media bulk action]
en: Hide titles
pl_PL: Ukryj tytuły

[ctx: backend media error]
en: You are not allowed to perform this action.
pl_PL: Nie posiadasz uprawnień do przeprowadzenia tej akcji.

[ctx: admin]
en: Failed to create customization .CSS file. To improve your site performance, please check whether ".../wp-content/uploads/" folder is created, and its CHMOD is set to 755.
pl_PL: Nie udało się utworzyć pliku .CSS. Aby zapewnić maksymalną wydajność, upewnij się, że folder ".../wp-content/uploads/" istnieje, a jego CHMOD to 755.

[ctx: admin]
en: Post featured image
pl_PL: Wyróżniony obraz wpisu

[ctx: admin]
en: Position:
pl_PL: Pozycja:

[ctx: admin]
en: Disabled
pl_PL: Wyłączone

[ctx: admin]
en: Filter icons
pl_PL: Filtruj ikony

[ctx: admin]
en: Icons Manager
pl_PL: Menedżer ikon

[ctx: admin]
en: Please upload a valid ZIP file.<br/>You can create the file on icomoon.io
pl_PL: Proszę wgrać prawidłowy plik ZIP.<br/>Możesz stworzyć plik na icomoon.io

[ctx: admin]
en: Could not add the font because the server did not respond. Please reload the page, then try again.
pl_PL: Nie udało się dodać czcionki ponieważ serwer nie odpowiada. Proszę odświeżyć stronę i spróbować ponownie.

[ctx: admin]
en: Could not add the font.<br/>The script returned the following error:
pl_PL: Nie udało się dodać czcionki.<br/>Skrypt zwrócił następujący błąd:

[ctx: admin]
en: Could not remove the font because the server did not respond.<br/>Please reload the page, then try again
pl_PL: Nie udało się usunąć czcionki, ponieważ serwer nie odpowiedział.<br/>Proszę odświeżyć stronę i spróbować ponownie

[ctx: admin]
en: Could not remove the font
pl_PL: Nie udało się usunąć czcionki

[ctx: admin]
en: Font icon added successfully! Reloading ...
pl_PL: Czcionka ikon dodana pomyślnie! Przeładowuję...

[ctx: admin]
en: Icon Fonts Manager
pl_PL: Menedżer czcionek ikon

[ctx: admin]
en: Upload/Select Fontello Font Zip
pl_PL: Wgraj/wybierz Fontello ZIP

[ctx: admin]
en: Insert Fonts Zip File
pl_PL: Dodaj plik ZIP czcionek

[ctx: admin]
en: Upload New Icons
pl_PL: Wgraj nowe ikony

[ctx: admin]
en: No font icons uploaded. Upload some font icons to display here.
pl_PL: Nie wgrano czcionek ikon. Wgraj jakieś, aby zobaczyć je tutaj.

[ctx: admin]
en: Default Icons
pl_PL: Domyślne ikony

[ctx: admin]
en: Delete Icon Set
pl_PL: Usuń zestaw ikon

[ctx: admin]
en: Import Post
pl_PL: Importuj wpis

[ctx: admin]
en: Import
pl_PL: Importuj

[ctx: admin]
en: Import Page
pl_PL: Importuj stronę

[ctx: admin]
en: You have not sufficient capabilities to see this page.
pl_PL: Nie posiadasz wystarczających uprawnień, aby wyświetlić tę stronę.

[ctx: admin]
en: Page url to import
pl_PL: URL strony do importu

[ctx: admin]
en: -- No presets --
pl_PL: -- Brak zestawów --

[ctx: admin]
en: Category:
pl_PL: Kategoria:

[ctx: attachment field]
en: Video url
pl_PL: URL filmu

[ctx: attachment field]
en: Image link
pl_PL: Link obrazu

[ctx: attachment field]
en: Hide title
pl_PL: Ukryj tytuł

[ctx: backend]
en: Thumbnail
pl_PL: Miniatura

[ctx: backend]
en: Footer
pl_PL: Stopka

[ctx: backend]
en: Image title
pl_PL: Tytuł obrazu

[ctx: backend]
en: ascending
pl_PL: rosnąco

[ctx: backend]
en: descending
pl_PL: malejąco

[ctx: backend]
en: date
pl_PL: data

[ctx: backend]
en: name
pl_PL: nazwa

[ctx: backend]
en: ALL your Blog posts are being displayed on this page!
pl_PL: Wszystkie Twoje wpisy są wyświetlane na tej stronie!

[ctx: backend]
en: By default all your Blog posts will be displayed on this page.
pl_PL: Domyślnie wszystkie Twoje wpisy będą wyświetlane na tej stronie.

[ctx: backend]
en: But you can specify which Blog categories will (or will not) be shown.
pl_PL: Możesz zawęzić kategorie, które będą (lub nie) wyświetlane.

[ctx: backend]
en: In tabs above you can select from the following options:
pl_PL: W zakładkach powyżej możesz wybrać spośród następujących opcji:

[ctx: backend]
en: All
pl_PL: Wszystkie

[ctx: backend]
en:  &mdash; all Blog posts (from all categories) will be shown on this page.
pl_PL:  &mdash; wszystkie wpisy (ze wszystkich kategorii) będą wyświetlane na tej stronie.

[ctx: backend]
en: Only
pl_PL: Tylko

[ctx: backend]
en:  &mdash; choose Blog category(s) to be shown on this page.
pl_PL:  &mdash; wybierz kategorie, które będą wyświetlane na tej stronie.

[ctx: backend]
en: All, except
pl_PL: Wszystkie, z wyjątkiem

[ctx: backend]
en:  &mdash; choose which category(s) will be excluded from displaying on this page.
pl_PL:  &mdash; wybierz kategorie, które nie będą wyświetlane na tej stronie.

[ctx: backend]
en: Primary menu:
pl_PL: Główne menu:

[ctx: backend]
en: Split Menu Left:
pl_PL: Dzielone menu lewe:

[ctx: backend]
en: Split Menu Right:
pl_PL: Dzielone menu prawe:

[ctx: backend]
en: Mobile Menu:
pl_PL: Mobilne menu:

[ctx: backend]
en: author
pl_PL: autor

[ctx: backend]
en: title
pl_PL: tytuł

[ctx: backend]
en: modified
pl_PL: czas modyfikacji

[ctx: backend]
en: parent
pl_PL: rodzic

[ctx: backend]
en: rand
pl_PL: losowo

[ctx: backend]
en: comment_count
pl_PL: liczba komentarzy

[ctx: backend]
en: menu_order
pl_PL: kolejność menu

[ctx: backend]
en: Fancy category background
pl_PL: Tło fancy category

[ctx: backend]
en: Fancy category text color
pl_PL: Kolor tekstu Fancy category

[ctx: backend]
en: Standard
pl_PL: Standardowa

[ctx: backend]
en: Non-standard
pl_PL: Niestandardowa

[ctx: backend]
en: Using The7 from non-standard install location or having a different directory name could lead to issues in receiving and installing updates. Please make sure that theme folder name is %s, without spaces.
pl_PL: Używanie The7 z niestandardowej lokalizacji instalacji lub z katalogu o innej nazwie może doprowadzić do problemów z aktualizacjami. Upewnij się, że nazwa folderu to %s, bez spacji.

[ctx: backend]
en: Skins
pl_PL: Skórki

[ctx: backend]
en: General Appearance
pl_PL: Ogólny wygląd

[ctx: backend]
en: Typography
pl_PL: Typografia

[ctx: backend]
en: Top Bar & Header
pl_PL: Pasek górny i nagłówek

[ctx: backend]
en: Page Titles
pl_PL: Tytuły stron

[ctx: backend]
en: Footer & Bottom Bar
pl_PL: Stopka i pasek dolny

[ctx: backend]
en: Stripes
pl_PL: Paski

[ctx: backend]
en: Buttons
pl_PL: Przyciski

[ctx: backend]
en: Contact Forms
pl_PL: Formularze kontaktowe

[ctx: backend]
en: WPML Flags
pl_PL: Flagi WPML

[ctx: backend]
en: Archives
pl_PL: Archiwa

[ctx: backend]
en: Images Styling & Hovers
pl_PL: Style obrazów i najechań

[ctx: backend]
en: Share Buttons
pl_PL: Przyciski udostępniania

[ctx: backend]
en: Widget Areas
pl_PL: Obszary widgetów

[ctx: backend]
en: Export/Import Options
pl_PL: Eksport/import ustawień

[ctx: backend]
en: Register Theme
pl_PL: Rejestruj motyw

[ctx: backend]
en: Advanced
pl_PL: Zaawansowane

[ctx: backend]
en: Edit post type
pl_PL: Edytuj typ wpisów

[ctx: backend]
en: no pictures
pl_PL: brak obrazów

[ctx: backend]
en: 1 picture
pl_PL: 1 obraz

[ctx: backend]
en: % pictures
pl_PL: % obrazów

[ctx: backend]
en: Categories:
pl_PL: Kategorie:

[ctx: backend]
en: Date:
pl_PL: Data:

[ctx: backend]
en: Edit this item
pl_PL: Edytuj tę pozycję

[ctx: backend]
en: Edit
pl_PL: Edytuj

[ctx: backend]
en: Move this item to the Trash
pl_PL: Przenieś tą pozycję do kosza

[ctx: backend]
en: Trash
pl_PL: Kosz

[ctx: backend]
en: You have:
pl_PL: Masz:

[ctx: backend]
en: Theme Options
pl_PL: Ustawienia motywu

[ctx: backend]
en: Search for an option ...
pl_PL: Wyszukaj ustawienie...

[ctx: backend]
en: Nothing found
pl_PL: Nic nie znaleziono

[ctx: backend]
en: Options saved.
pl_PL: Ustawienia zapisane.

[ctx: backend]
en: Italic
pl_PL: Kursywa

[ctx: backend]
en: Bold
pl_PL: Pogrubienie

[ctx: backend]
en: Capitalize
pl_PL: Kapitalizuj

[ctx: backend]
en: Primary Menu
pl_PL: Główne menu

[ctx: backend]
en: Split Menu Left
pl_PL: Dzielone menu lewe

[ctx: backend]
en: Split Menu Right
pl_PL: Dzielone menu prawe

[ctx: backend]
en: Mobile Menu
pl_PL: Mobilne menu

[ctx: backend]
en: Header Microwidget 1
pl_PL: Mikrowidżet nagłówka 1

[ctx: backend]
en: Header Microwidget 2
pl_PL: Mikrowidżet nagłówka 2

[ctx: backend]
en: Bottom Menu
pl_PL: Menu dolne

[ctx: media title hidden]
en: Hidden
pl_PL: Ukryty

[ctx: media title visible]
en: Visible
pl_PL: Widoczny

[ctx: widget]
en: Title
pl_PL: Tytuł

[ctx: widget]
en: Content
pl_PL: Treść

[ctx: widget]
en: Percent
pl_PL: Procent

[ctx: widget]
en: Show
pl_PL: Pokaż

[ctx: widget]
en: By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.
pl_PL: Używając tego formularza wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez tę witrynę.

[ctx: widget]
en: Title:
pl_PL: Tytuł:

[ctx: widget]
en: Fields:
pl_PL: Pola:

[ctx: widget]
en: Add
pl_PL: Dodaj

[ctx: widget]
en: Blog categories
pl_PL: Kategorie wpisów

[ctx: widget]
en: All
pl_PL: Wszystkie

[ctx: widget]
en: Only
pl_PL: Tylko

[ctx: widget]
en: Except
pl_PL: Z wyjątkiem

[ctx: widget]
en: Blog posts
pl_PL: Wpisy

[ctx: widget]
en: Order by ID
pl_PL: Sortuj po ID

[ctx: widget]
en: Order by author
pl_PL: Sortuj po autorze

[ctx: widget]
en: Order by title
pl_PL: Sortuj po tytule

[ctx: widget]
en: Order by date
pl_PL: Sortuj po dacie

[ctx: widget]
en: Order by modified
pl_PL: Sortuj po czasie modyfikacji

[ctx: widget]
en: Order by rand
pl_PL: Sortuj losowo

[ctx: widget]
en: Order by menu
pl_PL: Sortuj po menu

[ctx: widget]
en: Number of posts:
pl_PL: Liczba wpisów:

[ctx: widget]
en: Sort by:
pl_PL: Sortuj po:

[ctx: widget]
en: Ascending
pl_PL: Rosnąco

[ctx: widget]
en: Descending
pl_PL: Malejąco

[ctx: widget]
en: Show featured images
pl_PL: Pokaż wyróżnione obrazy

[ctx: widget]
en: Enable rounded corners
pl_PL: Włącz zaokrąglone rogi

[ctx: widget]
en: Show excerpts
pl_PL: Pokaż zajawki

[ctx: widget]
en: Featured images proportions:
pl_PL: Proporcje wyróżnionych obrazów:

[ctx: widget]
en: in px
pl_PL: w px

[ctx: widget]
en: Contact form
pl_PL: Formularz kontaktowy

[ctx: widget]
en: Text:
pl_PL: Tekst:

[ctx: widget]
en: on
pl_PL: włączony

[ctx: widget]
en: off
pl_PL: wyłączony

[ctx: widget]
en: required
pl_PL: wymagane

[ctx: widget]
en: Show privacy message
pl_PL: Pokaż wiadomość prywatności

[ctx: widget]
en: Privacy message:
pl_PL: Wiadomość prywatności:

[ctx: widget]
en: Message field height (in lines)
pl_PL: Wysokość pola treści wiadomości (w wierszach)

[ctx: widget]
en: Send mail to:
pl_PL: Wyślij maila do:

[ctx: widget]
en: Contact info
pl_PL: Informacje kontaktowe

[ctx: widget]
en: Social links:
pl_PL: Linki social:

[ctx: widget]
en: Custom menu style 1
pl_PL: Własne menu styl 1

[ctx: widget]
en: Choose custom menu:
pl_PL: Wybierz własne menu:

[ctx: widget]
en: Show dividers
pl_PL: Pokaż separatory

[ctx: widget]
en: Bold text
pl_PL: Pogrubiony tekst

[ctx: widget]
en: Show decorative arrows
pl_PL: Pokaż strzałki dekoracyjne

[ctx: widget]
en: Custom menu style 2
pl_PL: Własne menu styl 2

[ctx: widget]
en: Flickr Latest RSS URL:
pl_PL: Najnowsze Flickr RSS URL:

[ctx: widget]
en: How many items?
pl_PL: Jak wiele pozycji?

[ctx: widget]
en: Filter by tags (comma seperated):
pl_PL: Filtruj po tagach (oddzielone przecinkiem):

[ctx: widget]
en: Random pick
pl_PL: Losowy wybór

[ctx: widget]
en: Progress bars
pl_PL: Paski postępu

[ctx: backend metabox]
en: Yes
pl_PL: Tak

[ctx: backend metabox]
en: No
pl_PL: Nie

[ctx: backend metabox]
en: Enabled
pl_PL: Włączone

[ctx: backend metabox]
en: Disabled
pl_PL: Wyłączone

[ctx: backend metabox]
en: preserve images proportions
pl_PL: zachowaj proporcje obrazów

[ctx: backend metabox]
en: resize images
pl_PL: skaluj obrazy

[ctx: backend metabox]
en: make images round
pl_PL: uczyń obrazy okrągłymi

[ctx: backend metabox]
en: Under image
pl_PL: Pod obrazem

[ctx: backend metabox]
en: Background
pl_PL: Tło

[ctx: backend metabox]
en: Dark gradient
pl_PL: Ciemny gradient

[ctx: backend metabox]
en: In the bottom
pl_PL: Na dole

[ctx: backend metabox]
en: Background & animated lines
pl_PL: Tło i animowane linie

[ctx: backend metabox]
en: Left-aligned image
pl_PL: Obraz wyrównany do lewej

[ctx: backend metabox]
en: Right-aligned image
pl_PL: Obraz wyrównany do prawej

[ctx: backend metabox]
en: Checkerboard order
pl_PL: Porządek szachownicy

[ctx: backend metabox]
en: None
pl_PL: Żadny

[ctx: backend metabox]
en: Layout:
pl_PL: Układ:

[ctx: backend metabox]
en: Grid
pl_PL: Siatka

[ctx: backend metabox]
en: Gap between images (px):
pl_PL: Odstęp pomiędzy obrazami (px):

[ctx: backend metabox]
en: Image paddings (e.g. 5 pixel padding will give you 10 pixel gaps between images)
pl_PL: Paddingi obrazów (np. 5px padding da Ci 10px odstępu pomiędzy obrazami)

[ctx: backend metabox]
en: Row target height (px):
pl_PL: Docelowa wysokość wiersza (px):

[ctx: backend metabox]
en: Column minimum width (px):
pl_PL: Minimalna szerokość kolumny (px):

[ctx: backend metabox]
en: Real column width will slightly vary depending on site visitor screen width
pl_PL: Rzeczywista szerokość kolumny będzie się nieznacznie różnić w zależności od szerokości ekranu użytkownika

[ctx: backend metabox]
en: Desired columns number:
pl_PL: Docelowa liczba kolumn:

[ctx: backend metabox]
en: 100% width:
pl_PL: 100% szerokości:

[ctx: backend metabox]
en: Show image miniatures:
pl_PL: Pokaż miniatury obrazu:

[ctx: backend metabox]
en: Animation:
pl_PL: Animacja:

[ctx: backend metabox]
en: Animation effect:
pl_PL: Efekt animacji:

[ctx: backend metabox]
en: Effect 1
pl_PL: Efekt 1

[ctx: backend metabox]
en: Effect 2
pl_PL: Efekt 2

[ctx: backend metabox]
en: Effect 3
pl_PL: Efekt 3

[ctx: backend metabox]
en: Background color:
pl_PL: Kolor tła:

[ctx: backend metabox]
en: Dark
pl_PL: Ciemny

[ctx: backend metabox]
en: From theme options
pl_PL: Z ustawień motywu

[ctx: backend metabox]
en: Enabled (image with paddings)
pl_PL: Włączone (obraz z paddingiem)

[ctx: backend metabox]
en: Enabled (image without paddings)
pl_PL: Włączone (obraz bez paddingu)

[ctx: backend metabox]
en: Content alignment:
pl_PL: Wyrównanie zawartości:

[ctx: backend metabox]
en: Left
pl_PL: Lewo

[ctx: backend metabox]
en: Centre
pl_PL: Środek

[ctx: backend metabox]
en: Bottom
pl_PL: Dół

[ctx: backend metabox]
en: Left & top
pl_PL: Lewa góra

[ctx: backend metabox]
en: Left & bottom
pl_PL: Lewy dół

[ctx: backend metabox]
en: Content:
pl_PL: Zawartość:

[ctx: backend metabox]
en: Always visible
pl_PL: Zawsze widoczna

[ctx: backend metabox]
en: On hover
pl_PL: Przy najechaniu

[ctx: backend metabox]
en: Hide last row if there's not enough images to fill it:
pl_PL: Ukryj ostatni wiersz, jeśli liczba obrazów nie jest wystarczająca do jego zapełnienia:

[ctx: backend metabox]
en: Works only for "Standard (no AJAX)" loading mode.
pl_PL: Działa tylko dla trybu "Standard (bez AJAX)".

[ctx: backend metabox]
en: Images sizing:
pl_PL: Rozmiar obrazów:

[ctx: backend metabox]
en: Images proportions:
pl_PL: Proporcje obrazów:

[ctx: backend metabox]
en: Loading mode:
pl_PL: Tryb wczytywania:

[ctx: backend metabox]
en: AJAX Pagination
pl_PL: Stronicowanie AJAX

[ctx: backend metabox]
en: "Load more" button
pl_PL: Przycisk "Wczytaj więcej"

[ctx: backend metabox]
en: Lazy loading
pl_PL: Opóźnione wczytywanie (Lazy loading)

[ctx: backend metabox]
en: Standard (no AJAX)
pl_PL: Standard (bez AJAX)

[ctx: backend metabox]
en: Loading effect:
pl_PL: Efekt wczytywania:

[ctx: backend metabox]
en: &mdash; Choose page &mdash;
pl_PL: &mdash; Wybierz stronę &mdash;

[ctx: backend metabox]
en: Show name / date ordering:
pl_PL: Pokaż sortowanie po nazwie/dacie:

[ctx: backend metabox]
en: Show asc. / desc. ordering:
pl_PL: Pokaż sortowanie rosnąco/malejąco:

[ctx: backend metabox]
en: Show all pages in paginator:
pl_PL: Pokaż wszystkie strony w paginatorze:

[ctx: backend metabox]
en: Order:
pl_PL: Kolejność:

[ctx: backend metabox]
en: Order by:
pl_PL: Sortuj po:

[ctx: backend metabox]
en: normal
pl_PL: normalny

[ctx: backend metabox]
en: wide
pl_PL: szeroki

[ctx: backend metabox]
en: Thumbnail width (in %):
pl_PL: Szerokość miniatury (w %):

[ctx: backend metabox]
en: Max width (%):
pl_PL: Maksymalna szerokość (%):

[ctx: backend metabox]
en: Min width (%):
pl_PL: Minimalna szerokość (%):

[ctx: backend metabox]
en: Filling mode (desktop):
pl_PL: Tryb wypełniania (desktop):

[ctx: backend metabox]
en: Filling mode (mobile):
pl_PL: Tryb wypełniania (mobile):

[ctx: backend metabox]
en: Display Blog Categories
pl_PL: Pokaż kategorie bloga

[ctx: backend metabox]
en: Blog Options
pl_PL: Opcje bloga

[ctx: backend metabox]
en: Make all posts the same width:
pl_PL: Spraw, aby wszystkie wpisy miały taką samą szerokość:

[ctx: backend metabox]
en: Background under posts:
pl_PL: Tło pod postami:

[ctx: backend metabox]
en: Enable fancy date:
pl_PL: Włącz Fadną date:

[ctx: backend metabox]
en: Number of posts to display on one page:
pl_PL: Liczba wpisów do wyświetlania na jednej stronie:

[ctx: backend metabox]
en: Show excerpts:
pl_PL: Pokaż zajawki:

[ctx: backend metabox]
en: Show read more buttons:
pl_PL: Pokaż przycisk czytaj więcej:

[ctx: backend metabox]
en: Show categories filter:
pl_PL: Pokaż filtr kategorii:

[ctx: backend metabox]
en: Show post categories:
pl_PL: Pokaż kategorie wpisu:

[ctx: backend metabox]
en: Show post date:
pl_PL: Pokaż datę wpisu:

[ctx: backend metabox]
en: Show post author:
pl_PL: Pokaż autora wpisu:

[ctx: backend metabox]
en: Show post comments:
pl_PL: Pokaż komentarze wpisu:

[ctx: backend metabox]
en: Post Options
pl_PL: Opcje wpisu

[ctx: backend metabox]
en: Back button:
pl_PL: Przycisk wstecz:

[ctx: backend metabox]
en: Related posts category:
pl_PL: Kategoria powiązanych wpisów:

[ctx: backend metabox]
en: from the same category
pl_PL: z tej samej kategorii

[ctx: backend metabox]
en: choose category(s)
pl_PL: wybierz kategorie

[ctx: backend metabox]
en: Post preview width:
pl_PL: Szerokość podglądu wpisu:

[ctx: backend metabox]
en: Related posts can be enabled / disabled from %sTheme Options / Blog, Portfolio, Gallery%s
pl_PL: Powiązane wpisy mogą zostać włączone/wyłączone w %sUstawienia motywu / Blog, Protfolio, Galeria%s

[ctx: backend metabox]
en: Default menu
pl_PL: Domyślne menu

[ctx: backend metabox]
en: Microsite
pl_PL: Mikrostrona

[ctx: backend metabox]
en: Page layout:
pl_PL: Układ strony:

[ctx: backend metabox]
en: Full-width
pl_PL: Pełna szerokość

[ctx: backend metabox]
en: Boxed
pl_PL: Zboksowany

[ctx: backend metabox]
en: Hide:
pl_PL: Ukryj:

[ctx: backend metabox]
en: top bar
pl_PL: pasek górny

[ctx: backend metabox]
en: header &amp; top bar
pl_PL: nagłówek i pasek górny

[ctx: backend metabox]
en: floating menu
pl_PL: pływające menu

[ctx: backend metabox]
en: content area
pl_PL: obszar treści

[ctx: backend metabox]
en: bottom bar
pl_PL: pasek dolny

[ctx: backend metabox]
en: Beautiful loading:
pl_PL: Ładne ładowanie:

[ctx: backend metabox]
en: Primary Menu location
pl_PL: Lokalizacja głównego menu

[ctx: backend metabox]
en: Split Menu Left location
pl_PL: Lokalizacja dzielonego menu lewego

[ctx: backend metabox]
en: Split Menu Right location
pl_PL: Lokalizacja dzielonego menu prawego

[ctx: backend metabox]
en: Mobile Menu location
pl_PL: Lokalizacja mobilnego menu

[ctx: backend metabox]
en: Microsite Logo
pl_PL: Logo mikrostrony

[ctx: backend metabox]
en: Logos target link:
pl_PL: Link docelowy logo:

[ctx: backend metabox]
en: MAIN
pl_PL: Główne

[ctx: backend metabox]
en: Default
pl_PL: Domyślne

[ctx: backend metabox]
en: Custom
pl_PL: Własne

[ctx: backend metabox]
en: Leave empty to hide logo.
pl_PL: Pozostaw puste, aby ukryć logo.

[ctx: backend metabox]
en: TRANSPARENT HEADER
pl_PL: Przezroczysty nagłówek

[ctx: backend metabox]
en: TOP LINE / SIDE LINE / FLOATING MENU BUTTON
pl_PL: Linia górna / Linia boczna / Pływająca nawigacja

[ctx: backend metabox]
en: FLOATING NAVIGATION
pl_PL: Pływająca nawigacja

[ctx: backend metabox]
en: MOBILE HEADER
pl_PL: Nagłówek mobilny

[ctx: backend metabox]
en: TRANSPARENT MOBILE HEADER
pl_PL: Przezroczysty nagłówek mobilny

[ctx: backend metabox]
en: BOTTOM BAR
pl_PL: Pasek dolny

[ctx: backend metabox]
en: FAVICON
pl_PL: Favicon

[ctx: backend metabox]
en: + Show
pl_PL: + Pokaż

[ctx: backend metabox]
en: - Hide
pl_PL: - Ukryj

[ctx: backend metabox]
en: advanced settings
pl_PL: zaawansowane ustawienia

[ctx: backend metabox]
en: Pagination & filter with AJAX
pl_PL: Stronicowanie i filtry AJAX

[ctx: backend metabox]
en: "Load more" button & filter with AJAX
pl_PL: Przycisk "Wczytaj więcej" i filtry AJAX

[ctx: backend metabox]
en: small
pl_PL: mały

[ctx: backend metabox]
en: medium
pl_PL: średni

[ctx: backend metabox]
en: large
pl_PL: wielki

[ctx: backend metabox]
en: Accent
pl_PL: Akcent

[ctx: backend metabox]
en: Custom color
pl_PL: Własny kolor

[ctx: backend metabox]
en: none
pl_PL: żaden

[ctx: backend metabox]
en: Porthole slider
pl_PL: Slider Porthole

[ctx: backend metabox]
en: Photo scroller
pl_PL: Slider zdjęć

[ctx: backend metabox]
en: Sidebar Options
pl_PL: Ustawienia sidebara

[ctx: backend metabox]
en: Sidebar position
pl_PL: Pozycja sidebara

[ctx: backend metabox]
en: Right
pl_PL: Prawo

[ctx: backend metabox]
en: Sidebar widget area
pl_PL: Obszar widgetów sidebar

[ctx: backend metabox]
en: Hide on mobile layout
pl_PL: Ukryj na układzie mobilnym

[ctx: backend metabox]
en: Footer Options
pl_PL: Ustawienia stopki

[ctx: backend metabox]
en: Show widgetized footer
pl_PL: Pokaż widgetyzowaną stopkę

[ctx: backend metabox]
en: Footer widget area
pl_PL: Obszar widgetów stopki

[ctx: backend metabox]
en: Show page title
pl_PL: Pokaż tytuł strony

[ctx: backend metabox]
en: Hide page title
pl_PL: Ukryj tytuł strony

[ctx: backend metabox]
en: Fancy title
pl_PL: Fancy Title

[ctx: backend metabox]
en: Slideshow
pl_PL: Pokaz slajdów

[ctx: backend metabox]
en: Page Header Options
pl_PL: Ustawienia nagłówka strony

[ctx: backend metabox]
en: Overlapping
pl_PL: Nakładanie

[ctx: backend metabox]
en: Transparent
pl_PL: Przezroczyte

[ctx: backend metabox]
en:  Top bar color
pl_PL:  Kolor paska górnego

[ctx: backend metabox]
en: Top bar opacity
pl_PL: Krycie paska górnego

[ctx: backend metabox]
en: Header background color
pl_PL: Kolor tła nagłówka

[ctx: backend metabox]
en: Header background opacity
pl_PL: Krycie tła nagłówka

[ctx: backend metabox]
en: Transparent background color
pl_PL: Kolor przezroczystego tła

[ctx: backend metabox]
en: Transparent background opacity
pl_PL: Krycie przezroczystego tła

[ctx: backend metabox]
en: Page Margins
pl_PL: Marginesy strony

[ctx: backend metabox]
en: Top (in px)
pl_PL: Góra (w px):

[ctx: backend metabox]
en: Leave empty to use value from theme options.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć wartości z ustawień motywu.

[ctx: backend metabox]
en: Bottom (in px)
pl_PL: Dół (w px):

[ctx: backend metabox]
en: Slideshow Options
pl_PL: Ustawienia pokazu slajdów

[ctx: backend metabox]
en: Slideshow(s)
pl_PL: Pokaz(y) slajdów:

[ctx: backend metabox]
en: if non selected, all slideshows will be displayed.
pl_PL: jeśli nie wybrano, wszystkie pokazy slajdów będą wyświetlane.

[ctx: backend metabox]
en: Edit slideshows
pl_PL: Edytuj pokazy slajdów

[ctx: backend metabox]
en: Slider layout
pl_PL: Układ slidera

[ctx: backend metabox]
en: full-width
pl_PL: pełna szerokość

[ctx: backend metabox]
en: content-width
pl_PL: szerokość treści

[ctx: backend metabox]
en: Slider proportions
pl_PL: Proporcje slidera

[ctx: backend metabox]
en: Images sizing
pl_PL: Rozmiar obrazów

[ctx: backend metabox]
en: fit (preserve proportions)
pl_PL: zmieść (zachowaj proporcje)

[ctx: backend metabox]
en: fill the viewport (crop)
pl_PL: wypełnij obszar wyświetlania (crop)

[ctx: backend metabox]
en: On page load slideshow is
pl_PL: Przy załadowaniu strony slider jest

[ctx: backend metabox]
en: playing
pl_PL: odtwarzany

[ctx: backend metabox]
en: paused
pl_PL: spauzowany

[ctx: backend metabox]
en: Autoslide interval (in milliseconds)
pl_PL: Interwał autoslajdu (w milisekundach)

[ctx: backend metabox]
en: Hide captions
pl_PL: Ukryj napisy

[ctx: backend metabox]
en: Layout
pl_PL: Układ

[ctx: backend metabox]
en: Fullscreen slideshow
pl_PL: Pełnoekranowy pokaz slajdów

[ctx: backend metabox]
en: Fullscreen slideshow + text area
pl_PL: Pełnoekranowy pokaz slajdów + obszar tekstu

[ctx: backend metabox]
en: Background under slideshow
pl_PL: Tło pod pokazem slajdów

[ctx: backend metabox]
en: Show pixel overlay
pl_PL: Pokaż pikselowy overlay

[ctx: backend metabox]
en: Top padding
pl_PL: Padding górny

[ctx: backend metabox]
en: Bottom padding
pl_PL: Padding dolny

[ctx: backend metabox]
en: Side paddings
pl_PL: Paddingi boczne

[ctx: backend metabox]
en: Inactive image transparency (%)
pl_PL: Przezroczystość nieaktywnego obrazu (%):

[ctx: backend metabox]
en: Thumbnails
pl_PL: Miniatury

[ctx: backend metabox]
en: Show by default
pl_PL: Domyślnie pokaż

[ctx: backend metabox]
en: Hide by default
pl_PL: Domyślnie ukryj

[ctx: backend metabox]
en: Disable
pl_PL: Wyłącz

[ctx: backend metabox]
en: Thumbnails width
pl_PL: Szerokość miniatur

[ctx: backend metabox]
en: Thumbnails height
pl_PL: Wysokość miniatur

[ctx: backend metabox]
en: Autoplay
pl_PL: Autoodtwarzanie

[ctx: backend metabox]
en: Play
pl_PL: Odtwarzaj

[ctx: backend metabox]
en: Paused
pl_PL: Pauza

[ctx: backend metabox]
en: Autoplay speed
pl_PL: Prędkość automatycznego odtwarzania

[ctx: backend metabox]
en: Landscape images
pl_PL: Panoramiczne obrazy

[ctx: backend metabox]
en: Portrait images
pl_PL: Portrety

[ctx: backend metabox]
en: Choose slider
pl_PL: Wybierz slider:

[ctx: backend metabox]
en: Choose slider
pl_PL: Wybierz suwak

[ctx: backend metabox]
en: Enable slideshow background and paddings
pl_PL: Włącz tło i paddingi pokazu slajdów

[ctx: backend metabox]
en: Fancy Title Options
pl_PL: Ustawienia Fancy Title

[ctx: backend metabox]
en: Fancy title layout
pl_PL: Układ Fancy Title

[ctx: backend metabox]
en: Left title + right breadcrumbs
pl_PL: Tytuł z lewej, okruszki z prawej

[ctx: backend metabox]
en: Right title + left breadcrumbs
pl_PL: Tytuł z prawej, okruszki z lewej

[ctx: backend metabox]
en: Left title + left breadcrumbs
pl_PL: Tytuł i okruszki z lewej

[ctx: backend metabox]
en: Right title + right breadcrumbs
pl_PL: Tytuł i okruszki z prawej

[ctx: backend metabox]
en: Centred title + centred breadcrumbs
pl_PL: Tytuł i okruszki na środku

[ctx: backend metabox]
en: Minimum height (px)
pl_PL: Minimalna wysokość (w px)

[ctx: backend metabox]
en: Top padding (px or %)
pl_PL: Padding górny (px lub %)

[ctx: backend metabox]
en: Bottom padding (px or %)
pl_PL: Padding dolny (px lub %)

[ctx: backend metabox]
en: Breadcrumbs
pl_PL: Okruszki

[ctx: backend metabox]
en: Breadcrumbs text color
pl_PL: Kolor tekstu okruszków

[ctx: backend metabox]
en: Breadcrumbs background color
pl_PL: Kolor tła okruszków

[ctx: backend metabox]
en: Black
pl_PL: Czarny

[ctx: backend metabox]
en: White
pl_PL: Biały

[ctx: backend metabox]
en: Title
pl_PL: Tytuł

[ctx: backend metabox]
en: Page title
pl_PL: Tytuł strony

[ctx: backend metabox]
en: Custom title
pl_PL: Własny tytuł

[ctx: backend metabox]
en: Font size
pl_PL: Rozmiar czcionki

[ctx: backend metabox]
en: Line height
pl_PL: Rozmiar linii

[ctx: backend metabox]
en: Capitalize
pl_PL: Kapitalizuj

[ctx: backend metabox]
en: Font color
pl_PL: Kolor czcionki

[ctx: backend metabox]
en: Subtitle
pl_PL: Podtytuł

[ctx: backend metabox]
en: Subtitle font color
pl_PL: Kolor tekstu podtytułu

[ctx: backend metabox]
en: Background color
pl_PL: Kolor tła

[ctx: backend metabox]
en: Background image
pl_PL: Obraz tła

[ctx: backend metabox]
en: Repeat options
pl_PL: Opcje powtarzania

[ctx: backend metabox]
en: Position x
pl_PL: Pozycja X

[ctx: backend metabox]
en: Position y
pl_PL: Pozycja Y

[ctx: backend metabox]
en: Fullscreen
pl_PL: Pełny ekran

[ctx: backend metabox]
en: Enable color overlay
pl_PL: Włącz kolorowe overlay

[ctx: backend metabox]
en: Overlay color
pl_PL: Kolor Overlay

[ctx: backend metabox]
en: Overlay opacity
pl_PL: Krycie Overlay

[ctx: backend metabox]
en: Scroll effect
pl_PL: Efekt przewijania

[ctx: backend metabox]
en: Move with the content
pl_PL: Przewijaj z treścią

[ctx: backend metabox]
en: Fixed at it's position
pl_PL: Fixed

[ctx: backend metabox]
en: Vertical parallax on scroll
pl_PL: Parallax pionowy przy przewijaniu

[ctx: backend metabox]
en: Parallax speed
pl_PL: Prędkość parallax

[ctx: backend metabox]
en: Enter value between 0 to 1
pl_PL: Wprowadź wartość pomiędzy 0 a 1

[ctx: backend metabox]
en: Content Area Options
pl_PL: Opcje obszaru treści

[ctx: backend metabox]
en: Display content area
pl_PL: Wyświetl obszar treści

[ctx: backend metabox]
en: no
pl_PL: nie

[ctx: backend metabox]
en: first page
pl_PL: pierwsza strona

[ctx: backend metabox]
en: all pages
pl_PL: wszystkie strony

[ctx: backend metabox]
en: Content area position
pl_PL: Pozycja obszaru treści

[ctx: backend metabox]
en: Before items
pl_PL: Przed elementami

[ctx: backend metabox]
en: After items
pl_PL: Po elementach

[ctx: backend metabox]
en: Header color
pl_PL: Kolor nagłówka

[ctx: backend metabox]
en: Top bar color
pl_PL: Kolor paska górnego

[ctx: backend metabox]
en: All
pl_PL: Wszystkie

[ctx: backend metabox]
en: Only
pl_PL: Tylko

[ctx: backend metabox]
en: All, except
pl_PL: Wszystkie, z wyjątkiem

[ctx: backend metabox]
en: Albums
pl_PL: Albumy

[ctx: backend metabox]
en: Category
pl_PL: Kategoria

[ctx: backend metabox]
en: Arrange by:
pl_PL: Organizuj po:

[ctx: theme-options]
en: Light
pl_PL: Jasny

[ctx: theme-options]
en: Dark
pl_PL: Ciemny

[ctx: theme-options]
en: From Theme Options
pl_PL: Z ustawień motywu

[ctx: theme-options]
en: fit (preserve proportions)
pl_PL: zmieść (zachowaj proporcje)

[ctx: theme-options]
en: fill the viewport (crop)
pl_PL: wypełnij obszar wyświetlania (crop)

[ctx: theme-options]
en: Header below slideshow
pl_PL: Nagłówek pod pokazem slajdów

[ctx: theme-options]
en: Enabled
pl_PL: Włączony

[ctx: theme-options]
en: Disabled
pl_PL: Wyłączony

[ctx: theme-options]
en: Color scheme
pl_PL: Schemat kolorów

[ctx: theme-options]
en: Advanced Settings
pl_PL: Zaawansowane ustawienia

[ctx: theme-options]
en: Margin for pages, posts & templates
pl_PL: Marginesy dla stron, wpisów i szablonów

[ctx: theme-options]
en: Margin
pl_PL: Margines

[ctx: theme-options]
en: Top
pl_PL: Góra

[ctx: theme-options]
en: Bottom
pl_PL: Dół

[ctx: theme-options]
en: Responsiveness
pl_PL: Responsywność

[ctx: theme-options]
en: Responsive layout
pl_PL: Układ responsywny

[ctx: theme-options]
en: Side padding
pl_PL: Paddingi boczne

[ctx: theme-options]
en: When screen width is less then..
pl_PL: Jeśli szerokość ekranu jest mniejsza niż..

[ctx: theme-options]
en: ..make padding
pl_PL: ..to paddingi mają

[ctx: theme-options]
en: Performance
pl_PL: Wydajność

[ctx: theme-options]
en: Images lazy loading
pl_PL: Opóźnione ładowanie obraów (lazy loading)

[ctx: theme-options]
en: Can dramatically reduce page loading speed. Recommended.
pl_PL: Może drastycznie skrócić czas ładowania się strony. Zalecane.

[ctx: theme-options]
en: Enable "scroll-behaviour: smooth" for next gen browsers
pl_PL: Włącz "scroll-behaviour: smooth" dla nowych przeglądarek

[ctx: theme-options]
en: Yes
pl_PL: Tak

[ctx: theme-options]
en: No
pl_PL: Nie

[ctx: theme-options]
en: On only on pages with parallax
pl_PL: Tylko na stronach z parallaxem

[ctx: theme-options]
en: Images fast resize
pl_PL: Szybkie skalowanie

[ctx: theme-options]
en: Can slightly reduce page load time.
pl_PL: Może drastycznie skrócić czas ładowania się strony.

[ctx: theme-options]
en: Normalize resize event on mobile devices
pl_PL: Normalizuj zdarzenie zmiany rozmiaru na urządzeniach mobilnych

[ctx: theme-options]
en: Can improve scrolling performance on mobile devices
pl_PL: Może poprawić wydajność przewijania na urządzeniach mobilnych

[ctx: theme-options]
en: Custom CSS
pl_PL: Własny CSS

[ctx: theme-options]
en: Custom JavaScript
pl_PL: Własny JavaScript

[ctx: theme-options]
en: Tracking code (e.g. Google analytics) or arbitrary JavaScript
pl_PL: Kod śledzący (np. Google Analytics) lub inny JavaScript

[ctx: theme-options]
en: General
pl_PL: Ogólne

[ctx: theme-options]
en: Categorization & sorting
pl_PL: Kategoryzacja i sortowanie

[ctx: theme-options]
en: Style
pl_PL: Styl

[ctx: theme-options]
en: No decoration
pl_PL: Brak dekoracji

[ctx: theme-options]
en: Background
pl_PL: Tło

[ctx: theme-options]
en: Underline
pl_PL: Podkreślenie

[ctx: theme-options]
en: Border radius
pl_PL: Zaokrąglenie rogów

[ctx: theme-options]
en: Line size
pl_PL: Rozmiar linii

[ctx: theme-options]
en: Font
pl_PL: Czcionka

[ctx: theme-options]
en: Font size
pl_PL: Rozmiar czcionki

[ctx: theme-options]
en: Capitalize
pl_PL: Kapitalizuj

[ctx: theme-options]
en: Gap below categorization & before pagination
pl_PL: Odstęp poniżej kategoryzacji i przed stronicowaniem

[ctx: theme-options]
en: Gap
pl_PL: Odstęp

[ctx: theme-options]
en: Circle
pl_PL: Okrąg

[ctx: theme-options]
en: Vertical
pl_PL: Pionowo

[ctx: theme-options]
en: Horizontal
pl_PL: Poziomo

[ctx: theme-options]
en: Fancy elements in posts
pl_PL: Fancy elements we wpisach

[ctx: theme-options]
en: Show fancy date
pl_PL: Pokaż Fancy date

[ctx: theme-options]
en: Show fancy categories
pl_PL: Pokaż Fancy categories

[ctx: theme-options]
en: Single post featured image
pl_PL: Wyróżniony obraz pojedynczego wpisu

[ctx: theme-options]
en: Featured image sizing
pl_PL: Rozmiar wyróżnionego obrazu

[ctx: theme-options]
en: Preserve images proportions
pl_PL: Zachowaj proporcje obrazów

[ctx: theme-options]
en: Resize images
pl_PL: Skaluj obrazy

[ctx: theme-options]
en: Featured image proportions
pl_PL: Proporcje wyróżnionych obrazów

[ctx: theme-options]
en: Author info in posts
pl_PL: Informacje o autorze we wpisach

[ctx: theme-options]
en: Show author info in blog posts
pl_PL: Pokaż informacje o autorze we wpisach

[ctx: theme-options]
en: Previous & next buttons
pl_PL: Przyciski poprzedni i następny

[ctx: theme-options]
en: Show in blog posts
pl_PL: Pokaż we wpisach

[ctx: theme-options]
en: Back button
pl_PL: Przycisk wróć

[ctx: theme-options]
en: Choose page
pl_PL: Wybierz stronę

[ctx: theme-options]
en: Meta information
pl_PL: Informacje meta

[ctx: theme-options]
en: Date
pl_PL: Data

[ctx: theme-options]
en: Author
pl_PL: Autor

[ctx: theme-options]
en: Categories
pl_PL: Kategorie

[ctx: theme-options]
en: Comments
pl_PL: Komentarze

[ctx: theme-options]
en: Tags
pl_PL: Tagi

[ctx: theme-options]
en: Related posts
pl_PL: Powiązane wpisy

[ctx: theme-options]
en: Title
pl_PL: Tytuł

[ctx: theme-options]
en: Maximum number of related posts
pl_PL: Maksymalna liczba powiązanych wpisów

[ctx: theme-options]
en: Main
pl_PL: Główne

[ctx: theme-options]
en: Logo padding
pl_PL: Padding logo

[ctx: theme-options]
en: Transparent header
pl_PL: Przezroczysty nagłówek

[ctx: theme-options]
en: Show logo
pl_PL: Pokaż logo

[ctx: theme-options]
en: Custom logo
pl_PL: Własne logo

[ctx: theme-options]
en: Main logo
pl_PL: Główne logo

[ctx: theme-options]
en: Don't show
pl_PL: Nie pokazuj

[ctx: theme-options]
en: Top line / Side line / Floating menu button
pl_PL: Linia górna / Linia boczna / Przycisk pływającego menu

[ctx: theme-options]
en: Floating navigation
pl_PL: Pływająca nawigacja

[ctx: theme-options]
en: Mobile header
pl_PL: Nagłówek mobilny

[ctx: theme-options]
en: First switch point (tablet)
pl_PL: Pierwszy punkt zmiany (tablet)

[ctx: theme-options]
en: Desktop logo
pl_PL: Desktop

[ctx: theme-options]
en: Second switch point (phone)
pl_PL: Drugi punkt zmiany (smartfon)

[ctx: theme-options]
en: Transparent mobile header
pl_PL: Przezroczysty nagłówek mobilny

[ctx: theme-options]
en: Bottom bar
pl_PL: Pasek dolny

[ctx: theme-options]
en: Regular (16x16 px)
pl_PL: Zwykły (16x16 px)

[ctx: theme-options]
en: Icons for handheld devices
pl_PL: Ikony dla urządzeń mobilnych

[ctx: theme-options]
en: 60x60 px (old iPhone)
pl_PL: 60x60 px (stary iPhone)

[ctx: theme-options]
en: 76x76 px (old iPad)
pl_PL: 76x76 px (stary iPad)

[ctx: theme-options]
en: Copyright information
pl_PL: Informacje o prawie autorskim

[ctx: theme-options]
en: Give credits to Dream-Theme
pl_PL: Oddaj cześć Dream-Theme

[ctx: theme-options]
en: Buttons
pl_PL: Przyciski

[ctx: theme-options]
en: Buttons style
pl_PL: Styl przycisków

[ctx: theme-options]
en: Flat
pl_PL: Płaskie

[ctx: theme-options]
en: Shadow
pl_PL: Cień

[ctx: theme-options]
en: Buttons color
pl_PL: Kolor przycisków

[ctx: theme-options]
en: Accent
pl_PL: Akcent

[ctx: theme-options]
en: Custom color
pl_PL: Własny kolor

[ctx: theme-options]
en: Custom gradient
pl_PL: Własny gradient

[ctx: theme-options]
en: Buttons hover color
pl_PL: Kolor przycisków przy najechaniu

[ctx: theme-options]
en: Text color
pl_PL: Kolor tekstu

[ctx: theme-options]
en: Text hover color
pl_PL: Kolor tekstu przy najechaniu

[ctx: theme-options]
en: Font-family
pl_PL: Czcionka (family)

[ctx: theme-options]
en: Font-size
pl_PL: Rozmiar czcionki

[ctx: theme-options]
en: Contact Form Appearance
pl_PL: Wygląd formularza kontaktowego

[ctx: theme-options]
en: Contact form appearance
pl_PL: Wygląd formularza kontaktowego

[ctx: theme-options]
en: Input height
pl_PL:  Wysokość pól

[ctx: theme-options]
en: Input font color
pl_PL: Kolor tekstu w inputach

[ctx: theme-options]
en: Background color
pl_PL: Kolor tła

[ctx: theme-options]
en: Input border radius
pl_PL: Zaokrąglenie rogów inputów

[ctx: theme-options]
en: Border width
pl_PL: Szerokość ramki

[ctx: theme-options]
en: Border color
pl_PL: Kolor ramki

[ctx: theme-options]
en: Contact form messages
pl_PL: Komunikaty formularza kontaktowego

[ctx: theme-options]
en: Display messages
pl_PL: Pokaż komunikaty

[ctx: theme-options]
en: Also affects WooCommerce messages.
pl_PL: Dotyczy również komunikatów WooCommerce.

[ctx: theme-options]
en: Pop-up
pl_PL: Wyskakujące

[ctx: theme-options]
en: Inline
pl_PL: W treści strony

[ctx: theme-options]
en: Message font color
pl_PL: Kolor czcionki komunikatów

[ctx: theme-options]
en: Message background color
pl_PL: Kolor tła komunikatów

[ctx: theme-options]
en: Leave empty to use accent color. Also affects WooCommerce messages.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć koloru akcentu. Dotyczy również komunikatów WooCommerce.

[ctx: theme-options]
en: Field error message
pl_PL: Komunikat błędu pola

[ctx: theme-options]
en: Leave empty to show default message.
pl_PL: Pozostaw puste, aby pokazać domyślną wiadomość.

[ctx: theme-options]
en: Form error message
pl_PL: Komunikat błędu formularza

[ctx: theme-options]
en: Form success message
pl_PL: Komunikat pomyślnego formularza

[ctx: theme-options]
en: Contact form sends emails to:
pl_PL: Formularz kontaktowy wysyła wiadomości na adres e-mail:

[ctx: theme-options]
en: E-mail
pl_PL: Adres e-mail

[ctx: theme-options]
en: Leave empty to use admin e-mail.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć adresu e-mail administratora.

[ctx: theme-options]
en: Content Fonts
pl_PL: Czcionki treści

[ctx: theme-options]
en: Headings color
pl_PL: Kolor nagłówków

[ctx: theme-options]
en: Primary text color
pl_PL: Główny kolor tekstu

[ctx: theme-options]
en: Secondary text color
pl_PL: Podrzędny kolor tekstu

[ctx: theme-options]
en: Links color
pl_PL: Kolor linków

[ctx: theme-options]
en: Basic font
pl_PL: Podstawowa czcionka

[ctx: theme-options]
en: Choose basic font-family
pl_PL: Wybierz podstawową czcionkę

[ctx: theme-options]
en: Large font size
pl_PL: Duży rozmiar tekstu

[ctx: theme-options]
en: Large line-height
pl_PL: Duży rozmiar linii

[ctx: theme-options]
en: Default font for content area & most shortcodes.
pl_PL: Domyślna czcionka dla obszaru treści i większości shortcode.

[ctx: theme-options]
en: Medium font size
pl_PL: Średni rozmiar tekstu

[ctx: theme-options]
en: Medium line-height
pl_PL: Średni rozmiar linii

[ctx: theme-options]
en: Default font for widgets in side bar & bottom bar. Can be chosen for some shortcodes.
pl_PL: Domyślna czcionka dla widgetów w sidebarze i pasku dolnym. Może być użyta dla niektórych shortcode.

[ctx: theme-options]
en: Small font size
pl_PL: Mały rozmiar tekstu

[ctx: theme-options]
en: Small line-height
pl_PL: Mały rozmiar linii

[ctx: theme-options]
en: Default font for bottom bar, breadcrumbs, some meta information etc. Can be chosen for some shortcodes.
pl_PL: Domyślna czcionka dla paska dolnego, okruszków, niektórych informacji meta itd. Może być użyta przez niektóre shortcode.

[ctx: theme-options]
en: Headers fonts
pl_PL: Czcionki nagłówków

[ctx: theme-options]
en: Default font for post titles in masonry, grid, list layouts and scrollers.
pl_PL: Domyślna czcionka dla tytułów wpisów w masonry, siatkach, listach i scrollerach.

[ctx: theme-options]
en: Default font for widget titles in sidebar & footer.
pl_PL: Domyślna czcionka dla tytułów widgetów w sidebarach i stopce.

[ctx: theme-options]
en: Line-height
pl_PL: Rozmiar linii

[ctx: theme-options]
en: Footer
pl_PL: Stopka

[ctx: theme-options]
en: Footer style
pl_PL: Styl stopki

[ctx: theme-options]
en: Footer background &amp; lines
pl_PL: Tło i linie stopki

[ctx: theme-options]
en: Content-width line
pl_PL: Linia o szerokości treści

[ctx: theme-options]
en: Full-width line
pl_PL: Linia o pełnej szerokości

[ctx: theme-options]
en: Color
pl_PL: Kolor

[ctx: theme-options]
en: Decoration
pl_PL: Dekoracja

[ctx: theme-options]
en: None
pl_PL: Brak

[ctx: theme-options]
en: Line
pl_PL: Linia

[ctx: theme-options]
en: Decoration outline color
pl_PL: Kolor ozdobnego konturu

[ctx: theme-options]
en: Add background image
pl_PL: Dodaj obraz tła

[ctx: theme-options]
en: Slide-out mode
pl_PL: Tryb wysuwania

[ctx: theme-options]
en: "Slide-out mode" isn't compatible with transparent/semitransparent content area background.
pl_PL: Tryb wysuwania nie jest kompatybilny z przezroczystym/półprzezroczystym tłem obszaru treści.

[ctx: theme-options]
en: Footer font color
pl_PL: Kolor tekstu w stopce

[ctx: theme-options]
en: Headers color
pl_PL: Kolor nagłówków

[ctx: theme-options]
en: Content color
pl_PL: Kolor treści

[ctx: theme-options]
en: Accent color
pl_PL: Kolor akcentu

[ctx: theme-options]
en: Leave empty to use default accent color.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć koloru akcentu.

[ctx: theme-options]
en: Footer layout
pl_PL: Układ stopki

[ctx: theme-options]
en: E.g. 20 pixel padding will give you 40 pixel gap between columns.
pl_PL: Np. 20px paddingu sprawi, że odstępy pomiędzy kolumnami będą wynosić 40px.

[ctx: theme-options]
en: Padding between footer columns
pl_PL: Paddingi pomiędzy kolumnami stopki

[ctx: theme-options]
en: Layout
pl_PL: Uklad

[ctx: theme-options]
en: E.g. "1/4+1/4+1/2"
pl_PL: Np. "1/4 + 1/4 + 1/2"

[ctx: theme-options]
en: Collapse to one column after
pl_PL: Złam do jednej kolumny po

[ctx: theme-options]
en: Won't have any effect if responsiveness is disabled.
pl_PL: Nie będzie mieć żadnego efektu, jeśli wyłączono responsywność.

[ctx: theme-options]
en: Bottom bar style
pl_PL: Styl paska dolnego

[ctx: theme-options]
en: Bottom bar background &amp; lines
pl_PL: Tło i linie paska dolnego

[ctx: theme-options]
en: Bottom bar layout
pl_PL: Układ paska dolnego

[ctx: theme-options]
en: Side
pl_PL: Boczny

[ctx: theme-options]
en: Split
pl_PL: Dzielony

[ctx: theme-options]
en: Centered
pl_PL: Wyśrodkowany

[ctx: theme-options]
en: Height
pl_PL: Wysokość

[ctx: theme-options]
en: Paddings
pl_PL: Paddingi

[ctx: theme-options]
en: Enable responsive layout after
pl_PL: Włącz układ responsywny po

[ctx: theme-options]
en: Bottom bar font color
pl_PL: Kolor tekstu paska dolnego

[ctx: theme-options]
en: Font color
pl_PL: Kolor tekstu

[ctx: theme-options]
en: Text area
pl_PL: Obszar tekstu

[ctx: theme-options]
en: General Appearance
pl_PL: Ogólny wygląd

[ctx: theme-options]
en: Content width
pl_PL: Szerokość treści

[ctx: theme-options]
en: Wide
pl_PL: Szeroki

[ctx: theme-options]
en: Boxed
pl_PL: Zboksowany

[ctx: theme-options]
en: Box width
pl_PL: Szerokość boksa

[ctx: theme-options]
en: Background under the box
pl_PL: Tło pod boksem

[ctx: theme-options]
en: Fullscreen
pl_PL: Pełny ekran

[ctx: theme-options]
en: Fixed background
pl_PL: Tło fixed

[ctx: theme-options]
en: "Opacity" isn't compatible with slide-out footer
pl_PL: Krycie nie jest kompatybilne z wysuwaną stopką

[ctx: theme-options]
en: Fullscreen
pl_PL: Pełny ekran

[ctx: theme-options]
en: Fixed background
pl_PL: Tło fixed

[ctx: theme-options]
en: "Fixed" setting isn't compatible with "overlapping" title area style.
pl_PL: Tło fixed nie jest kompatybilne z zachodzącym obszarem tytułu.

[ctx: theme-options]
en: Content boxes
pl_PL: Boksy treści

[ctx: theme-options]
en: Outline
pl_PL: Kontur

[ctx: theme-options]
en: Dividers
pl_PL: Separatory

[ctx: theme-options]
en: Dividers color
pl_PL: Kolor separatorów

[ctx: theme-options]
en: Color accent
pl_PL: Kolor akcentu

[ctx: theme-options]
en: Solid color
pl_PL: Jednolity

[ctx: theme-options]
en: Beautiful loading
pl_PL: Ładne ładowanie

[ctx: theme-options]
en: Fullscreen overlay color
pl_PL: Kolor pełnoekranowego overlay

[ctx: theme-options]
en: Fullscreen overlay custom color
pl_PL: Własny kolor pełnoekranowego overlay

[ctx: theme-options]
en: Fullscreen overlay custom gradient
pl_PL: Własny gradient pełnoekranowego overaly

[ctx: theme-options]
en: Fullscreen overlay opacity
pl_PL: Krycie pełnoekranowego overlay

[ctx: theme-options]
en: Spinner color
pl_PL: Kolor spinera

[ctx: theme-options]
en: Loader style
pl_PL: Styl loadera

[ctx: theme-options]
en: Spinner
pl_PL: Spiner

[ctx: theme-options]
en: Ring
pl_PL: Pierścień

[ctx: theme-options]
en: Bars
pl_PL: Paski

[ctx: theme-options]
en: Custom
pl_PL: Własny

[ctx: theme-options]
en: Paste HTML code of your custom pre-loader image in the field below.
pl_PL: Wklej kod HTML własnego loadera w pole poniżej.

[ctx: theme-options]
en: Lightbox overlay opacity
pl_PL: Krycie lightbox overlay

[ctx: theme-options]
en: Arrow size
pl_PL: Rozmiar strzałki

[ctx: theme-options]
en: Choose layout
pl_PL: Wybierz układ

[ctx: theme-options]
en: Classic
pl_PL: Klasyczny

[ctx: theme-options]
en: Top line
pl_PL: Linia górna

[ctx: theme-options]
en: Side line
pl_PL: Boczna linia

[ctx: theme-options]
en: Floating menu button
pl_PL: Przycisk pływającego menu

[ctx: theme-options]
en: Classic header layout settings
pl_PL: Ustawienia układu klasycznego nagłówka

[ctx: theme-options]
en: Header height
pl_PL: Wysokość nagłówka

[ctx: theme-options]
en: Menu position
pl_PL: Pozycja menu

[ctx: theme-options]
en: Left
pl_PL: Lewo

[ctx: theme-options]
en: Center
pl_PL: Środek

[ctx: theme-options]
en: Justified
pl_PL: Wyjustowane

[ctx: theme-options]
en: Menu margin
pl_PL: Margines menu

[ctx: theme-options]
en: Logo position
pl_PL: Pozycja logo

[ctx: theme-options]
en: Full width
pl_PL: Pełna szerokość

[ctx: theme-options]
en: Inline header layout settings
pl_PL: Ustawienia układu nagłówka w linii

[ctx: theme-options]
en: Right
pl_PL: Prawo

[ctx: theme-options]
en: Split header layout settings
pl_PL: Ustawienia układu dzielonego nagłówka

[ctx: theme-options]
en: To display split menu You should <a href="%1$s">create</a> two separate custom menus and <a href="%2$s">assign</a> them to "Split Menu Left" and "Split Menu Right" locations.
pl_PL: Aby wyświetlić dzielone menu powinieneś <a href="%1$s">stworzyć</a> dwa oddzielne menu i <a href="%2$s">przypisać je</a> do lokalizacji "Dzielone menu lewe" i "Dzielone menu prawe".

[ctx: theme-options]
en: Menu & microwidgets position
pl_PL: Pozycja menu i mikrowidżetów

[ctx: theme-options]
en: Menu inside, microwidgets outside
pl_PL: Menu wewnątrz, mikrowidgety na zewnątrz

[ctx: theme-options]
en: Menu inside, microwidgets inside
pl_PL: Menu i mikrowidgety wewnątrz

[ctx: theme-options]
en: Menu outside, microwidgets outside
pl_PL: Menu i mikrowidgety na zewnątrz

[ctx: theme-options]
en: Side header layout settings
pl_PL: Ustawienia układu bocznego nagłówka

[ctx: theme-options]
en: NAVIGATION AREA SETTINGS
pl_PL: Ustawienia obszaru nawigacji

[ctx: theme-options]
en: Header width
pl_PL: Szerokość nagłówka

[ctx: theme-options]
en: Header position
pl_PL: Pozycja nagłówka

[ctx: theme-options]
en: Navigation area paddings
pl_PL: Padding obszaru nawigacji

[ctx: theme-options]
en: Menu settings
pl_PL: Ustawienia menu

[ctx: theme-options]
en: Top line layout settings
pl_PL: Ustawienia układu linii górnej

[ctx: theme-options]
en: Top line height
pl_PL: Wysokość linii górnej

[ctx: theme-options]
en: Logo & menu button position
pl_PL: Pozycja logo i przycisk menu

[ctx: theme-options]
en: Left button + right logo
pl_PL: Przycisk z lewej + logo z prawej

[ctx: theme-options]
en: Left button + centered logo
pl_PL: Przycisk z lewej + logo na środku

[ctx: theme-options]
en: Right button + left logo
pl_PL: Przycisk z prawej + logo z lewej

[ctx: theme-options]
en: Right button + centered logo
pl_PL: Przycisk z prawej + logo na środku

[ctx: theme-options]
en: Sticky line
pl_PL: Przyklejona linia

[ctx: theme-options]
en: Side line layout settings
pl_PL: Ustawienia układu linii bocznej

[ctx: theme-options]
en: Side line width
pl_PL: Szerokość linii bocznej

[ctx: theme-options]
en: Line position
pl_PL: Pozycja linii

[ctx: theme-options]
en: Show navigation area
pl_PL: Pokaż obszar nawigacjii

[ctx: theme-options]
en: Above the line
pl_PL: Powyżej linii

[ctx: theme-options]
en: Under the line
pl_PL: Poniżej linii

[ctx: theme-options]
en: Floating menu button layout settings
pl_PL: Ustawienia układu przycisku pływającego menu

[ctx: theme-options]
en: Floating logo
pl_PL: Pływające logo

[ctx: theme-options]
en: Navigation
pl_PL: Nawigacja

[ctx: theme-options]
en: Side navigation
pl_PL: Boczna nawigacja

[ctx: theme-options]
en: Overlay navigation
pl_PL: Nawigacja w overlay

[ctx: theme-options]
en: Navigation area settings
pl_PL: Ustawienia obszaru nawigacji

[ctx: theme-options]
en: Navigation area width
pl_PL: Szerokość obszaru nawigacji

[ctx: theme-options]
en: Navigation area position
pl_PL: Pozycja obszaru nawigacji

[ctx: theme-options]
en: Animation on opening
pl_PL: Animacja przy otwarciu

[ctx: theme-options]
en: menu settings
pl_PL: ustawienia menu

[ctx: theme-options]
en: Microwidgets
pl_PL: Mikrowidgety

[ctx: theme-options]
en: Microwidgets layout
pl_PL: Układ mikrowidgetów

[ctx: theme-options]
en: Icons
pl_PL: Ikony

[ctx: theme-options]
en: Bold
pl_PL: Pogrubienie

[ctx: theme-options]
en: Inactive microwidgets
pl_PL: Nieaktywne mikrowidgety

[ctx: theme-options]
en: Microwidgets in top bar (left)
pl_PL: Mikrowidgety w pasku górnym (lewo)

[ctx: theme-options]
en: Microwidgets in top bar (right)
pl_PL: Mikrowidgety w pasku górnym (prawo)

[ctx: theme-options]
en: Microwidgets in navigation area
pl_PL: Mikrowidgety w obszarze nawigacji

[ctx: theme-options]
en: Microwidgets near logo (left)
pl_PL: Mikrowidgety obok logo (lewo)

[ctx: theme-options]
en: Microwidgets near logo (right)
pl_PL: Mikrowidgety obok logo (prawo)

[ctx: theme-options]
en: Microwidgets area paddings
pl_PL: Paddingi obszaru mikrowidgetów

[ctx: theme-options]
en: Microwidgets near logo
pl_PL: Mikrowidgety obok logo

[ctx: theme-options]
en: Left microwidgets area paddings
pl_PL: Paddingi obszaru lewych mikrowidgetów

[ctx: theme-options]
en: Right microwidgets area paddings
pl_PL: Paddingi obszaru prawych mikrowidgetów

[ctx: theme-options]
en: Microwidgets in navigation area (left)
pl_PL: Mikrowidgety w obszarze nawigacji (lewo)

[ctx: theme-options]
en: Microwidgets in navigation area (right)
pl_PL: Mikrowidgety w obszarze nawigacji (prawo)

[ctx: theme-options]
en: Inactive elements
pl_PL: Nieaktywne elementy

[ctx: theme-options]
en: Below menu
pl_PL: Poniżej menu

[ctx: theme-options]
en: Area below menu padding
pl_PL: Padding obszaru poniżej menu

[ctx: theme-options]
en: Microwidgets in top line (left)
pl_PL: Mikrowidgety w linii górnej (lewo)

[ctx: theme-options]
en: Microwidgets in top line (right)
pl_PL: Mikrowidgety w linii górnej (prawo)

[ctx: theme-options]
en: Microwidgets in top line
pl_PL: Mikrowidgety w linii górnej

[ctx: theme-options]
en: Microwidgets in top bar
pl_PL: Mikrowidgety w pasku górnym

[ctx: theme-options]
en: Capitalize
pl_PL: Kapitalizuj

[ctx: theme-options]
en: Microwidgets in mobile header
pl_PL: Mikrowidgety w mobilnej nawigacji

[ctx: theme-options]
en: Font family
pl_PL: Czcionka (family)

[ctx: theme-options]
en: Search
pl_PL: Szukaj

[ctx: theme-options]
en: Search style
pl_PL: Styl wyszukiwania

[ctx: theme-options]
en: Input with fixed width
pl_PL: Pole o stałej szerokości

[ctx: theme-options]
en: Input with changing width
pl_PL: Pole o zmiennej szerokości

[ctx: theme-options]
en: Search icon
pl_PL: Ikona wyszukiwania

[ctx: theme-options]
en: Default
pl_PL: Domyślny

[ctx: theme-options]
en: Icon size
pl_PL: Rozmiar ikony

[ctx: theme-options]
en: Search caption
pl_PL: Napis  wyszukiwania

[ctx: theme-options]
en: Leave empty to remove caption.
pl_PL: Pozostaw puste, aby usunąć napis.

[ctx: theme-options]
en: Input font & icon settings
pl_PL: Ustawienia czcionki i ikony pola

[ctx: theme-options]
en: Icon
pl_PL: Ikona

[ctx: theme-options]
en: Font & icon color
pl_PL: Kolor czcionki i ikony

[ctx: theme-options]
en: Input caption
pl_PL: Napis pola

[ctx: theme-options]
en: Type and hit enter &hellip;
pl_PL: Wpisz szukaną frazę i wciśnij enter&hellip;

[ctx: theme-options]
en: Input background settings
pl_PL: Ustawienia tła pola

[ctx: theme-options]
en: Background height
pl_PL: Wysokość tła

[ctx: theme-options]
en: Background width
pl_PL: Szerokość tła

[ctx: theme-options]
en: Background width on click
pl_PL: Szerokość tła przy kliknięciu

[ctx: theme-options]
en: Popup background
pl_PL: Tło popupa

[ctx: theme-options]
en: Choose color
pl_PL: Wybierz kolor

[ctx: theme-options]
en: Overlay color
pl_PL: Kolor overlay

[ctx: theme-options]
en: Mono color
pl_PL: Jednokolowe

[ctx: theme-options]
en: Address
pl_PL: Adres

[ctx: theme-options]
en: Phone
pl_PL: Numer telefonu

[ctx: theme-options]
en: Email
pl_PL: Adres e-mail

[ctx: theme-options]
en: Working hours
pl_PL: Godziny otwarcia

[ctx: theme-options]
en: Login
pl_PL: Zaloguj się

[ctx: theme-options]
en: Login caption
pl_PL: Tekst zalogowania się

[ctx: theme-options]
en: Logout caption
pl_PL: Tekst wylogowania się

[ctx: theme-options]
en: Logout
pl_PL: Wyloguj się

[ctx: theme-options]
en: Show graphic icon
pl_PL: Pokaż ikonę

[ctx: theme-options]
en: Use custom logout link
pl_PL: Użyj własnego linka wylogowania

[ctx: theme-options]
en: Logout link
pl_PL: Link wylogowania

[ctx: theme-options]
en: Button 1
pl_PL: Przycisk 1

[ctx: theme-options]
en: Button 2
pl_PL: Przycisk 2

[ctx: theme-options]
en: Text 1
pl_PL: Tekst 1

[ctx: theme-options]
en: Text 2
pl_PL: Tekst 2

[ctx: theme-options]
en: Text 3
pl_PL: Tekst 3

[ctx: theme-options]
en: Text 4
pl_PL: Tekst 4

[ctx: theme-options]
en: Text 5
pl_PL: Tekst 5

[ctx: theme-options]
en: Desktop menu style
pl_PL: Styl menu desktop

[ctx: theme-options]
en: Dropdown
pl_PL: Rozwijane

[ctx: theme-options]
en: List
pl_PL: Lista

[ctx: theme-options]
en: First header switch menu style
pl_PL: Pierwszy punk zmiany stylu menu w nagłówku

[ctx: theme-options]
en: Second header switch menu style
pl_PL: Drugi punkt zmiany stylu menu w nagłówku

[ctx: theme-options]
en: Social icons
pl_PL: Ikony social

[ctx: theme-options]
en: Icons background size
pl_PL: Rozmiar tła ikon

[ctx: theme-options]
en: Icons size
pl_PL: Rozmiar ikon

[ctx: theme-options]
en: Icons border width
pl_PL: Grubość ramki ikon

[ctx: theme-options]
en: Icons border radius
pl_PL: Zaokrąglenie rogów ikon

[ctx: theme-options]
en: Icons margins
pl_PL: Margines ikon

[ctx: theme-options]
en: Gap between icons
pl_PL: Odstęp pomiędzy ikonami

[ctx: theme-options]
en: Normal
pl_PL: Normalny

[ctx: theme-options]
en: Icons color
pl_PL: Kolor ikon

[ctx: theme-options]
en: Leave empty to use accent color
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć koloru akcentu

[ctx: theme-options]
en: Hover
pl_PL: Najechanie

[ctx: theme-options]
en: Icons hover
pl_PL: Najechania ikon

[ctx: theme-options]
en: Url
pl_PL: URL

[ctx: theme-options]
en: Top bar
pl_PL: Pasek górny

[ctx: theme-options]
en: Top bar background
pl_PL: Tło paska górnego

[ctx: theme-options]
en: Top bar height
pl_PL: Wysokość paska górnego

[ctx: theme-options]
en: Top bar paddings
pl_PL: Paddingi paska górnego

[ctx: theme-options]
en: Line color
pl_PL: Kolor linii

[ctx: theme-options]
en: Line height
pl_PL: Wysokość linii

[ctx: theme-options]
en: Line style
pl_PL: Styl linii

[ctx: theme-options]
en: Solid
pl_PL: Ciągła

[ctx: theme-options]
en: Dotted
pl_PL: Kropkowana

[ctx: theme-options]
en: Dashed
pl_PL: Przerywana

[ctx: theme-options]
en: Double
pl_PL: Podwójne

[ctx: theme-options]
en: Show line in transparent headers
pl_PL: Pokaż linię w przezroczystych nagłówkach

[ctx: theme-options]
en: Header
pl_PL: Nagłówek

[ctx: theme-options]
en: Navigation area appearance
pl_PL: Wygląd obszaru nawigacji

[ctx: theme-options]
en: Menu background for "Classic" header
pl_PL: Kolor tła menu dla klasycznego nagłówka

[ctx: theme-options]
en: Menu background / line
pl_PL: Tło/linia menu

[ctx: theme-options]
en: Line appearance
pl_PL: Wygląd linii

[ctx: theme-options]
en: Menu button appearance
pl_PL: Wygląd przycisku menu

[ctx: theme-options]
en: Small
pl_PL: Mały

[ctx: theme-options]
en: Medium
pl_PL: Średni

[ctx: theme-options]
en: Large
pl_PL: Duży

[ctx: theme-options]
en: Background size
pl_PL: Rozmiar tła

[ctx: theme-options]
en: Background border radius
pl_PL: Zaokrąglenie rogów tła

[ctx: theme-options]
en: "Open menu" button
pl_PL: Przycisk "Otwórz menu"

[ctx: theme-options]
en: Icon color
pl_PL: Kolor ikony

[ctx: theme-options]
en: "Close menu" button
pl_PL: Przycisk "Zamknij menu"

[ctx: theme-options]
en: Website overlay on navigation opening
pl_PL: Overlay strony przy otwarciu nawigacji

[ctx: theme-options]
en: Opacity
pl_PL: Krycie

[ctx: theme-options]
en: Menu font
pl_PL: Czcionka menu

[ctx: theme-options]
en: Show next level indicator arrows
pl_PL: Pokaż ikony indykatora następnego poziomu

[ctx: theme-options]
en: Icons are always visible if parent menu items are clickable (for side and overlay headers).
pl_PL: Ikony są zawsze widoczne jeżeli nadrzędna pozycja menu jest klikalna (dla bocznych i kurtynowych nagłówków)

[ctx: theme-options]
en: Make parent menu items clickable
pl_PL: Uczyń elementy nadrzędne klikalnymi

[ctx: theme-options]
en: Menu subtitles
pl_PL: Podtytuły menu

[ctx: theme-options]
en: Font colors
pl_PL: Kolory czcionki

[ctx: theme-options]
en: Active
pl_PL: Aktywne

[ctx: theme-options]
en: Menu items margin & padding
pl_PL: Marginesy i paddingi elementów menu

[ctx: theme-options]
en: Side margin for first and last menu items
pl_PL: Boczne marginesy dla pierwszego i ostatniego elementu menu

[ctx: theme-options]
en: Works for top headers only
pl_PL: Działa tylko dla nagłówków górnych

[ctx: theme-options]
en: Regular
pl_PL: Regularne

[ctx: theme-options]
en: Remove
pl_PL: Usuń

[ctx: theme-options]
en: Custom margin
pl_PL: Własny margines

[ctx: theme-options]
en: Full height & full width links
pl_PL: Linki o pełnej szerokości i wysokości

[ctx: theme-options]
en: Divider height (width)
pl_PL: Wysokość (szerokość) separatora

[ctx: theme-options]
en: Custom (in px)
pl_PL: Własne (in px)

[ctx: theme-options]
en: First & last dividers
pl_PL: Pierwszy i ostatni separator

[ctx: theme-options]
en: Decoration styles for horizontal headers
pl_PL: Style dekoracji dla poziomych nagłówków

[ctx: theme-options]
en: Background / outline / line
pl_PL: Tło / obrys / linia

[ctx: theme-options]
en: Direction
pl_PL: Kierunek

[ctx: theme-options]
en: Left to right
pl_PL: Z lewej do prawej

[ctx: theme-options]
en: From center
pl_PL: Ze środka

[ctx: theme-options]
en: Upwards
pl_PL: Do góry

[ctx: theme-options]
en: Downwards
pl_PL: Do dołu

[ctx: theme-options]
en: Underline color
pl_PL: Kolor podkreślenia

[ctx: theme-options]
en: Hover style
pl_PL: Styl najechania

[ctx: theme-options]
en: Hover color
pl_PL: Kolor najechania

[ctx: theme-options]
en: Hover opacity
pl_PL: Krycie najechania

[ctx: theme-options]
en: Hover line
pl_PL: Linia najechania

[ctx: theme-options]
en: Hover line color
pl_PL: Kolor linii najechania

[ctx: theme-options]
en: Hover line opacity
pl_PL: Krycie linii najechania

[ctx: theme-options]
en: Active style
pl_PL: Styl aktywnego

[ctx: theme-options]
en: Active color
pl_PL: Kolor aktywnego

[ctx: theme-options]
en: Active opacity
pl_PL: Krycie aktywnego

[ctx: theme-options]
en: Active line
pl_PL: Linia aktywnego

[ctx: theme-options]
en: Active line color
pl_PL: Kolor linii aktywnego

[ctx: theme-options]
en: Active line opacity
pl_PL: Krycie linii aktywnego

[ctx: theme-options]
en: Submenu
pl_PL: Podmenu

[ctx: theme-options]
en: Submenu font
pl_PL: Czcionka podmenu

[ctx: theme-options]
en: Submenu subtitles
pl_PL: Czcionka podtytułów podmenu

[ctx: theme-options]
en: Submenu items margin & padding
pl_PL: Marginesy i paddingi elementów podmenu

[ctx: theme-options]
en: Submenu for side & overlay navigation
pl_PL: Podmenu dla bocznej nawigacji i nawigacji overlay

[ctx: theme-options]
en: Show
pl_PL: Pokaż

[ctx: theme-options]
en: Sideways
pl_PL: Z boku

[ctx: theme-options]
en: Submenu & drop-down microwidgets background
pl_PL: Tło podmenu i mikrowidgetów dropdown

[ctx: theme-options]
en: Width
pl_PL: Szerokość

[ctx: theme-options]
en: Hover background color
pl_PL: Kolor tła najechań

[ctx: theme-options]
en: Active background color
pl_PL: Kolor tła aktywnego

[ctx: theme-options]
en: Floating header
pl_PL: Pływająca nawigacja

[ctx: theme-options]
en: Effect
pl_PL: Efekt

[ctx: theme-options]
en: Sticky
pl_PL: Przyklejone

[ctx: theme-options]
en: Show after scrolling
pl_PL: Pokaż po przejechaniu

[ctx: theme-options]
en: First header switch point (tablet)
pl_PL: Pierwszy punkt zmiany nagłówka (tablet)

[ctx: theme-options]
en: To skip this switch point set the same value as for the second (phone) point.
pl_PL: Aby pominąć ten punkt zmiany, ustaw taką samą wartość jak dla drugiego (smartfon) punktu.

[ctx: theme-options]
en: Left menu + right logo
pl_PL: Menu z lewej + logo z prawej

[ctx: theme-options]
en: Left menu + centered logo
pl_PL: Menu z lewej + logo na środku

[ctx: theme-options]
en: Right menu + left logo
pl_PL: Menu z prawej + logo z lewej

[ctx: theme-options]
en: Right menu + centered logo
pl_PL: Menu z prawej + logo na środku

[ctx: theme-options]
en: Second header switch point (phone)
pl_PL: Drugi punkt zmiany nagłówka (smartfon)

[ctx: theme-options]
en: To skip this switch point set it to 0.
pl_PL: Aby pominąć ten punkt ustaw go na 0.

[ctx: theme-options]
en: Header background
pl_PL: Tło nagłówka

[ctx: theme-options]
en: Menu icon (hamburger)
pl_PL: Ikona menu (hamburger)

[ctx: theme-options]
en: Icon background
pl_PL: Tło ikon

[ctx: theme-options]
en: Leave empty to use accent color.
pl_PL: Pozostaw puste, aby użyć koloru akcentu.

[ctx: theme-options]
en: Floating mobile header
pl_PL: Pływająca nawigacja mobilna

[ctx: theme-options]
en: Sticky mobile header
pl_PL: Przyklejony nagłówek mobilny

[ctx: theme-options]
en: Mobile navigation area
pl_PL: Obszar nawigacji mobilnej

[ctx: theme-options]
en: Normal font color
pl_PL: Normalny kolor czcionki

[ctx: theme-options]
en: Active & hover font color
pl_PL: Kolor czcionki aktywnego i najechania

[ctx: theme-options]
en: Menu background
pl_PL: Tło menu

[ctx: theme-options]
en: Website overlay on mobile menu opening
pl_PL: Overlay strony przy otwarciu mobilnego menu

[ctx: theme-options]
en: Maximum background width
pl_PL: Maksymalna szerokość tła

[ctx: theme-options]
en: Mobile menu position
pl_PL: Pozycja mobilnego menu

[ctx: theme-options]
en: Mobile menu slides from
pl_PL: Mobilne menu wysuwa się z

[ctx: theme-options]
en: Images Styling &amp; Hovers
pl_PL: Style obrazów i najechań

[ctx: theme-options]
en: Styling
pl_PL: Stylizacja

[ctx: theme-options]
en: Image &amp; hover decoration
pl_PL: Dekoracja obrazów i najechań

[ctx: theme-options]
en: May not have effect on some portfolio, photo albums and shortcodes image hovers.
pl_PL: Może nie mieć efektu na niektórych portfolio, albumach zdjęć i shortcodów.

[ctx: theme-options]
en: Grayscale
pl_PL: Skala szarości

[ctx: theme-options]
en: Grayscale with color hovers
pl_PL: Skala szarości z kolorowym najechaniem

[ctx: theme-options]
en: Blur
pl_PL: Rozmycie

[ctx: theme-options]
en: Scale
pl_PL: Skalowanie

[ctx: theme-options]
en: Default image hovers
pl_PL: Domyślne najechania obazu

[ctx: theme-options]
en: No icon
pl_PL: Brak ikony

[ctx: theme-options]
en: Small icon in the corner
pl_PL: Mała ikona w rogu

[ctx: theme-options]
en: Large centered icon
pl_PL: Duża, wyśrodkowana ikona

[ctx: theme-options]
en: Hovers background color
pl_PL: Kolor tła najechań

[ctx: theme-options]
en: Hovers background opacity
pl_PL: Krycie tła najechań

[ctx: theme-options]
en: Portfolio &amp; photo albums hovers
pl_PL: Najechania portfolio i albumów zdjęć

[ctx: theme-options]
en: Icons on hover in portfolio
pl_PL: Ikony przy najechaniu na portfolio

[ctx: theme-options]
en: Semitransparent
pl_PL: Półprzezroczyste

[ctx: theme-options]
en: Image minuatures on hover in photo albums
pl_PL: Miniatury obrazów przy najechaniu na album zdjęć

[ctx: theme-options]
en: Overlapping miniatures of a different size
pl_PL: Zachodzące miniatury o różnych rozmiarach

[ctx: theme-options]
en: Three miniatures in a row
pl_PL: Trzy miniatury w rzędzie

[ctx: theme-options]
en: Field below contains your current theme options in encrypted format.
    You can copy and backup them in .txt file.
    To restore settings, copy them from backup .txt file, paste into field below and hit the "Save Options" button.
pl_PL: Pole poniżej zawiera ustawienia motywu w zaszyfrowanym formacie.
    Możesz skopiować i zapisać je w pliku .txt.
    Aby przywrócić ustawienia, wklej je w pole poniżej i wciśnij przycisk "Zapisz ustawienia.

[ctx: theme-options]
en: Export/Import Options
pl_PL: Eksport/import opcji

[ctx: theme-options]
en: Share Buttons
pl_PL: Przyciski udostępniania

[ctx: theme-options]
en: Share buttons appearance
pl_PL: Wygląd przycisków udostępniania

[ctx: theme-options]
en: Show on hover
pl_PL: Pokaż przy najechaniu

[ctx: theme-options]
en: Always visible
pl_PL: Zawsze widoczne

[ctx: theme-options]
en: Title area layout
pl_PL: Układ obszaru tytułu

[ctx: theme-options]
en: Title and breadcrumbs interposition
pl_PL: Interpozycja tytułu i okruszków

[ctx: theme-options]
en: Title area height
pl_PL: Wysokość obszaru tytułu

[ctx: theme-options]
en: Title area style
pl_PL: Styl obszaru tytułu

[ctx: theme-options]
en: Choose style
pl_PL: Wybierz styl

[ctx: theme-options]
en: Plain
pl_PL: Zwykłe

[ctx: theme-options]
en: Decorative line
pl_PL: Linia dekoracyjna

[ctx: theme-options]
en: Border
pl_PL: Ramka

[ctx: theme-options]
en: Decorative line below background.
pl_PL: Linia dekoracyjna pod tłem.

[ctx: theme-options]
en: Border height
pl_PL: Wysokość ramki

[ctx: theme-options]
en: Border style
pl_PL: Styl ramki

[ctx: theme-options]
en: Background Image
pl_PL: Obraz tła

[ctx: theme-options]
en: Enable color overlay
pl_PL: Włącz kolor overlay

[ctx: theme-options]
en: Scroll effect
pl_PL: Efekt przewijania

[ctx: theme-options]
en: Move with the content
pl_PL: Przewijaj wraz z treścią

[ctx: theme-options]
en: Fixed at it's position
pl_PL: Fixed

[ctx: theme-options]
en: Vertical parallax on scroll
pl_PL: Parallax pionowy przy przewijaniu

[ctx: theme-options]
en: Parallax speed
pl_PL: Prędkość parallax

[ctx: theme-options]
en: Enter value between 0 to 1
pl_PL: Wprowadź wartość pomiędzy 0 a 1

[ctx: theme-options]
en: Header style
pl_PL: Styl nagłówka

[ctx: theme-options]
en: Overlapping
pl_PL: Zachodzący

[ctx: theme-options]
en: Transparent
pl_PL: Przezroczysty

[ctx: theme-options]
en: Affects menu color, microwidgets etc.
pl_PL: Dotyczy koloru menu, mikrowidgetów etc.

[ctx: theme-options]
en: Сolor
pl_PL: Kolor

[ctx: theme-options]
en: Page title
pl_PL: Tytuł strony

[ctx: theme-options]
en: Breadcrumbs
pl_PL: Okruszki

[ctx: theme-options]
en: Background & border
pl_PL: Tło i ramka

[ctx: theme-options]
en: Responsive layout
pl_PL: Układ responsywny

[ctx: theme-options]
en: Switch to responsive layout after
pl_PL: Przełącz na układ responsywny po

[ctx: theme-options]
en: Responsive title area height
pl_PL: Wysokość obszaru responsywnego tytułu

[ctx: theme-options]
en: Responsive title font size
pl_PL: Rozmiar czcionki responsywnego tytułu

[ctx: theme-options]
en: Responsive title line height
pl_PL: Wysokość linii responsywnego tytułu

[ctx: theme-options]
en: Disable breadcrumbs
pl_PL: Wyłącz okruszki

[ctx: theme-options]
en: Sidebar settings
pl_PL: Ustawienia sidebara

[ctx: theme-options]
en: Sidebar width
pl_PL: Szerokość sidebara

[ctx: theme-options]
en: Vertical distance between widgets
pl_PL: Dystans pionowy pomiędzy widgetami

[ctx: theme-options]
en: Distance between content area & sidebar
pl_PL: Dystans pomiędzy obszarem treści a sidebarem

[ctx: theme-options]
en: Sidebar style
pl_PL: Styl sidebara

[ctx: theme-options]
en: Background behind whole sidebar
pl_PL: Tło za całym sidebarem

[ctx: theme-options]
en: Background behind each widget
pl_PL: Tło za każdym widgetem

[ctx: theme-options]
en: Vertical divider
pl_PL: Pionowy separator

[ctx: theme-options]
en: Dividers between widgets
pl_PL: Separatory pomiędzy widgetami

[ctx: theme-options]
en: Text
pl_PL: Tekst

[ctx: theme-options]
en: Move sidebar below content after
pl_PL: Przenieś sidebar pod treść po

[ctx: theme-options]
en: <strong>Attention!</strong> Changing skin will overwrite most of your settings.
    You may want to use <a href='%s'>Export/Import Options</a> interface to backup your current theme options.
pl_PL: <strong>Uwaga!</strong> Zmiana skórki nadpisze większość Twoich ustawień.
    Możesz użyć <a href='%s'>Eksport/import opcji</a> aby zrobić backup bieżących ustawień motywu.

[ctx: theme-options]
en: Skins
pl_PL: Skórki

[ctx: theme-options]
en: Stripes
pl_PL: Paski

[ctx: theme-options]
en: Outlines
pl_PL: Obrysy

[ctx: theme-options]
en: Hide
pl_PL: Ukryj

[ctx: theme-options]
en: Outlines color
pl_PL: Kolor obrysów

[ctx: theme-options]
en: Outlines opacity
pl_PL: Krycie obrysów

[ctx: theme-options]
en: Content boxes background
pl_PL: Tło boksów treści

[ctx: theme-options]
en: Background opacity
pl_PL: Krycie tła

[ctx: theme-options]
en: Decoration outline opacity
pl_PL: Krycie ozdobnego konturu

[ctx: theme-options]
en: Widget Areas
pl_PL: Obszary widgetów

[ctx: theme-options]
en: Widget areas
pl_PL: Obszary widgetów

[ctx: theme-options]
en: Default Sidebar
pl_PL: Domyślny sidebar

[ctx: theme-options]
en: Sidebar primary widget area
pl_PL: Obszar głównych widgetów sidebara

[ctx: theme-options]
en: Default Footer
pl_PL: Domyślna stopka

[ctx: theme-options]
en: Footer primary widget area
pl_PL: Obszar głownych widgetów stopki

[ctx: theme-options]
en: Add new widget area
pl_PL: Dodaj nowy obszar widgetów

[ctx: theme-options]
en: Sidebar name
pl_PL: Nazwa sidebara

[ctx: theme-options]
en: Sidebar description (optional)
pl_PL: Opis sidebara (opcjonalnie)

[ctx: theme-options]
en: On
pl_PL: Włączony

[ctx: theme-options]
en: Off
pl_PL: Wyłączony

[ctx: theme-options]
en: Proportional images
pl_PL: Proporcjonalne obrazy

[ctx: theme-options]
en: Fixed width
pl_PL: Stała szerokość

[ctx: theme-options]
en: Solid background
pl_PL: Jednolite tło

[ctx: theme-options]
en: Custom color outline
pl_PL: Własny kolor obrysu

[ctx: theme-options]
en: Available areas:
pl_PL: Dostępne obszary:

[ctx: theme-options]
en: Top bar (left)
pl_PL: Pasek górny (lewo)

[ctx: theme-options]
en: Top bar (right)
pl_PL: Pasek górny (prawo)

[ctx: theme-options]
en: Near logo
pl_PL: Obok logo

[ctx: theme-options]
en: Near navigation area
pl_PL: Obok obszaru nawigacji

[ctx: theme-options]
en: large
pl_PL: duży

[ctx: theme-options]
en: medium
pl_PL: średni

[ctx: theme-options]
en: small
pl_PL: mały

[ctx: theme-options]
en: Top padding (px)
pl_PL: Padding górny (px)

[ctx: theme-options]
en: Right padding (px)
pl_PL: Padding prawy (px)

[ctx: theme-options]
en: Bottom padding (px)
pl_PL: Padding dolny (px)

[ctx: theme-options]
en: Left padding (px)
pl_PL: Padding lewy (px)

[ctx: theme-options]
en: Top margin (px)
pl_PL: Margines górny (px)

[ctx: theme-options]
en: Right margin (px)
pl_PL: Margines prawy (px)

[ctx: theme-options]
en: Bottom margin (px)
pl_PL: Margines dolny (px)

[ctx: theme-options]
en: Left margin (px)
pl_PL: Margines lewy (px)

[ctx: theme-options]
en: Logo and microwidgets position
pl_PL: Pozycja logo i mikrowidgetów

[ctx: theme-options]
en: Along the edges of menu
pl_PL: Wzdłuż krawędzi menu

[ctx: theme-options]
en: Along the edges of navigation area
pl_PL: Wzdłuż krawędzi obszaru nawigacji

[ctx: theme-options]
en: Menu items alignment
pl_PL: Wyrównanie elementów menu

[ctx: theme-options]
en: Menu items link area
pl_PL: Obszar linku elementów menu

[ctx: theme-options]
en: Full-width
pl_PL: Pełna szerokość

[ctx: theme-options]
en: Text-width
pl_PL: Szerokość tekstu

[ctx: theme-options]
en: Width of header content
pl_PL: Szerokość zawartości nagłówka

[ctx: theme-options]
en: Position of header content
pl_PL: Pozycja zawartości nagłówka

[ctx: theme-options]
en: Switch after
pl_PL: Przełącz po

[ctx: theme-options]
en: On desktops
pl_PL: Na desktopach

[ctx: theme-options]
en: Mobile navigation
pl_PL: Mobilna nawigacja

[ctx: theme-options]
en: Caption
pl_PL: Napis

[ctx: theme-options]
en: Button settings
pl_PL: Ustawienia przycisku

[ctx: theme-options]
en: Button name
pl_PL: Nazwa przycisku

[ctx: theme-options]
en: Button
pl_PL: Przycisk

[ctx: theme-options]
en: Open link in a new tab
pl_PL: Otwórz link w nowej karcie

[ctx: theme-options]
en: Enable smooth scroll for anchor navigation
pl_PL: Włącz płynne przewijanie dla nawigacji kotwicą

[ctx: theme-options]
en: Icon settings
pl_PL: Ustawienia ikony

[ctx: theme-options]
en: Show icon
pl_PL: Pokaż ikonę

[ctx: theme-options]
en: Icon alignment
pl_PL: Wyrównanie ikony

[ctx: theme-options]
en: Normal state
pl_PL: Normalny stan

[ctx: theme-options]
en: Text & icon color
pl_PL: Kolor tekstu i ikony

[ctx: theme-options]
en: Button background color
pl_PL: Kolor tła przycisku

[ctx: theme-options]
en: Hover state
pl_PL: Stan najechania

[ctx: theme-options]
en: Update
pl_PL: Aktualizuj

[ctx: theme-options]
en: Click OK to restore default settings on this page!
pl_PL: Kliknij OK aby przywrócić domyślne ustawienia na tej stronie!

[ctx: theme-options]
en: The application has encountered an unknown error.
pl_PL: Aplikacja napotkała nieznany błąd.

[ctx: theme-options]
en: Theme options cannot be saved. Not enough memory available. Please try to increase <a href="http://support.dream-theme.com/knowledgebase/allowed-memory-size-error/" title="memory limit">memory limit</a>
pl_PL: Ustawienia motywu nie mogą zostać zapisane. Brak wystarczającej pamięci. Proszę spróbować zwiększyć <a href="http://support.dream-theme.com/knowledgebase/allowed-memory-size-error/" title="memory limit">memory limit</a>

[ctx: theme-options]
en: Horizontal Tablet
pl_PL: Poziomy tablet

[ctx: theme-options]
en: Vertical Tablet
pl_PL: Pionowy tablet

[ctx: theme-options]
en: Mobile Phone
pl_PL: Smartfon

[ctx: theme-options]
en: no title
pl_PL: bez tytułu

[ctx: theme-options]
en: no repeat
pl_PL: nie powtarzaj

[ctx: theme-options]
en: repeat x
pl_PL: powtarzaj X

[ctx: theme-options]
en: repeat y
pl_PL: powtarzaj Y

[ctx: theme-options]
en: repeat
pl_PL: powtarzaj

[ctx: theme-options]
en: top
pl_PL: góra

[ctx: theme-options]
en: bottom
pl_PL: dół

[ctx: theme-options]
en: center
pl_PL: środek

[ctx: theme-options]
en: left
pl_PL: lewo

[ctx: theme-options]
en: right
pl_PL: prawo

[ctx: theme-options]
en: Top Left
pl_PL: Lewa góra

[ctx: theme-options]
en: Top Center
pl_PL: Górny środek

[ctx: theme-options]
en: Top Right
pl_PL: Prawa góra

[ctx: theme-options]
en: Middle Left
pl_PL: Lewy środek

[ctx: theme-options]
en: Middle Center
pl_PL: Środek

[ctx: theme-options]
en: Middle Right
pl_PL: Prawy środek

[ctx: theme-options]
en: Bottom Left
pl_PL: Lewy dół

[ctx: theme-options]
en: Bottom Center
pl_PL: Dolny środek

[ctx: theme-options]
en: Bottom Right
pl_PL: Prawy dół

[ctx: theme-options]
en: Scroll Normally
pl_PL: Przewijaj normalnie

[ctx: theme-options]
en: Fixed in Place
pl_PL: Stały w miejscu

[ctx: theme-options]
en: Italic
pl_PL: Kursywa

[ctx: theme-options]
en: Bold Italic
pl_PL: Pogrubiona kursywa

[ctx: theme-options]
en: Small buttons
pl_PL: Małe przyciski

[ctx: theme-options]
en: Medium buttons
pl_PL: Średnie przyciski

[ctx: theme-options]
en: Big buttons
pl_PL: Duże przyciski

[ctx: theme-options]
en: Social buttons in blog posts
pl_PL: Przyciski social we wpisach

[ctx: theme-options]
en: Social buttons in portfolio projects
pl_PL: Przyciski social w projektach portfolio

[ctx: theme-options]
en: Social buttons in media (photos and videos)
pl_PL: Przyciski social w mediach (zdjęcia i filmy)

[ctx: theme-options]
en: Social buttons on pages and page templates
pl_PL: Przyciski social na stronach i szablonach stron

[ctx: theme-options]
en: Stripe 1
pl_PL: Pasek 1

[ctx: theme-options]
en: Stripe 2
pl_PL: Pasek 2

[ctx: theme-options]
en: Stripe 3
pl_PL: Pasek 3

[ctx: theme-options]
en: Settings bellow allows you to select pages to be used as templates for your Archives and Search results. This includes header, footer, sidebar and <strong>content layout</strong> (beta feature).
    Note that Archives content and Search results appearance will be rendered in accordance with <strong>first</strong> <span class='of-tooltip'><strong>corresponding shortcode</strong><i class='tooltiptext'><b>Supported shortcodes:</b><br />%s</i></span> found on the page. Otherwise it will default to a masonry layout. Categorisation is always disabled and pagination defaults to a 'standard' mode.
pl_PL: Ustawienia poniżej pozwalają Ci wybrać strony, które będą użyte jako szablony dla Twoich Archiwów i Wyników wyszukiwania. Mowa m. in. o nagłówkach, stopkach, sidebarach i <strong>układzie treści</strong> (beta feature).
    Zwróć uwagę, że treść Archiwów i wygląd Wyników wyszukiwania będzie renderowany w odniesieniu do <strong>pierwszego</strong> <span class="of-tooltip"><strong> odpowiadającego shortcode</strong><i class="tooltiptext"><b>Obsługiwane shortcodes:</b><br />%s</i></span> znalezionego na stronie. W innym wypadku domyślnie zostanie użyty układ masonry. Kategoryzacja jest zawsze wyłączona, a paginacja stosuje standardowy tryb.

[ctx: theme-options]
en: Archives
pl_PL: Archiwa

[ctx: theme-options]
en: Author archive template
pl_PL: Szablon archiwów autora

[ctx: theme-options]
en: Date archive template
pl_PL: Szablon archiwów daty

[ctx: theme-options]
en: Blog archives
pl_PL: Archiwa bloga

[ctx: theme-options]
en: Blog category template
pl_PL: Szablon kategorii bloga

[ctx: theme-options]
en: Blog tags template
pl_PL: Szablon tagów bloga

[ctx: theme-options]
en: Search page
pl_PL: Strona wyszukiwania

[ctx: theme-options]
en: Show drop down cart
pl_PL: Pokaż rozwijany koszyk

[ctx: theme-options]
en: Show cart subtotal
pl_PL: Pokaż wartość koszyka

[ctx: theme-options]
en: Show products counter
pl_PL: Pokaż licznik produktów

[ctx: theme-options]
en: Never
pl_PL: Nigdy

[ctx: theme-options]
en: If not empty
pl_PL: Jeżeli niepusty

[ctx: theme-options]
en: Allways
pl_PL: Zawsze

[ctx: theme-options]
en: Products counter style
pl_PL: Styl licznika produktów

[ctx: theme-options]
en: Round
pl_PL: Okrągły

[ctx: theme-options]
en: Rectangular
pl_PL: Prostokątny

[ctx: theme-options]
en: Products counter font color
pl_PL: Kolor licznika produktów

[ctx: theme-options]
en: Products counter background
pl_PL: Tło licznika produktów

[ctx: theme-options]
en: Cart
pl_PL: Koszyk

[ctx: theme-options]
en: Product list
pl_PL: Lista produktów

[ctx: theme-options]
en: Masonry/Grid
pl_PL: Masonry/Siatka

[ctx: theme-options]
en: Layout switcher
pl_PL: Przełącznik układu

[ctx: theme-options]
en: Default layout
pl_PL: Domyślny układ

[ctx: theme-options]
en: Masonry & Grid
pl_PL: Masonry i Siatka

[ctx: theme-options]
en: Grid
pl_PL: Siatka

[ctx: theme-options]
en: Text & button position
pl_PL: Pozycja tekstu i przycisku

[ctx: theme-options]
en: Text & button below image
pl_PL: Tekst i przycisk poniżej obrazu

[ctx: theme-options]
en: Text below image, button on image
pl_PL: Tekst poniżej obrazu, przycisk na obrazie

[ctx: theme-options]
en: Text below image, button on image hover
pl_PL: Tekst poniżej obrazu, przycisk na obrazie przy najechaniu

[ctx: theme-options]
en: Responsiveness mode
pl_PL: Tryb responsywny

[ctx: theme-options]
en: Browser width based
pl_PL: Bazujące na szerokości przeglądarki

[ctx: theme-options]
en: Post width based
pl_PL: Bazujące na szerokości wpisu

[ctx: theme-options]
en: Number of columns
pl_PL: Liczba kolumn

[ctx: theme-options]
en: Column minimum width
pl_PL: Minimalna szerokość kolumny

[ctx: theme-options]
en: Desired columns number
pl_PL: Żądana liczba kolumn

[ctx: theme-options]
en: Gap between columns
pl_PL: Odstęp pomiędzy kolumnami

[ctx: theme-options]
en: For example: a value 10px will give you 20px gaps between posts
pl_PL: Przykład: wartość 10px sprawi, że odstęp pomiędzy wpisami będzie wynosił 20px

[ctx: theme-options]
en: Loading effect
pl_PL: Efekt ładowania

[ctx: theme-options]
en: Image width
pl_PL: Szerokość obrazu

[ctx: theme-options]
en: Switch to mobile layout after
pl_PL: Przełącz na układ mobilny po

[ctx: theme-options]
en: Appearance
pl_PL: Wygląd

[ctx: theme-options]
en: Change image on hover
pl_PL: Zmień obraz przy najechaniu

[ctx: theme-options]
en: Product titles
pl_PL: Tytuły produktów

[ctx: theme-options]
en: Product price
pl_PL: Cena produktu

[ctx: theme-options]
en: Product rating
pl_PL: Opinie produktu

[ctx: theme-options]
en: 'Add to cart' button
pl_PL: Przycisk "Dodaj do koszyka"

[ctx: theme-options]
en: Product short description in masonry/grid layout
pl_PL: Krótki opis produktu w układzie masonry/siatki

[ctx: theme-options]
en: Product short description in list layout
pl_PL: Krótki opis produktu w układzie listy

[ctx: theme-options]
en: Product page
pl_PL: Strona produktu

[ctx: theme-options]
en: Product settings
pl_PL: Ustawienia produktu

[ctx: theme-options]
en: Maximum number of related products
pl_PL: Maksymalna liczba powiązanych produktów

[ctx: theme-options]
en: 'Add to cart' button in related products
pl_PL: Przycisk "Dodaj do koszyka" w powiązanych produktach

[ctx: theme-options]
en: Product image width
pl_PL: Szerokość obrazu produktu

[ctx: theme-options]
en: Switch to one column layout after
pl_PL: Przełącz do układu jednej kolumny po

[ctx: theme-options]
en: Image zoom on hover
pl_PL: Powiększenie obrazu przy najechaniu

[ctx: theme-options]
en: Cart & Checkout
pl_PL: Koszyk i zamówienie

[ctx: theme-options]
en: Cart settings
pl_PL: Ustawienia koszyka

[ctx: theme-options]
en: Side column width
pl_PL: Szerokość kolumny bocznej

[ctx: theme-options]
en: Use 100% to place side column below checkout content
pl_PL: Użyj 100% aby umieścić boczną kolumnę poniżej zawartości zamówienia

[ctx: theme-options]
en: Checkout steps
pl_PL: Etapy zamówienia

[ctx: theme-options]
en: WooCommerce shopping cart
pl_PL: Koszyk WooCommerce

[ctx: theme-options]
en: Social buttons in products
pl_PL: Przyciski social w produktach

[ctx: theme-options]
en: WPML Flags
pl_PL: Flagi WPML

[ctx: theme-options]
en: Use The7 skin for the language switcher
pl_PL: Użyj skórki The7 dla przełącznika języków

[ctx: theme-options]
en: WPML lang.
pl_PL: WMPL lang.

[ctx: theme-options]
en: WPML language switcher
pl_PL: Przełącznik języka WPML

[ctx: theme-options]
en: Theme Options Wizard works in two modes: it allows to "Customize Existing Design" or "Start From a Scratch".
pl_PL: Przewodnik Ustawień Motywu działa w dwóch trybach: pozwala "Zmodyfikować bieżący styl" lub "Zacząć od zera".

[ctx: theme-options]
en: <strong>Attention!</strong> If you choose to "Start From a Scratch", Wizard will automatically calculate and overwrite most of your settings! You may want to use <a href="%s">Export/Import Options</a> interface to backup your current theme options state before proceeding.
pl_PL: <strong>Uwaga!</strong> Jeżeli wybierzesz "Zacznij od zera", Przewodnik automatycznie wyliczy i nadpisze większość Twoich ustawień! Możesz użyć <a href="%s">Eksport/import opcji</a> w celu wykonania backupu opcji motywu.

[ctx: theme-options]
en: Attention! By “Starting From a Scratch", you will reset most of your site appearance settings! Would you like to proceed?
pl_PL: Uwaga! Zaczynając od zera zresetujesz większość swoich opcji wyglądu! Kontynuować?

[ctx: theme-options]
en: Start From a Scratch
pl_PL: Zacznij od zera

[ctx: theme-options]
en: Customize Existing Design
pl_PL: Zmodyfikuj bieżący styl

[ctx: theme-options]
en: Wizard
pl_PL: Przewodnik

[ctx: theme-options]
en: Headers
pl_PL: Nagłówki

[ctx: theme-options]
en: Headers font family
pl_PL: Czcionka nagłówków

[ctx: theme-options]
en: Basic fonts
pl_PL: Podstawowe czcionki

[ctx: theme-options]
en: Text font family
pl_PL: Czcionka tekstu

[ctx: theme-options]
en: Top Bar & Header
pl_PL: Pasek górny i nagłówek

[ctx: theme-options]
en: Header layout
pl_PL: Układ nagłówka

[ctx: theme-options]
en: You can set up micro widgets layout and content <a href="%s">here</a>.
pl_PL: Możesz ustawić układ mikrowidgetów i zawartość <a href="%s">tutaj</a>.

[ctx: theme-options]
en: Menu font color
pl_PL: Kolor tekstu w menu

[ctx: theme-options]
en: Submenu background color
pl_PL: Kolor tła podmenu

[ctx: theme-options]
en: Submenu font color
pl_PL: Kolor tekstu w podmenu

[ctx: theme-options]
en: Menu icon / top line / side line
pl_PL: Ikona menu/linia górna/linia boczna

[ctx: theme-options]
en: Sidebar & Footer
pl_PL: Sidebar i stopka

[ctx: theme-options]
en: E.g. '1/4+1/4+1/2'
pl_PL: Np. "1/4 + 1/4 + 1/2"

[ctx: registration terms]
en: License
pl_PL: Licencja

[ctx: registration terms]
en: I give my consent to record my site address and purchase code in order to ensure %s and copyright compliance.
    I understand that this information will be stored as long as the purchase code remains valid.
pl_PL: Wyrażam zgodę na przetwarzanie adresu mojej strony i kodu licencyjnego w związku z %s i prawami autorskimi.
    Rozumiem, że ta informacja będzie przechowywana tak długo, dopóki kod zakupu będzie ważny.

[ctx: admin status]
en: by %s
pl_PL: przez %s

[ctx: theme options]
en: Color
pl_PL: Kolor

[ctx: theme options]
en: Share this post
pl_PL: Udostępnij ten wpis

[ctx: theme options]
en: Share this image
pl_PL: Udostępnij ten obraz

[ctx: theme options]
en: Share this page
pl_PL: Udostępnij tę stronę

[ctx: theme options]
en: Button title
pl_PL: Tytuł przycisku

[ctx: theme options]
en: Drag and drop desired share buttons from right (inactive) to left (active) pane.
pl_PL: Przeciągnij i upuść przyciski udostępniania z prawego (nieaktywne) na lewy (aktywne) panel.

[ctx: theme options]
en: Share this product
pl_PL: Udostępnij ten produkt

[ctx: backend options]
en: repeat
pl_PL: powtórz

[ctx: backend options]
en: repeat-x
pl_PL: powtórz X

[ctx: backend options]
en: repeat-y
pl_PL: powtórz Y

[ctx: backend options]
en: no-repeat
pl_PL: nie powtarzaj

[ctx: backend options]
en: center
pl_PL: środek

[ctx: backend options]
en: top
pl_PL: góra

[ctx: backend options]
en: bottom
pl_PL: dół

[ctx: backend options]
en: left
pl_PL: lewo

[ctx: backend options]
en: right
pl_PL: prawo

[ctx: backend options]
en: blue
pl_PL: niebieski

[ctx: backend options]
en: green
pl_PL: zielony

[ctx: backend options]
en: orange
pl_PL: pomarańczowy

[ctx: backend options]
en: purple
pl_PL: fioletowy

[ctx: backend options]
en: yellow
pl_PL: żółty

[ctx: backend options]
en: pink
pl_PL: różowy

[ctx: backend options]
en: white
pl_PL: biały

[ctx: backend options]
en: on every page
pl_PL: na każdej stronie

[ctx: backend options]
en: front page only
pl_PL: tylko strona główna

[ctx: backend options]
en: everywhere except front page
pl_PL: wszędzie oprócz strony głównej

[ctx: backend options]
en: nowhere
pl_PL: nigdzie

[ctx: backend options]
en: everywhere
pl_PL: wszędzie

[ctx: backend options]
en: only on homepage templates
pl_PL: tylko na szablonach strony głównej

[ctx: backend options]
en: everywhere except homepage templates
pl_PL: wszędzie z wyjątkiem szablonów strony głównej

[ctx: team link]
en: Personal blog / website
pl_PL: Osobisty blog / strona internetowa

[ctx: team link]
en: E-mail
pl_PL: Adres e-mail

[ctx: mail]
en: Name:
pl_PL: Imię:

[ctx: mail]
en: E-mail:
pl_PL: Adres e-mail:

[ctx: mail]
en: Telephone:
pl_PL: Numer telefonu:

[ctx: mail]
en: Country:
pl_PL: Kraj:

[ctx: mail]
en: City:
pl_PL: Miejscowość:

[ctx: mail]
en: Company:
pl_PL: Firma:

[ctx: mail]
en: Website:
pl_PL: Strona internetowa:

[ctx: mail]
en: Message:
pl_PL: Wiadomość:

[ctx: feedback]
en: Sorry, we suspect that you are bot
pl_PL: Przepraszamy, podejrzewamy że jesteś robotem

[ctx: feedback msg]
en: [Feedback from: %s]
pl_PL: [Opinie od: %s]

[ctx: feedback msg]
en: Your message has been sent.
pl_PL: Twoja wiadomość została wysłana.

[ctx: feedback msg]
en: The message has not been sent. Please try again.
pl_PL: Wiadomość nie została wysłana. Proszę spróbować ponownie.

[ctx: feedback msg]
en: One or more fields have an error. Please check and try again.
pl_PL: Jedno lub więcej pól jest błędne. Sprawdź je i spróbuj ponownie.

[ctx: feedback msg]
en: Please accept the privacy policy.
pl_PL: Proszę zaakceptować politykę prywatności.

[ctx: word count: words or characters?]
note: translators: If your word count is based on single characters (East Asian characters), 	   enter 'characters'. Otherwise, enter 'words'. Do not translate into your own language.
en: words
pl_PL: słowa

[ctx: image upload]
en: Empty atachments
pl_PL: Puste załączniki

[ctx: image upload]
en: Order saved
pl_PL: Kolejność zapisana

[ctx: image upload]
en: Error: Cannot delete file
pl_PL: Błąd: Nie można usunąć pliku

[ctx: image upload]
en: Select or Upload Images
pl_PL: Wybierz lub wgraj obrazy

[ctx: image upload]
en: Delete
pl_PL: Usuń

[ctx: image upload]
en: Edit
pl_PL: Edycja

[ctx: image upload]
en: Upload Images
pl_PL: Wgraj obrazy

[ctx: image upload]
en: + Add new image
pl_PL: + Dodaj nowy obraz

[ctx: image upload]
en: Drop images here
pl_PL: Upuść obrazy tutaj

[ctx: image upload]
en: or
pl_PL: lub

[ctx: image upload]
en: Select Files
pl_PL: Wybierz pliki

[ctx: image upload]
en: Allowed Image Files
pl_PL: Dozwolone pliki obrazów

[ctx: metabox]
en: width
pl_PL: szerokość

[ctx: metabox]
en: height
pl_PL: wysokość

[ctx: pages]
en: Select a Page
pl_PL: Wybierz stronę

[ctx: pagination defaults]
en: Page %CURRENT_PAGE% of %TOTAL_PAGES%
pl_PL: Strona %CURRENT_PAGE% z %TOTAL_PAGES%

[ctx: pagination defaults]
en: First
pl_PL: Pierwsza

[ctx: pagination defaults]
en: Last
pl_PL: Ostatnia

[ctx: file upload]
en: Select or Upload Files
pl_PL: Wybierz lub wgraj pliki

[ctx: file upload]
en: Delete
pl_PL: Usuń

[ctx: file upload]
en: Edit
pl_PL: Edycja

[ctx: file upload]
en: Upload Files
pl_PL: Wgraj pliki

[ctx: file upload]
en: + Add new file
pl_PL: + Dodaj nowy plik

[ctx: admin-bar]
en: Edit in Back-end
pl_PL: Edytuj na zapleczu

[ctx: admin-bar]
en: Edit in Front-end
pl_PL: Edytuj na froncie

[ctx: admin-bar]
en: Show
pl_PL: Pokaż

[ctx: admin-bar]
en: Hide
pl_PL: Ukryj

[ctx: admin-bar]
en: Options Panel
pl_PL: Panel opcji

[ctx: admin-bar]
en: View
pl_PL: Pokaż wszystkie

[ctx: admin-bar]
en: Dashboard
pl_PL: Kokpit

[ctx: backend fields]
en: Delete
pl_PL: Usuń

[ctx: backend fields button]
en: Add
pl_PL: Dodaj

[ctx: admin icons bar]
en: Icons Bar
pl_PL: Pasek ikon

[ctx: admin icons bar]
en: Icons
pl_PL: Ikony

[ctx: admin icons bar]
en: search
pl_PL: szukaj

[ctx: options import]
en: Would you like to import The7.2 settings?
pl_PL: Chcesz zaimportować ustawienia The7.2?

[ctx: options import]
en: Yes, do it!
pl_PL: Tak, zrób to!

[ctx: edit menu walker]
en: Icon :
pl_PL: Ikona:

[ctx: edit menu walker]
en: no
pl_PL: nie

[ctx: edit menu walker]
en: Iconfont code
pl_PL: Kod iconfont

[ctx: edit menu walker]
en: Enable Mega Menu
pl_PL: Włącz Mega Menu

[ctx: edit menu walker]
en: Fullwidth
pl_PL: Pełna szerokość

[ctx: edit menu walker]
en: Number of columns:
pl_PL: Liczba kolumn:

[ctx: edit menu walker]
en: Hide title in mega menu
pl_PL: Usuń tytuł w Mega Menu

[ctx: edit menu walker]
en: Remove link
pl_PL: Usuń link

[ctx: edit menu walker]
en: This item should start a new row
pl_PL: Ten element powinien rozpocząć nowy wiersz

[ctx: edit menu walker]
en: This item should start a new column
pl_PL: Ten element powinien rozpocząć nową kolumnę

[ctx: plugin A *and* plugin B]
en: and
pl_PL: i

[ctx: plugins]
note: translators: 1: number of plugins.
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
pl_PL[0]: Wszystkie <span class="count">(%s)</span>
pl_PL[1]: Wszystkie <span class="count">(%s)</span>
pl_PL[2]: Wszystkie <span class="count">(%s)</span>

[ctx: as in: "version nr unknown"]
en: unknown
pl_PL: nieznany

[ctx: vc inline dummy]
en: Before / After
pl_PL: Przed / po

[ctx: vc inline dummy]
en: Display categories
pl_PL: Wyświetl kategorie

[ctx: vc inline dummy]
en: Slideshow mode
pl_PL: Tryb pokazu slajdów

[ctx: shortcode simple login]
en: Username
pl_PL: Nazwa użytkownika

[ctx: shortcode simple login]
en: Password
pl_PL: Hasło

[ctx: shortcode simple login]
en: Remember Me
pl_PL: Zapamiętaj mnie

[ctx: shortcode simple login]
en: Log In
pl_PL: Zaloguj się

[ctx: shortcode simple login]
en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
pl_PL: Zalogowano jako <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Wyloguj się">Wylogować?</a>

[ctx: widget categories]
en: View all posts filed under %s
pl_PL: Wyświetl wszystkie wpisy w ramach %s

[ctx: widget categories]
en: Feed for all posts filed under %s
pl_PL: Feed dla wszystkich wpisów w ramach %s

[ctx: details button]
en: Details
pl_PL: Szczegóły

[ctx: Product quantity input tooltip]
en: Qty
pl_PL: Ilość
